werick werick komentáře u knih

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Smutný příběh, ale s dobrým koncem. Bohužel i tohle se v rodinách děje, je to sice smutné, ale i tak jsem ráda, že se o tom píše. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Je pro mne trochu obtížné dávat plný počet hvězdiček knize s tímhle tématem. Je to silný příběh, obdivuji Amandu za její odvahu, sílu a víru věřit, že jednou bude dobře. Po tom všem co prožila, klobouk dolů, jak to vše zvládla. Je to silná osobnost.

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

zajímavé čtení, v prvním příběhu mne kniha moc neoslovila, přišlo mi to nezajímavé...trochu nudné a zdlouhavé, bojovala jsem s myšlenkou knihu odložit. U druhého příběhu mě to chytlo a kniha se mi celkem líbila.

11.04.2022 4 z 5

Hledá se vévodkyně Hledá se vévodkyně Annie Burrows

Po dlouhé době jsem četla vyloženě romantickou knihu a byl to fajn relax. Příběh se mi líbil, i když si jsou všechny tyhle knihy podobné.

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Moje první kniha od autorky a musím říct, že se mi líbila. Pěkně se četla a je prostě ze života. Trochu mě zlobila negativní postava Lenky, do celkem pohodové rodiny moc nezapadala.

11.04.2022 5 z 5

Na knihu jsem narazila díky databázi knih, je to méně známa kniha o závislosti na drogách. Čtivě popsaný příběh z pohledu rodičů, pro mne obdivuhodná síla maminky Davida, stále mu pomáhat a důvěřovat mu.

08.03.2022 4 z 5

Lidské osudy jsou vždy pro mne velmi čtivé, ani tato kniha nezklamala. Smutný příběh s dobrým koncem, kniha psaná tak, že sem se dokázala vcítit do Lindina příběhu.

22.02.2022 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Velmi silný, smutný příběh. Jednání rodičů pro mne nechutný a nepochopitelný.

22.02.2022 5 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Fajn oddechovka na jedno odpoledne, neurazí, pobaví a dobře se čte. Příhoda z aquaparku mě velice rozesmála.

15.02.2022 4 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Velice smutný a silný příběh, i když je kniha poskládaná z více příběhu, i tak je strašné s čím se ženy v těchto zemích musí stále potýkat, a jak brutálně se tamní muži chovají. Konec knihy mě i přes ztrátu vlastního dítěte dojal, po tom všem čím si Fabiene prošla, to dopadlo dobře.

14.02.2022 5 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Kniha je velmi čtivě napsaná, vzbuzuje zvědavost jak to bude všechno dál. Trochu mi to připomíná knihu než jsem Tě poznala, ale takový konec jsem nečekala.

28.01.2022 5 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Dle názvu knihy, jsem čekala něco jiného. Je to spíše autobiografie autora, která mě moc nebavila. Chtěla jsem se dozvědět něco o mysli vrahů, ale to v knize nenajdete.

26.01.2022 2 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Je to moje první přečtená kniha na tohle téma, pěkně napsaná, poutavá .. děj od kterého se mi těžko odcházelo. Měl by si ji přečíst každý, aby pochopil lidí s touhle nemocí.

Psí tinder Psí tinder Petra Macková Hrochová

Vtipné a pohodové čtení, těším se na pokračování

22.01.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Tuhle knížku prostě miluju jako malá jsem postupně dostávala každý díl jako dárek, a vždy se velmi těšila na další narozeniny a Vánoce .. určitě to byla moje nej knížka mého dětství

Terapie vínem Terapie vínem Lucie Melicharová

Pěkně napsaná kniha z reálné života. Velice dobře se četla, postavy mi byly sympatické. Za mě si zaslouží 5 hvězdiček :-)

17.01.2022 5 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

To byla ale blbost. Pro mne zatím nejhorší knížka, kterou jsem četla. Vložení zápisek z deníku to trochu zachránilo. Max na 1*

11.01.2022 1 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Čtivá, ale jak už to u podobných témat bývá, tak velice smutná kniha

04.01.2022 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Krásný příběh, velice čtivá knížka k zamyšlení

02.01.2022 5 z 5

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

Na knihu jsem se těšila, a ze začátku se mi moc líbila. Od druhé poloviny jsem se do čtení spíše nutila. I když to bylo zajímavé téma, už mi to přišlo více méně stejné pořád dokola, hlavně ty pohledy pro přítele.

16.12.2021 4 z 5