Radši na lvy

Veselé vyprávění o strýčkovi z Ameriky, který přijede s výpravou krajanů do vlasti a je příbuzenstvem, předhánějícím se v snaze získat jeho přízeň, hýčkán pozornostmi. Autorka humorem a satirou zaútočila proti přežitkům měšťáctví a pošetilému obdivování lidí ze země "neomezených možností".

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/256870/radsi-na-lvy-256870.jpg 4.52
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Radši na lvy

Enxinka
09.05.2018

Absence přímé řeči způsobila, že se mi příběh míhal před očima naprosto samovolně. Knížka se mi líbila, pohled malé holky na to, jak rodina jde strýčkovi z Ameriky na ruku byl ppravdu zábavný.

vodovodnice
19.10.2016

Knížka je velmi srandovní. Je napsaná ve stylu - jako když píše malá holčička a svýma očima popisuje chování příbuzenstva když přijel do Československa strýček z Ameriky. Příbuzenstvo se může kvůli strýčkovi přetrhnout, očekávají dárky a na konci návštěvy i auto, které tu strýček koupí aby se mohl všude podívat a které si zpět do Ameriky nebude brát.
Je to hodně legrační knížka o lidech jak se můžou přetrhnout v ochotě, jen když z toho něco kyne :-) Doporučuji přečíst.