warca warca komentáře u knih

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Kniha byla velice příjemným překvapením. To, že byla čtivá, ještě není tak podstatné jako to, že naprosto vystihla běžný, každodenní, reálný život. Cítila jsem z ní upřímnost a opravdovost. Proto mě také dokázala pohltit. Jako by popisovala to, co se může stát každé z nás. Za mě pecka.
Vzhledem ke konci čekám na další díly!

13.07.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Pohodový příběh, který neurazí. Trochu moc jednoduchý, předvídatelný děj. Sympatické postavy. Jedna z mnoha knih typu šéf x sekretářka. Rozhovory měly snahu o jemný vtip.

22.06.2021 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Druhý díl jsem četla po dlouhé pauze (jinak to ani nejde vzhledem k totožné zápletce).
Zdá se mi, že autorka má takový starodávný styl psaní, což mi nijak nevadilo, jen mě to zarazilo. Kniha nenadchla, nezaujala, pořádně jsem se ani nezačetla. Příběh předvídatelný, plný klišé, bez výraznější hloubky. Mně to nestačilo ani jako oddechovka.

13.03.2021 1 z 5

Lunatik Lunatik Alexandr Fomič Veltman

Bála jsem se, že kniha bude jeden velký zmatek, ale nebylo to tak strašné.
Kolísání mezi snem a realitou se sice podepsalo na mém zmatení, ale nakonec jsem se dokázala jakž takž zorientovat.
Příběh byl vlastně celkem poutavý.
Autor zesměšňuje typické klišoidní motivy té doby.
Přitom je dílem protknuta lehká ironie, která bublá pod povrchem dějové linky.

11.10.2020 4 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Nebyla jsem si jistá, jestli mě kniha zaujme. Už mi není náct a podobných knih jsem přečtená. Čekala jsem hlavně úplně něco jiného (anotace vyzněla jako klasické ya fantasy).
Ale příjemně překvapila.
Příběh byl velmi čtivý, děj hezky ubíhal.
Hlavní hrdinka odvážná, sympatická.
Škoda, že se asi nedočkáme dalších dílů, ale i tak měl příběh něco do sebe.

26.09.2020 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Čtivé, originální prostředí, sympatické postavy a celkově dost nápadité.

23.09.2020 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Průměrné čtení.
Dějově ne příliš rozvinuté. Zápletka začíná být zajímavá až s poslední kapitolou.
Celkem čtivé, ale zas tolik mě to nechytlo.

11.08.2020 3 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Skvělá série!
Ne tak úplně originální a nepředvídatelná...
Ale přes to všechno čtivá!

13.07.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Už mám načteno pěkných pár stovek knih. A několik desítek knih tohoto typu. Ale přesto mě právě tato vtáhla do děje, zaujala, bavila.
Z počátku tedy chvíli trvalo, než jsem se začetla. Ve skutečnosti jsem knihu po první kapitole na pěkně dlouho odložila.
A udělala jsem chybu!
Lehké rozhovory, nečekané zvraty, poutavý děj, humor, čtivost...
Po romantické stránce dost předvídatelné (i v dalších dílech), postavy malinko plytké, nechyběla klišé.
Rozhodně nevynechám další díly!

13.07.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha byla spíš zklamáním.
Strašně depresivní. Chápu, že do takové situace se může dostat každý pár, ale v tomto příběhu se hlavní hrdinka naprosto zcvokla.
Ze čtení mi bylo smutno, úzko. Děj mě až tolik nepohltil.

Také moc nemusím střídání TEHDY a TEĎ, protože po chvíli přestanu číst TEHDY, přeskakuju a soustředím se pouze na přítomnost. Většinou mě nezajímá zpětný pohled. Škoda, že to nebylo psáno normálně chronologicky. Asi by mě příběh více chytl.

Trnula jsem, jak to skončí a upřímně? Potřebuji také jednou takového manžela...

08.03.2020 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Hodně pěkný příběh :).
Postavy mi byly sympatické a jejich těžkostí jsem litovala.
Místy byl napínavý a já čekala, jak to jen všechno skončí, přestože to bylo víc než jasné.

10.01.2020 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Příběh s tématem tak nějak na hraně jednomu velkému přeslazenému klišé. Při dobrém zpracování by se kniha stala i čtivou, jenže tady se to tak úplně nepovedlo. Jsem asi tak v polovině, ale dočítat se mi příběh už nechce. Postavy mi sympatické moc nejsou, rozhovory jsou ploché a rozhodně ne vtipné.
Hlavními hrdiny jsou přenádherné bytosti se spoustou bahna kolem sebe, které se ale přítomností toho druhého zázrakem rozplyne.
Potenciál to mělo, ale výsledek je plytký románek přitažený za vlasy.
Tomu odpovídá i hodnocení...

08.01.2020 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Blbost.
Tajuplnost je fajn, ale jen do té míry, než vás začne rozčilovat, že příběh nedává vůbec smysl. Chování postav naprosto nelogické. Někde v první třetině jsem knihu zahodila.
(Myšleno obrazně, četla jsem na mobilu :D)

22.05.2019 1 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Do knihy jsem se rychle ponořila. Klasická, nenáročná, na odreagování.
Nápad se mi zdál dobrý, přestože nebyl až tak originální.
Zpracování čtivé, chvílemi ale až moc přitažené za vlasy...
Děj se dal maličko předvídat. Easton byl borec :)
Určitě se pustím do pokračování!

12.05.2019 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Neohromí, neurazí. Milý příběh.

04.04.2019 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Viděla jsem představení v Kicperově divadle v Hradci, Lakomec mě opravdu oslovil a pobavil...

26.03.2019 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Kdy? pro mě bylo spíš zklamání.
Čekala jsem totiž úplně jiný příběh.
Přesto to nebylo tak špatné. Kniha byla čtivá, příběh s detektivní zápletkou zajímavý. Od poloviny jsem nedočetla.

06.03.2019 3 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Anotace předvídala příběh sice originální, ale ne příliš záživný. Rychle jsem se začetla a hltala jednu stránku za druhou. Byla to bomba. Hadleyin charakter byl bezchybný. Hlavní hrdinka mi byla blízká a velmi sympatická. Stejně tak i Archer. Byli spolu moc roztomilý. Všechny ty rozhovory se zdály být uvěřitelné a velmi vtipné. Kniha mě rozhodně uchvátila! Originální, čtivé, nápadité, vtipné...

10.02.2019 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Revizor je klasická satirická komedie, kterou by měl přečíst/ vidět každý. Mně se moc líbila.

06.01.2019 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Zmatené. Přitažené za vlasy. Bez originální zápletky.
Rozhovory se zdály být nucené a nepřirozené. Hlavní hrdinka byla neympatická. Nedočetla jsem. Velké zklamání.

29.11.2018 2 z 5