werick werick komentáře u knih

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Moc pěkná knížka, která se velmi dobře četla. Srozumitelné postavy a zajímavá byla i dějová linka, která se v knize promítala. Určitě si přečtu další díly

27.01.2023 5 z 5

Nové časy Nové časy Anne Jacobs

Čtivé a poutavé, pěkný příběh z konce 2. světové války z pohledu života v Německu. Určitě si přečtu další díl

13.12.2023 5 z 5

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Knížka se mi líbila, stejně jako předešlé knihy od paní Kučíkové. Vtipné, krátké příběhy ze života v Itálii z pohledu Češky.

22.09.2023 5 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

Příběh matky, která popisuje život, kde její synové propadli heroinu.. knížka je velmi čtivá, i když některé pasáže mi přišly zdlouhavé. Myslím, že zrovna tahle knížka, může sloužit i jako příručka jak se v dané problematice zachovat.

18.09.2023 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Chvílemi trochu bláznivé, ale velmi čtivé. Příjemná oddechovka na jedno odpoledne

30.08.2023 5 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Krásný životní příběh, vždy jsem se těšila, až budu mít chvíli ke čtení. Ačkoli měla Albína těžký život, tak mě chvílemi mrzelo, že byla tak nepřístupná a zahořklá.

03.08.2023 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Knížka se moc hezky četla, trochu rychlé ukončení příběhu, ale už se těším na další autorčinu knížku.

03.08.2023 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Knihu jsem četla do čtenářské výzvy, a ze začátku mě příliš nenadchla. Až se Samanta dostala do domu Geigerových, tak mě příběh zaujal a nakonec to byla fajn oddechovka

03.05.2023 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ze začátku se mi kniha nečetla zrovna lehce, pořád jsem od ní odbíhala a znovu se vracela. Pasáže, kdy Naoko a Tóru spolu chodili městem a mlčeli mne nebavily a celkově to působilo trochu depresivně. Vlastně jsem se začetla až Tóru potkal Midori...jakoby tomu Midori dodala šmrnc ... celkově kniha byla velmi zvláštní, ale jsem ráda, že jsem ji dočetla.

31.10.2022 4 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Knížka se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh ze života, který rozhodně nenudil. Někdo se v tom najde a někdo srovnává se svým životem :-) Moje první knížka od autorky, a rozhodně ne poslední.

02.08.2022 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Moje první kniha od autorky a musím říct, že se mi líbila. Pěkně se četla a je prostě ze života. Trochu mě zlobila negativní postava Lenky, do celkem pohodové rodiny moc nezapadala.

11.04.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kde jinde začít číst Houbařku, než na dovolené na Šumavě .. knihu jsem přečetla za jeden den. Je velmi čtivá i když příběh je emotivní. Oceňuji trochu napětí, i když už čtenář tuší k čemu se schyluje. Informace o houbách mě bavily, obohatily mé znalosti. Čekala jsem jasnější konec, ale nevadí.

10.05.2024 5 z 5

A všichni mlčeli A všichni mlčeli Lydia Gouardo

Opět další velmi smutná a šokující kniha. Nepochopím, jak se někdo může takhle chovat k dětem a už vůbec ne, jak okolí nad tím zavírá oči a nikdo nic neřeší. Je mi z toho smutno

22.04.2024 5 z 5

Alice Alice Helena Farníková

Knížka se mi líbila, moc dobře se četla. Příběh je pohodový, odpočinkový , rozhodně jsem se nenudila. I když se začátek může zdát předvídatelný, tak není tomu tak a rozhodně i překvapí.

30.01.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Velmi čtivý, příběh jedné obyčejné rodiny .. prostě že života

31.12.2023 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Četla jsem po druhé a super čtení jako všechny knížky od autorky. Vtipná, zábavná knížka ze života, kde se určitě najde spousta čtenářů

31.12.2023 5 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Ze začátku mě kniha příliš nezaujala, ale pak jsem se začetla a těšila se na další čtení. Nejspíše to bylo postavou Cricket, která mi byla velmi sympatická a knize dle mého přidala zajímavost. I když mě povaha hlavní hrdinky občas rozčilovala, tak se mi kniha líbila.

09.02.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Pěkně napsaná, čtivá knížka. První díl se mi líbil trošku více :-)

02.09.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi smutný příběh

01.09.2021 5 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

No..čekala jsem romantiku s dobrým koncem, ale konec mě velmi překvapil. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila. Fajn knížka na jedno odpoledne k vodě

30.08.2021 4 z 5