vodovodnice vodovodnice komentáře u knih

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Tyto kratší detektivky od A.Ch. mě prekvapily jak jsou hezky propracované a ne jako v knize: Muž v mlze ( kde jsou to takové črty= kraťonké, rychlé a chybí pořádný konec).

Pokaždé mě udivuje jakou měla A.Ch. fantazii a jak je každá detektivka originální.
Moc jsem si knížku užila.

12.11.2022 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Tak takhle zamotanou a nakonec rozmotanou detektivku jsem už dlouho nečetla :-) .
Ale příběh, osoby a nakonec i vyústění detektivky bylo pro mne velmi překvapivé.
Je pravda, že jsem před lety viděla filmové zpracování této knížky a jak jsem toho viděla už hodně, tak to občas splývá a něco i zapomenu, ale při četbě té knížky mi ve vzpomínkách vyplouvají jednotlivé scény z filmu a zase oproti filmu je v knížce hodně detailů, které se tam nevejdou a které si užije čtenář víc.
Knížku jsem si moc užila a ráda si zase připomenu filmové zpracování :-) .
Agatha je prostě nepřekonatelná.

30.10.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Já jsem nejdříve přečetla román 1984 a teprve teď Farmu Zvířat.

Musím říct, že 1984 je to propracovanější a v podstatě stejný příběh nebo motiv jako Farma zvířat. Ale to bude nejspíše tím, že první byla vydána Farma a až později byl vydán román 1984.

U farmy zvířat mi imponuje, že je to tenká knížka,velmi dobře napsaná, snadno se čte, ale je to taková zhuštěná verze 1984. Asi by bylo lepší si obě knížky přečíst v opačném pořadí.
Nicméně je to velmi aktuální knížka, která bude platná a moderní asi v každé době.

25.10.2022 4 z 5

Poslední samuraj Poslední samuraj Helen DeWitt

Když jsem knížku konečně přečetla, bylo to pro mne trochu trápení, asi jsem knížku moc nepochopila, prostě jsem jí četla, ale děj mi nějak nic moc neříkal...
Nechápala jsem proč mladý hrdina chodí za jednotlivými možnými "táty" a dělá na nich "test otcovství"...
Asi prostě není tahle knížka pro mne.

16.10.2022 2 z 5

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

Musím říct, že první díl byl asi lepší, pokračování mi připadá trochu slabší. Ale i tak je knížka veselá, občas se zařehtáte smíchy, je to příjemné čtení.

05.07.2022 3 z 5

Kantorův notes Kantorův notes Jaroslav Kohout

Je to takové milé povídání o zákulisí profesora na vysoké škole. Vtipné, některé věci jsou dnes už jen připomínkou minulosti.
Ale jako oddechovka je to dobré.

23.06.2022 3 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Knížka je to veselá, nutno říct, že historky od Sandry jsou veselé až se smějete na celé kolo, v tramvaji se řehtáte až se lidé ohlížejí a u pana Pogody, který vypráví jemným způsobem, u něj si člověk vychutná vytříbenou češtinu a na co všechno nepřijde. Jeho styl humoru je jemnější a zahřeje na duši.

22.06.2022 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

U každé další knížky od A. Ch. mě nesmírně překvapuje jak velkou měla představivost a jak je pokaždé detektivka jiná, zase je tam něco nového, překvapivého, příběh je zamotaný.
Nechávám se unášet příběhem, nechávám se překvapit a znovu napálit, kdo je vrahem.
Skvěle jsem si detektivku užila.

06.06.2022

Poslední weekend Poslední weekend Agatha Christie

Ač je to detektivka s jednoduchým motivem, stejně mě pokaždé u Agathy Christie překvapí, jak originálně vymyslí zápletku. Zatím co jsem od ní četla všechny knížky nebo viděla i filmové verze, vraždy jsou třeba podobné, ale vždy je tam hodně originálního, jedinečného. Agatha se zatím nikdy neopakovala.
Fikanost vraha mne překvapila a nečekala jsem to, tipovala jsem úplně jiné osoby.
Vždycky, i když se netrefím, mne A. Ch. skvěle pobaví.

15.05.2022 4 z 5

Jak vyrobit bumerang Jak vyrobit bumerang Luděk Sobota

Některé scénky jsem ani neznala, ale i přes to, že jsou už staršího data, scénky, přednášky ani rady a porady neztrácejí na humoru. Při každé kapitole se člověk výborně pobaví a kolikrát vedou Šimek, Sobota, Nárožný takové dialogy, kde se tahají za slovo, u čeho by vás to nikdy nenapadlo.
Na zvednutí nálady, je to skvělý recept.

12.05.2022 4 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Na knížku jsem se těšila, po přečtení recenzí a když se konečně dostala na tuto knížku řada, četla se hezky, ale přišla mi taková průměrná. Horor jsem tam hledala marně :-( .
Přišlo mi to jako pohádka pro náctileté, chtěla jsem zkusit něco co běžně nečtu a tahle knížka mi nesedla.
Není špatná, čte se dobře, je tam zajímavý děj, ale nějak to pro mne byla nuda.

30.04.2022 3 z 5

Panama Papers Panama Papers Bastian Obermayer

Knížka se ke mně dostala omylem. O to jsem byla víc zvědavá jaké to bude.
Napsané / přeložené je to skvělé.
A když si člověk uvědomí,že je to reálné, tak si připadám, jako bych četla scifi. Vytane mi na mysl: hladové hry, 1984, ... a spoustu dalších.
Když to člověk hltá delší dobu, několikrát mě doslova fyzicky bolela hlava z toho, jak jsem se soustředila, přemýšlela o tom, abych si dokázala to nepředstavitelné - reálně představit.
Přemýšlela jsem o reportérech, co všechno vydrželi.
Tahle knížka nutíkzamyšlení.

20.04.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Ze začátku jsem byla překvapená, jak se filmová podoba knihy skoro vůbec neliší. Časem jsem zjistila, že ve filmu mi spoustu věcí unikalo, spoustu vtipů, které jsem si v knize hezky vychutnala.
Jinak knížka vtipná je, není to humor u kterého se třeba řehtáte, ale pohladí na duši. A v kombinaci s filmem, je to skvělé dílo a obě verze se skvěle doplňují.

14.04.2022 4 z 5

Presidentův vězeň Presidentův vězeň Vladimír Škutina

Knížka je to útlá a rychle se přečte, ale nijak zvlášť úžasné dílo to není. Nebo ve mne nenechala knížka tak silný dojem. Chápu absurditu procesu pana Škutiny, ale... Je mnoho lidí, kteří dopadly mnohem hůř a také nic neprovedli a seděli jako političtí.

06.04.2022 2 z 5

Šarlatový a černý Šarlatový a černý John P. Gallagher

Když jsem viděla film, který je skvělý a dala bych mu pět hvězdiček, tak jsem si koupila i knížku, abych si ji přečetla a dověděla se víc.
Nevím proč, ale knížka se mi četla hrozně obtížně, snad je to tím stylem psaní, který je vedený jako popis a ne jako vyprávění, zvykla jsem si na to snad až od půlky knihy. Knížku jsem četla hlavně pro doplnění celého příběhu, obsažené informace a příběhy, které obsahuje.
Knížce musím dát čtyři hvězdičky, protože film je podle mne lepší než knížka. I přes to, že je v knížce víc informací, které se do filmu nevešly.

06.04.2022 4 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Když jsem si teď po sobě přečetla: Dlouhá trnitá cesta z pekla a Heroinové deníky, tak tuhle knížku musím dát na třetí místo. A s velkým náskokem na prvním místě jsou Heroinové deníky.
Tahle knížka ve mne probudila hodně vzpomínek na alkoholika, kterého jsem měla možnost poznat hodně z blízka.
Ale o to je to syrovější pro lidi, kteří s feťáky nebo alkoholiky nemají tolik zkušeností. Tady vidíte, jak vypadá skutečný život alkoholika.

Musím říct, že mne překvapilo, že Ozzy velmi otevřeně mluví o alkoholické závislosti, svých vzpomínkách, ale o drogách zde mluví okrajově, jako by jen doprovázely alkohol jen mírně. V podstatě je o nich vždycky jen letmá zmínka.
Takže přečtení této knihy, bylo pro mne zajímavé, zjitřilo to hodně pocitů a vzpomínek, které mám s vlastní zkušeností s alkoholikem.
Velmi obdivuji jeho ženu Sharon, co s ním vydržela.

31.03.2022 4 z 5

Básničky na tři slova Básničky na tři slova František Novotný

Poezii moc nečtu, spíš mne baví rýmovánky nebo vtipné básničky od Plíhala.
Ale spirituál kvintet mám ráda a když jsem dostala knížku k vánocům, byla jsem zvědavá co se v ní ukrývá.
Knížka je z básniček, které byli složeny při koncertech, na náhodně zadaná slova publikem a autor na ně pohotově musel vymyslet verše v časovém limitu dvou zahraných písní.
Když si uvědomíte jaké šílené kombinace diváci vymyseli a časový pres maximálně 10 minut na vymyšlení básně... Obdivuji hluboce Františka Novotného co dokáže pohotově vydolovat ze své hlavy a dokonce dát do básní i nějakou myšlenku nebo smysl.
Je to krásná knížka a každému bych ji doporučila, i čtenářům, kteří poezií nemusí. U téhle poezie se i pobavíte :-) .

23.03.2022 5 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Tak tahle knížka mne dostala. Bylo to docela překvapení, protože jsem od toho čekala další životopis slavné hvězdy.
Ale kdyby jste viděli i jen tu grafiku knihy :-* Každá stránka je originálně stylově vyzdobená. Není zde číslování stran, takže si musíte vzít záložku k ruce, jinak se ztratíte.
A ten příběh samotný je skvělý, čte se to jedna báseň.
Jestli budete moct sehnat tuhle knihu, určitě neváhejte, zklamaní nebudete.
Je to luxusní knížka a tu z ruky nepustím :-D .

12.03.2022 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Nejsem fanynka MM, ale zajímá mne jaký takový hle člověk je. Každý člověk má v sobě nějakou třináctou komnatu, kostlivce, tajemství, které nechce aby vyšlo najevo a přesto to určitým způsobem ovlivňuje náš život. Stejně tak naše temné já.
Proto pro všechno, jak se staví MM na veřejnosti jsem chtěla poznat co o sobě prozrazuje v této knize.
Nechci číst věci, co napsal někdo jiný.
Kniha je velmi zajímavá i pro nefanoušky. Životopisy nečtu, většinou je to jak telefonní seznam, ale tato kniha se čte jedním dechem. Občas jsou tam místa, kde ... mi to hlava nebere, ale jsem velmi ráda, že jsem si mohla přečíst tuto knihu a dozvědět se něco jiného než co píší média.

05.03.2022 4 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Před lety, už je to dávno, jsem viděla filmovou verzi... A stejně už jsem při čtení knižní předlohy úplně zapomněla kdo a proč vraždil. :-)
O to bude zajímavější si zase filmovou verzi pustit.
Knížka samotná je zajímavá, od začátku Hercule Poirot čaruje a jeho myšlenkové pochody jsou nedostižné a vždycky překvapivé.
Je pro mne moc zajímavé pozorovat jakou má A.Ch. neskutečnou fantazii, v této knížce je velmi netradiční provedení vraždy a je skvělé, jak je to promyšlené, jak to vše do sebe zapadá.

24.02.2022 4 z 5