vodovodnice vodovodnice komentáře u knih

Třikrát Napoleon Bonaparte Třikrát Napoleon Bonaparte Arthur William Upfield

Knížku jsem přečetla celkem rychle i přes její větší objem.
Musím říct, že na rozdíl od předchozích detektivek (třikrát ...) co jsem zatím četla, se tyto tři detektivky hodně liší.
Všechny jsou z prostředí Austrálie.
První detektivka z malého městečka, ale máte dojem westernu :-) je to doba krátce po druhé světové válce.
Druhé dvě detektivky jsou přímo z Australského venkova, z divočiny, kde nejbližší soused je 180 km daleko a večer s ním kecáte vysílačkou. I tyto dvě detektivky, příjemně voní westernem, májovkami divočinou.
Jsou to hodně netradiční detektivky, velmi napínavé, dobře se to čte.
Po zklamání s: Třikrát strážmistr Studer, je to pro mne skvělé čtení. Moc jsem si knížku užila.

28.09.2020 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Četla jsem knížku na střední a do teď si pamatuji, jak se mnou ta kniha "zamávala". Je to velmi silný příběh.
Souad mne ohromila tím, co prožila, přežila a jak silná je duševně. Že i přes to všechno se naučila žít.

22.09.2020 5 z 5

Vraždící děti Vraždící děti Cliff Linedecker

Je to bohužel velmi smutné téma.
Ale musím říct, že je to velmi povedená kniha.
Co na knize velmi obdivuji je, že skutečné příběhy vražd jsou tu uceleně popsány se vším všudy. Ne jako v bulváru: "16 letá dívenka oloupila a zabila své rodiče" ; "Zabila svého tátu po té co jí dal pusu na dobrou noc"...
Každý příběh začíná vraždou, vyšetřováním policejních složek (ne jen současnosti, ale i jaké byly poměry v rodině, okolí, co se dělo v minulosti), příprava a průběh soudního procesu a verdikt.

Příjemné tady na každém příběhu je, že i když to ze začátku vypadá, že ty děti byly prostě parchanti, tak v průběhu času zjišťujete, že to kolikrát došlo tak daleko, kvůli nezájmu okolí nebo kvůli neschopnosti úřadů správně zasáhnout. Že ne vždy jak se zprvu zdá, je vina jen na pachateli činu.
Knížka je velmi poutavá z hlediska tohoto tématu i z hlediska psychologického.
Také musím poznamenat, že americké soudnictví je v mnohých případech proti logice... Kdy zločinec dostane doživotí, ale po 15 letech si může požádat o podmínečné propuštění...? K čemu to doživotí teda dostal, když může jít domu po schválení po 15 letech...
Ale to už je trochu jiná kapitola.
Musím říct, že některé příběhy byly hodně silné, děsivé.
Je to kniha o zamyšlení se nad morálními hodnotami, příčinou těchto činů, že ne co se na první pohled zdá jasné, musí být skutečně tak...

15.09.2020 5 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Je to velmi silný příběh. Rozhodně vás upoutá.
Pro mne bylo zajímavé i pozorovat Immaculinu schopnost psychického "sebeléčení" a silnou víru v boha. Jak to všechno přežít a nezbláznit se z toho.
Myslím, že je to dar, který se v Immaculée vykřesal v extrémních podmínkách.
Další cennou hodnotou této knihy je její poselství, které je platné v každé společnosti a době.

12.09.2020 5 z 5

Tak jsem dočetla poslední aristokratku a jsem z ní na vrcholu blaha... Jen mám jeden malinkatý problém: nemůžu se dočkat pokračování!!!!
Šmankote, proč to vychází až v říjnu, kdo to má vydržet s nervama?!!!! :-D
Jinak čtvrtý díl je opět "super" a zločinci jsou totálně "psycho" :-)
Ta babka s narkolepsií co mentálně zůstala padesát let zpátky :-D je skvělá nebo ten večírek s Himmlerem, Vondráčkovou a lady Dianou, to prostě člověk nevymyslí, něco tokového se fakt musí stát. :-D
Takových knížek by mělo být víc.

02.09.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Aristokratka na koni mne zase, stejně jako první díl rozesmávala k slzám, v tramvaji jsem měla nekontrolovatelné výbuchy smíchu, při kterých se po mě lidé otáčeli...
Je to taková psina :-)
Úžasný byl ten přepis rozhovoru z časopisu o mladých aristokratkách :-D
Knížek u kterých by člověk vybuchoval smíchy je málo a za tuhle jsem moc ráda.

Ještě mne tak napadá, když někteří tyto knížky hodnotí hůře, sice mne to mrzí, ale není to špatně... jen jim vyhovuje něco jiného... Na tom jde hezky pozorovat, že má každý jiný vkus :-)
Každému sedí prostě něco jiného.

31.08.2020 5 z 5

Třikrát strážmistr Studer Třikrát strážmistr Studer Friedrich Glauser

Když jsem četla: Třikrát v roli obhájce Perry Mason, tak to byla pecka a četla jsem to jedním dechem.
U tohoto troj detektivního díla mi to nešlo, musela jsem se do čtení nutit...
Každá ze tří detektivek měla pro mne velmi zvláštní konec, řekla bych pro mne né příjemný.
Chápu, že každý autor má jiný styl psaní. Asi jsem měla velká očekávání.

25.08.2020 3 z 5

Rodina Vraniboudova Rodina Vraniboudova Kari Smeland

Knížka je spíše pro náctileté (nebo na mne aspoň působila jako pro děti).
Knížka se čte sice rychle, ale mne to nějak nechytlo.
Děj je prostý, je to velmi lehké čtení, bez hlubokých myšlenek, zvratů...

04.08.2020 3 z 5

Třikrát zločin na vodě Třikrát zločin na vodě Georges Simenon

Ke knížce jsem se dostala náhodou, když jsem si od pána tady z databáze kupovala detektivky s Perry Masonem a nabídl mi další podobného ražení.
Zprvu jsem knížce moc nedávala naději, ale překvapilo mne, jak se knížka rychle čte.
První i druhá detektivka mi přišla velmi zajímavá. Jen u té třetí mi ten konec neseděl, že ... Ale to si přečtěte sami ;-)
Opravdu se mi knížka dobře a rychle četla a na dovolenou, je to skvělá četba.

01.08.2020 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl jsem přečetla jedním dechem, na druhý díl jsem se moc těšila a nezklamal mne. Jsem zvědavá na ten třetí až se do něj pustím.
Je to psina :-)

01.08.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tuhle knížku jsem objevila náhodou v dobročinném obchodě a zkusmo otevřela na první stránce.
Začala jsem se smát na hlas, to nešlo vydržet.
V tramvaji se po mě lidi otáčeli pro mé výbuchy smíchu, které mi zůstaly až do poslední stránky knížky.
Tuhle tu knížku zaparkuji s radostí do své knihovny.
Je to taková legrace, moc se mi knížka líbí a když někdo narazí na tuto knihu, neváhejte ani vteřinu, je to bomba :-D

15.07.2020 5 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Na knížku jsem narazila na doporučení.
Když jsem si o ztracených Češích začala zjišťovat informace, najednou to nebyla pro mne nějaká knížka o nějakých bezejmenných ztracených lidech. Ale Knížka mi poskytla vhled do rodin, které ztráta jejich dětí doslova zničila život.
Když si přečtete novinové články o událostech z roku 2001, o vzniku knížky a pak si přečtete knížku samotnou...
Najednou dostanete příběh Rodiny Tučkových, rodiny pana Zorana, příběh spisovatele, který se po letech vrátil na ta místa a pokusil se najít další informace a knížku samotnou, kde se to vše dohromady mísí.

Nevím proč má knížka tak nízké hodnocení, ale musím říct, že po získání všech dostupných informací, mám ke knížce úplně jiný přístup, protože ty konkrétní osoby znám, něco jsem se o nich dověděla.
Je to velmi silný příběh.

09.06.2020 5 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Knížka na mne působila z první poloviny chaoticky, bláznivě a vtipně. Ze začátku neměla hlavu ani patu, jak se v knížce několikrát píše.
Od druhé poloviny jsem už postřehla smysl i o čem to vlastně čtu :-D
Píseň Mr. Bojangles jsem neznala, takže jsem si ji pustila hned po přečtení knížky, je velmi smyslná, romantická a krásně dokresluje knížku a přesně se ta píseň hodí k náladě knížky.
Druhá polovina knihy, byla pro mne smysluplnější, stále vtipná a bláznivá.
Jen co jsem nečekala a překvapilo mne, byl ten konec knížky, bohužel neveselý.
Taky z celého vyprávění bohémského páru a jejich syna, není jasné, jak starý vlastně syn je, ale to není podstatné...

Jestli někdo budete číst tuhle knížku, URČITĚ SI PUSŤTE TUHLE PÍSEŇ Mr.Bojanglese. Ta píseň přesně vystihuje celou knížku, celý život této zvláštní rodiny :-) prostě to ladí.

31.05.2020 4 z 5

Mistr klamu Mistr klamu Frederick Forsyth

Knížka byla velmi zajímavá. Knihu na špionážní téma jsem četla poprvé a i styl psaní byl velmi příjemný.
Knížka je objemnější a u takových mám vždycky strach, jestli se jimi vůbec prokoušu. Protože mne vždycky štve, když dostanu nějakou knihu a z nějakého důvodu ji nedočtu (že je tak hrozně napsaná, nezajímavá...). Což se tady na štěstí nestalo.
Zařadila bych ji mezi takové odpočinkové knihy.
Ale velmi příjemně se četla.

05.05.2020 4 z 5

Supermodelka 3: Na útěku Supermodelka 3: Na útěku Meg Cabot

Musím říct, že třetí díl je velmi napínavý, opět příjemně vtipný a se skvělým vyústěním. Teda až na ten konec, který je děsně přeslazený, ale to jsme u tohoto druhu literatury i čekala.
Hlavní motiv pana Starka a jeho byznysu mne překvapilo a hodně z toho zamrazilo (což není na škodu).
Hodně mi to připomnělo film Ostrov, který jsem viděla.
Líbí se mi, že to postupně nabírá na intenzitě, postupně mne to vtáhlo a 3/4 knížky byla asi nejlepší, kde se osud hrdinů nezadržitelně řítí ke konci...
Akorát ten konec je fakt slaďounký, ale to jsem čekala a výsledný dojem z knížky to nekazí.
Pro mne je to nesmírně odpočinková literatura u které jsem si bezvadně odpočinula od těžkých knížek s hlubokou myšlenkou.

26.04.2020 4 z 5

Byl jsem Saddámovým synem Byl jsem Saddámovým synem Latíf Jahjá

Pro mne jsou dějiny na "Blízkém i středním východě" dost vzdálené a těžko se v nich orientuji, natož kdo s kým bojuje, kdo je v právu... Je to pro mne hrozně nepřehledné.
I když jsem ve zprávách vídala zprávy o Iráku, Íránu, Afghánistánu... Sadám Husajn mi také není cizí pojem, přesto jsou jejich konflikty pro mne nepřehledné i přes shlédnutí několik dokumentů o těchto státech.
A tak jsem hrozně ráda, že jsem si před časem pořídila tuto knížku a jen čekala, až si na ní najdu klid a čas... Což se teď stalo díky pandemii.
Kolikrát se mi stává, že když si na nějak téma, které není nyní aktuální chci najít informace, jak se situace vyvíjí nyní, tak nikde nic nenajdu. Prostě česká média jdou jen po tom co teď letí.
Každopádně tato knížka je skvělá i v tom, že Latíf na štěstí kromě svého příběhu o sobě v knížce krásně, jednoduše a srozumitelně shrnuje všechny minulé i současné dějiny co se Iráku týkaly a (na které si třeba vzpomínám i ze správ), takže se konečně orientuji v tom mumraji dějů Iráku a jejích sousedů.
To, že jde o ropu a peníze, jsem věděla vždy, ale těžko se Středoevropan orientuje v tom, komu kdy které území patřilo nebo komu kdo koho zabil...
Další věc co mne na knížce velmi zaujala, je příběh Latífa samého, čím si prošel a co všechno přežil.
Ty drastické části knížky mne tolik nedrásali, asi je to tím, že už jsem pár dokumentů a knih s touto tématikou prostudovala.
Je to velmi zajímavá knížka a jsme ráda, že jsem si ji přečetla, protože tento materiál mi pomohl porozumět novodobé historii na "Blízkém a Středním východě", což se o našich mediích bohužel říct nedá.

25.04.2020 5 z 5

Jmenuju se Nikki Jmenuju se Nikki Meg Cabot

Když jsem tuhle knížku dostala, ani jsem nevěděla, že je to druhý díl. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopila co se vlastně hlavní hrdince stalo, autorka to v druhém díle na štěstí zmiňuje, takže se člověk dostane do souvislostí.
Je to sice dívčí literatura, ale musím říct, že autorka píše tak skvěle a je příjemně vtipná, že mi to sedlo i přes to, že už nejsem cílovou skupinou.
Knížka byla pro mne napínavá, vtipná a čtení to bylo velmi příjemné.
Moc se těším až si přečtu třetí díl.

22.04.2020 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Díky této situaci, která není lehká, jsem se konečně dostala zase ke čtení knížek, které na mne čekali už delší dobu.
Tato knížka je skvěle napsaná, děj se odehrává v Sovětském svazu, vychází bohužel ze skutečné události a je hodně sirový.
Ze začátku se děj odvíjí pozvolna a postupně nabírá na intenzitě a na konci už nemůžete přestat číst.
Je to velmi napínavá kniha... A když si k tomu přičtete, že vychází ze skutečnosti, tak vás dost zamrazí.
Knížku mohu doporučit všemi deseti.

12.04.2020 5 z 5

Mike’s Place - Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu Mike’s Place - Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu Jack Baxter

Nedávno jsem tuto knížku objevila u sebe v knihovně a vrhla jsem se na ní.
Je to zajímavě pojatý příběh podle skutečné události, pojatý jako komiks.
Moc hezké zpracování.

29.03.2020 4 z 5

Alive Alive Jan Nemejovský

Knížka je z benefice.
Je plná nááááádherných fotografií různých živočichů a k nim je vždycky připojena krátká informace o tom živočichu a pak pár nedobrých faktů z životního prostředí, jak lidé ničí planetu:
Každý rok zabíjí zdravotně závadná voda 5 milionů lidí. 40% světové populace nevyužívá žádný systém čištění odpadních vod. (světová zdravotnická organizace WHO).

Až 80% našeho odpadu je recyklovatelných. Ve skutečnosti recyklujeme pouze 20%. (Česká informační agentura životního prostředí 2006). ...
Knížka se snaží ukázat krásy naší planety a zároveň vyburcovat lidi aby víc přemýšlely, jak se plýtvá v našich končinách na úkor jiných nebo jak si to tu ničíme a nevážíme si zdrojů, které máme, ale časem nám dojdou.

29.03.2020 5 z 5