vysypanel vysypanel komentáře u knih

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Povedlo se ! Po několika stránkách jsem měl pocit, že nic moc, ale rozjelo se to pěkně a ani pro milovníky originálu to není zklamání! Duch doby je tam, historky jsou veselé, častokrát jsem se smál. Rozhodně Miroslav Macek neudělal ostudu :-) Doporučuji

03.01.2018 5 z 5

Ze zápisníku pokojské Ze zápisníku pokojské Kateřina Doležalová

Koupil jsem si přes Startovač, věděl jsem do čeho jdu. Kniha mé očekávání nezklamala, ale už to nebyla tak velká sranda jako u námořníka... Přesto vtipných momentů bylo dost, ještě že tam bylo víc českých holek, jinak by se to asi nedalo vydržet.
Spíše jsem se zamýšlel nad tím, za jakých okolností bych tam já vydržel: asi bych musel dostávat měsíčně v přepočtu tak 50 - 70 tis. Jinak anglický venkov s deštěm a mlhami a kmitat - ne!!! Nejlepší hláška podle mě: Panáci se šli v zatáčce podívat nahoru co se děje :-D :-D Knihu samozřejmě doporučuji k přečtení !!!

15.12.2017 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Poměry v Severni Korei jsou prostě strašidelné !!! Chudáci lidi... Hlad jako trvalá součást života v dnešní době? Takhle se u nás nežilo ani před 300 lety !

12.12.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Docela dobré. Je zajímavé, co jsou lidi ochotni udělat, aby si zachovali pocit "vyšší vrstvy"... Brzo se vrhnu na dalšího Bryndzu :-)

09.12.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Super kniha. Propracované, logické a ze života. Četlo se velmi dobře. Momentálně se mi líbí Hartl více jak Viewegh. Doporučuji :-)

28.11.2017

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Naprosto úžasná kniha! Doporučuji k přečtení !!!

16.11.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Celkem dobré, očekával jsem podle začátku větší srandu, ale tak to v životě chodí...

11.11.2017 3 z 5

Hostiteľ Hostiteľ Robin Cook

Z nemocničního prostředí - docela dobré. Je třeba číst pozorně, aby člověk pochopil souvislosti.

07.11.2017 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Bylo to dobře napsané, četlo se rychle, příběh byl pravděpodobný. Konec na americké poměry překvapivý...

27.10.2017 4 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Líbilo se mi moc. Humorné scénky, které byly doplněny časovým údajem = velmi dobrý nápad !!! Smál jsem se nahlas i v autobuse :-) Ale , na druhé straně mě mrazí z pomyšlení, že Francie se snaží být lídrem v EU ! Z toho na mě jde depka. Tihle nás chtějí poučovat??? Tihle, kteří vůbec neumí improvizovat???
Díky za lidi, kteří nám zprostředkují pohled do jiného světa ! Doporučuji k přečtení a předávám dál ...

25.10.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Líbi se mi. Hlavně si cením toho, že se našel odvážný člověk, který pokračuje v započatém díle. Lisbeth a Michael by mi jinak chyběli :-)

19.10.2017 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Opět skvělé. Díky za Gorbačova - jinak by se to tady nikdy nezměnilo! Tento druh knih by měla být povinná četba pro všechny nostalgické pamětníky totality!!!

09.08.2017 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Je to skvěle napsané ! Je fascinující, jak náhoda může mít vliv na chod dějin ! Zde např. Voloďa Peškov chodil do školy s Frunzem... Že byl Stalin hovado jsme věděli, ale že tak velké??? V totalitě mohl mít člověk jakékoliv postavení a stejně byl celý život v podstatě jednou nohou v kriminále, prostě hrůza...Díky za takovéto knihy !!!

18.07.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Bylo to dobré, četl jsem dlouho, nebot jsem měl mnoho zájmů. Ještě bude jedna :-)

29.06.2017

Dominus Dominus Tom Fox

Docela dobré. Knihy s náboženskou tématikou jsou vždy trochu mysteriozní zejména pro nevěřící :-) No ale na mistry oboru jako Dan Brown to samozřejmě nemá...

05.05.2017 3 z 5

Osudové setkání 1913 Osudové setkání 1913 Ladislav Větvička

Poklona Ladikovi, jak mu to všechno licuje!!! Však tam vypsal, kolik všelijakých knih musel prostudovat!!! Ale stejně si myslím, že je to náročná literatura, určená jen pro úzkou skupinu lidí - nás, co máme rádi mystické dějiny :-) . A jinak by asi nebylo rozumné dát se s Ládikem do diskuze, bo by mě umlátil argumentama...
Ale asi by se nebavil s kajjakym cypem :-)

12.04.2017

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Je to opravdu zajimavé - pro lidi, kteří ještě zažili socialismus obzvláště :-) Nejhorší je, že v Rusku ta revoluce přijít musela a politické špičky vzešlé z dělnické třídy se nakonec začaly chovat stejně jako šlechta, kterou předtím svrhli ! Po přečtení jsem teprve pochopil různé souvislosti, které jsem z dějepisu neznal. Výborná kniha ! Těším se na další díly

06.04.2017 5 z 5

Vyděrač Vyděrač Felix Francis

Výborná kniha - geny se nezapřou :-) Přečetl jsem za pár dní, i když jsem si ji zaevidoval už dávno. Vcelku napínavě napsané. Doporučuji

19.03.2017 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Není nic lepšího :-)

15.03.2017 5 z 5

Tvrďáci Tvrďáci Ed Falco

Zajímavý pohled zevnitř na mafiány. Vynáší to dost, ale kdo s tím nepřestane,má smůlu. ..

04.02.2017 3 z 5