Wheelcrusher Wheelcrusher komentáře u knih

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Jako v případě Strážců se nesmírně těším, až si to s odstupem přečtu znova a všechno do sebe teprve dokonale zapadne! Protože nebýt čistě písmenkový verze, která v závěru nastavuje neméně strhující alternativní verzi příběhu, byl bych z toho zdánlivýho chaosu asi zblblej dvojnásob:) Ale vohledně nastínění pravý podstaty superhrdinnýho prozření si Frank s Alanem nezadá, Batmanovy/Bruceovy výsměchy Supermanovi/Clarkovi jsou fakt krutopřísný.

18.09.2015 5 z 5

300 300 Frank Miller

Srovnatelně úchvatný, co film! Ve kterém je navíc skvělá linie s Leonidovou královnou... ale neva:) Na rozházený obrázky si chvíli trvá zvyknout, kresba je přesto čarokrásná! Nádherná kniha na 2 hodky v parádním formátu, je mi CTÍ ji vlastnit a kdykoli se s ní zas uctivě pomazlit.

16.09.2015 5 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Alan Moore je dost nejspíš nejmoudřejší člověk světa, jasná volba pro každýho, kdo chce bejt jednou taky;) Po nečekanym nadšení z filmu se mi dostavilo nepředstavitelně umocněný z předlohy, dík spousty plošek diamantu navíc. Pokud bych měl vypíchnout jedinej konkrétní výbrus, tak článek z ornitologickýho časáku, jenž jsem prvně ledabyle prolít... na druhej pokus o půl roku pozdějc se už o mě při jeho čtení pokoušela zimnice! Ale když nejste zrovna rozenej gényjus jako Ozy, budete ještě při dalších pokusech žasnout, jaká bezedná propast životní pravdy v týhle Mooreově metodě číhá. V podstatě každá kapitola má v sobě úsek, během kterýho až odvracím zrak a s otevřenou hubou chvíli žasnu někam do temnýho kouta, páč mysl jakoby se vytratila do ústavu pro mimoprostorová studia - do celý nový dimenze možností, kam skutečně patří. Vůbec si nedovedu představit, že bych tenhle kultovní skvost neznal, vlastně to asi nemohlo bejt jinak:) Perfektně vymyšlený postavy, ze kterých nejde žádnou nesnášet. Beznadsázky komiksová neoBible a vypadá to samozřejmě taky suprově!

13.09.2015