vodovodnice vodovodnice komentáře u knih

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Knížku jsem pořídila od Autorky na Startovači. Ale už ji seženete na internetu v knižní i elektronické podobě.
Autorka má skvělý smysl pro humor a knížka se čte sama, v tramvaji jsem se chechtala až se na mne lidi otáčeli :-) .
Je to o autorčině práci na lodi, kde pracovala 1 rok a o trampotách posádky.
Knížka pro doplnění na konci knížky obsahuje fotografie.
Knížka se mi moc líbila a vřele ji každému doporučuji.

24.03.2017 5 z 5

Zpovědi lehkovážného šlechtice Zpovědi lehkovážného šlechtice Ernest Kolowrat

Překvapilo mne jak lehce se knížka čte. Pan Kolowrat mne mile překvapil svojí otevřeností a upřímností.
Moc se mi knížka líbí a zůstane v mojí knihovně :-)

24.03.2017 5 z 5

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Jednotlivé příběhy - reportáže ze života lidí, kterých si ani u nás nevšimnete, mne zaujaly.
Ne s každým souhlasím, ale i přesto mne překvapuje třeba skromnost velkostatkáře nebo mnicha, kteří se netrápí zlostí.
Nad každým příběhem sem přemýšlela.
Knížka vás příjemným způsobem zavede mezi lidi, které třeba vídáte i u nás často, ale ani si je neuvědomíte.

23.02.2017 4 z 5

Krutopřísné povídky Krutopřísné povídky Miloš Čermák

Bohužel jsem po prvních dvou povídkách četbu této knížky vzdala, nijak mne nechytla. Prvé dvě povídky se mi tak špatně četli, že jsem se musela nutit abych je přečetla, že se to třeba rozjede...
Asi toto není úplně můj šálek...

19.02.2017 1 z 5

Případ dívky v tísni Případ dívky v tísni Michael Crichton

Knížku jsem přelouskala na dovolené (když člověk cestuje několik hodin), díky této knížce ubíhá cesta velmi rychle. Je to moc zajímavá knížka na odpočinek, najde se tam napětí, koukáte pod ruce lékařům...
Moc milá knížka :-)

10.11.2016 3 z 5

Vlaková souprava pro třetí tisíciletí Vlaková souprava pro třetí tisíciletí Miloslav Šimek

Sohlas s Dandulka :-) to tak jedete metrem nebo tramvají a řehtáte se na celé kolo až se lidé otáčejí :-D

19.10.2016 4 z 5

Radši na lvy Radši na lvy Ludmila Romportlová

Knížka je velmi srandovní. Je napsaná ve stylu - jako když píše malá holčička a svýma očima popisuje chování příbuzenstva když přijel do Československa strýček z Ameriky. Příbuzenstvo se může kvůli strýčkovi přetrhnout, očekávají dárky a na konci návštěvy i auto, které tu strýček koupí aby se mohl všude podívat a které si zpět do Ameriky nebude brát.
Je to hodně legrační knížka o lidech jak se můžou přetrhnout v ochotě, jen když z toho něco kyne :-) Doporučuji přečíst.

19.10.2016 4 z 5

Zdálo se, že Bůh je lhostejný Zdálo se, že Bůh je lhostejný Adam Drda

Krásná knížka s mnoha zajímavými osudy o kterých jsem třeba ještě neslyšela, jako například o Treblince a jejích přeživších, přivedlo mne to na další příběh, který mne zajímá a o kterém si hledám další informace. V knížce najdete i odkazy na další zajímavé knihy. Moc hezká knížka a čte se jedním dechem.

05.10.2016 4 z 5

Oko tornáda Oko tornáda Alice Blanchard

Knížka je moc zajímavá, když jsem jí četla, tak začíná drama pozvolna, postupně se to stupňuje a nabírá to na napětí a na konci jsem měla problém knížku odložit. Je naprosto skvělá.

05.10.2016 4 z 5