Těžké časy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

John Constantine musí čelit peklu, s nímž se ve své dlouhé kariéře ještě nikdy nesetkal... věznici s maximální ostrahou... brutálnímu místu ovládanému brutálními lidmi, kde se jakákoliv slabost trestá smrtí... anebo něčím horším. Aby přežil, bude se muset Constantine naučit zákonům, které platí v tomto zákeřném bludišti nemilosrdných gangů, drsných bachařů i těch, kdo ve skutečnosti tuto věznici řídí. Ovšem jakmile si tyto zákony osvojí, rozhodne se Constantine naučit ostatní nová pravidla. Jiné hry. Jeho hry. A pak to začne být vážně zajímavé... Pokračování ságy s cynickým, nikotinem nasáklým mágem Johnem Constantinem v hlavní roli, které nese název Těžké časy, obsahuje kritikou oceňovaný příběh od scenáristy Briana Azzarella (100 kulek) a kreslíře Richarda Corbena (Den, Creepy)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4232/big_john-constantine-hellblazer-tezke-c-GyI-4232.jpg 4.385
Série:

John Constantine, Hellblazer 2.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Hard Time, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Těžké časy

pulcher
08.07.2022

Dle mého názoru je to průměrné dílko. Průměrné, protože je zde sesbíráno veškeré vězeňské klišé, které všichni známe. Nutno dodat, že ta klišé jsou podaná celkem dobře. Dočetl jsem to ze zvědavosti na finále, které bylo velmi velmi slabé. Kresba se mi nelíbila. Je taková zvláštně boubelatá.

Mickhesh
14.04.2020

Druhý díl Konstantina.. 90%.. starší kresba a dobrej příběh z lapáku.


Fuckenbrau
03.09.2019

Jeden z absolutních TOP comicsů, co jsem kdy četl. Hutná, drsná a syrová atmosféra emerického lapáku, nelítostné gangy muklů, sadističtí dozorci, znásilňování za paklík cigaret, otevřenej rasismus. Promakanej scénář, kdy John dějem jakoby proplouvá, až třeba na několikeré přečtení si člověk všimne detailu, kdy něco ovlivňuje, ohýbá..
No a do toho Corbenova kresba. Ne každému tohle asi bude sedět, ale já ty malá tělíčka s velkýma hlavama miluju.
Rád se k tomuhle dílu vracím, za mě nejlepší Azzarello co u nás vyšel. A nejlepší Constantine!

Yokolobuna
24.06.2019

Těžké časy smrdí cigaretovým kouřem, zachcanými vězeňskými záchodky a měsíc nemytým podpažím muklů, co to maj na doživotí. A to je sakra dobře!

Azarello si u mě po debaklu jménem Superman: Pro zítřek bravurně napravuje reputaci. Ve vězeňském "dobrodružství" chodící antireklamy na cigára Johna Constantina sype do bublin jednu hlášku za druhou a Těžké časy nepostrádají to nejdůležitější, co u dospělejších komiksů hledám... tedy pořádný koule!

Příběh by se dal shrnout legendární Watchmenovskou replikou: "Já tu nejsem zavřenej s váma, ale vy se mnou". Právě na to ostatně velice záhy přijdou Constantinovi spoluvězni a ze způsobů, kterými se s otrapy John vypořádá, často mrazí (za všechny zmiňme třeba osud Traylora). Těžký časy čekají na veškeré osazenstvo lochu.

Po stránce scénáře a charakterů tedy všechno po většinu času šlape jako dědovy "cibulačky". Proč tedy hvězda chybí? Protože kresba. Už při zběžném prolistování hned po koupi jsem nemohl uvěřit, jak ohavně jsou Težké časy nakresleny. Corben tuhle vězeňskou jízdu (dost možná záměrně) vykreslil způsobem připomínající nezdařilé karikatury. Když nakonec po dočtení musím uznat, že jí určitý styl upřít nelze, občas jsem měl pocit, že mne ty ušklebené barevné ksichty budou pronásledovat až do nočních můr. V tomto kontextu bych vypíchl i nesmyslně nakreslenou scénu ze strany 64 (mrkněte na otevírání dvířek pračky).

Zakoupeno v roce 2018 za 268,- z e-shopu Megaknihy.

Zkráceně? Nařezaný komiks z prostředí vězeňského pekla, který se nestydí postavy vylouhovat v kádích hnusu. Fajn scénář a hlášky bohužel trošku podráží hnusná kresba, na kterou jsem si sice nakonec zvykl, ale rozhodně si jí neoblíbil. Jen nevím, jestli to tak nějak nebyl autorský záměr... Druhý díl s jiným kreslířem už mám v knihovně, tak příště snad za plnou palbu, Johne!

Hodnocení na DK v době přečtení 85 %; Moje hodnocení 80 %

karel0684
30.04.2019

Po delší době jsem zkusil číst komiks. Na doporučení... Taky mne zajímala série Johna Constantina. A jsem docela zklamán. Ta kresba je velmi podivná. Příběh má nápad a sled, ale ten storrytelling obrázku mne dost rušil...

Marquis
24.02.2019

Rorschach presne vedel, čo hovorí: "Nezabudnite na to, že VY ste tu zavretí so mnou, nie ja s vami!" Skutočné peklo nastáva vtedy, keď zistíme, že obeť je vlastne katom, pred ktorým nás neochránia ani hrubé väzenské múry... Ako prvé (literárne) stretnutie s Johnom Constantineom sú Těžké časy hlavne vďaka skvelému scenáru a Johnovej osobnosti samotnej naozaj "nadupané", čím vlastne rád odpustím aj amatérsku kresbu, na ktorú ma obálka bohužiaľ nepripravila... Vyslovene sa teším na čítanie ďalšej časti!

hroubek
26.11.2018

Vězení je hnusné místo. A zvláště tohle. Zabíjení, násilí a znásilňování je zde na denním pořádku. A bude to ještě horší, protože jsem přichází John Constantine, jehož místní pravidla a hierarchie vůbec nezajímají. Tam, kde by ostatní měly stažené půlky a trenky hnědé, tam John proplouvá se svým cynickým úsměvem a s cigárem v hubě. Hláškuje, baví se a nebojí se ukázat ostatním jejich nejhorší noční můry. Scénárista Brian Azzarello se s námi nemazlí. Jeho pohled na vězení je nepříjemný a nečte se to příjemně. K tomu dost pomáhá zvláštní kresba od Richarda Corbena, na kterou jsem si musel dost zvykat. Azzarello se nebojí být krutý, a ukázat hodně ošklivé věci, a přitom být stále nad věcí. Je to hodně cynický přístup, a ke Constantineovi náramně pasuje. Těžký časy jsou hodně dobrý komiks a já se těším na další díly.

tereza1198
11.10.2018

Když přijdou na Johna těžký časy, tak trpí všichni. Ta kresba se mi opravdu nelíbí. Všichni vypadají jako karikatury.

1