vodovodnice vodovodnice komentáře u knih

Ministerstvo strachu Ministerstvo strachu Graham Greene

Knížka je menší, takže jsem jí přečetla za 3 dny. Ze začátku je děj zapletený a ke konci už to začíná být napínavé. Na takový odpočinek je to dobrá knížka. :-)

29.06.2018 4 z 5

O bílém koni O bílém koni Jan Weiss

Zkusila jsem knížku přečíst, ale nějak jsem se neprokousala přes první povídku o bílém koni... Skončila jsem na třetí stránce. Musela jsem se do čtení nutit a pak jsem to vzdala.

29.06.2018

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Hezky se to čte,ale občas jsem se přistihla jak čtu a čtu a čtu, ale nevnímám o čem.
Vypráví kudy projel, kde se zastavil a koho tam potkal, ale nejde moc do hloubky.
Typu: dojel jsem do malého města a byl tam muž a ten byl automechanik a ten se rozhodl s manželkou také žít v karavanu a chce si pořídit ještě jeden...
Přijde mi, že klouže hodně po povrchu a skoro nejde do hloubky.
Ale i přes to je to čtivé, ikdyž má pozornost trochu klesá.

31.05.2018 3 z 5

Ptáci Ptáci Detlef Singer

Naprosto úžasný atlas, spousta barevných fotografií.
Řazení je podle místa výskytu - vodní ptáci a žijící u vody;
- dravci a sovy;
- mořští ptáci, ptáci u moře,
- pěvci,
- Lelek, kur, rorýs, holuby, kukačky, straky, ledňáček, mandelík, vlha, dudek a krutihlav,;
Jsou zde siluety ptáků, popis hlasu, kde žije, čím se živý... A nádherné fotografie, podle kterých ptáčka snadno poznáte.
Myslím, že pro mne jako pro amatéra je to skvělá knížka.

22.03.2018 5 z 5

Padesát odstínů kuřete Padesát odstínů kuřete F. L. Fowler

Je to hrozně vtipná knížka, a ještě s recepty.
Už jen ten úvod. Kdy je kuře fascinované svým kuchařem :-)
Celé je to jako 50 odstínů šedi, už u čtení úvodu se válíte smíchy.

13.03.2018 5 z 5

Smoothies na zahřátí Smoothies na zahřátí Eliq Maranik

Hodně fotografí a jednoduché recepty :-)
Jsou tam recepty studená, ovocná, kořeněná, lehká, vydatná, krémová, sytá, horká...
Mraky inspirace.

13.03.2018 4 z 5

Tajemství tantrického sexu Tajemství tantrického sexu Claudia Blake

Knížku mám jen krátce, ale co už teď o ní mohu říci:
Jestli hledáte kámasútru s tantrou dohromady, tak to není ta pravá volba.
Knížka má mnoho obrázků, fotografií, je zde mnoho cvičení (na mysl i na tělo, meditaci), historie tantry, čakry...
Není to knížka o fyzickém sexu, ale o duševním a fyzickém prožitku.
Obsah knihy:
Kapitola 4: Být si blízko
Kapitola 5: Objevování extáze
Kapitola 6: Hluboké potěšení
Slovníček ...
Není to jako návod na použití mlýnku na kafe, člověk nad knížkou musí přemýšlet.
Těším se na nové náhledy na běžné věci, o kterých člověka ani kolikrát nenapadne přemýšlet a bereme je jako samozřejmost.
Jsem zvědavá na ta cvičení :-)
Vždycky mi "ultra jogíni" a "ultra bio a eko lidé" "ultra vegan" přišli jako z jiné planety.
Tak bych si chtěla udělat o tomhle světě objektivní obrázek a ne se nechat ovlivňovat "ultra konzumenty" dnešní doby.

13.03.2018 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Četla jsem ji dvakrát a vždycky mne naprosto pohltila.Prostě úžasná kniha, až skončím ve škole, těším se, že si ji zase přečtu. Takových hle knížek jsem zatím moc nepotkala. O to jsou pro mne cennější :-)

10.03.2018 5 z 5

Kam s nimi Kam s nimi Jarmila Šťastná

Moc hezká knížka o třídění odpadu. Je i s DVD. Knížka je velmi zajímavým a zábavným způsobem napsána. Je tam hodně fotografií. A je zde vysvětleno dopodrobna kde a jak se odpad třídí a co se s ním děje.

04.03.2018 5 z 5

Použité duše Použité duše Christopher Moore

Toto byla moje první knížka od pana Moorea a čte se to velmi dobře, takže plánuji pořídit další knížky :-)
Je to takové lehké fantasy a myslím, že každého nevyhraněného čtenáře tato knížka zaujme.
A překvapilo mne, že se autor nevyhýbá ani zmínění sexu mezi hlavními postavami ( a není to hlavní děj příběhu) nebo dává svým fantasy postavičkám bizarní pohlavní orgány a přesto to není vůbec erotické čtivo :-D
Fascinuje mne jak to autor zapojí do knížky jen tak mimochodem a vůbec to nezavání 50 odstíny nebo něčím podobným.
Moc dobře se to čte a rychle vás to vcucne do děje.

24.11.2017 4 z 5

Hlubokej průser Hlubokej průser Eoin Colfer

Přečetla jsem knížku, ale trochu jsem se musela do čtení nutit.
Ale to přirovnání k parodii a k sin city, to dost sedí...
moc mi to nesedlo.

03.11.2017 2 z 5

Anonym Anonym Jan Cimický

Knížku jsem našla v knihotoči. A protože jsem od pana Cimického ještě nic nečetla, půjčila jsem si tuto detektivku.
Detektivka je z psychiatrické léčebny z minulého režimu, ale na štěstí to NENÍ jako vyšetřování pana "Zemana".
A je napsaná pro mne velmi příjemným stylem, že jsem se on ní nemohla odlepit. Příběh je zajímavě propletený a na konci vás i překvapí rozuzlením :-)
Moc příjemné počtení.
Určitě se chci vrhnout na další knížku pana Cimického.

23.10.2017 4 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Moje první knížka na základě reklamy z plakátu. A poslední podle reklamy.

Knížka je fajn na odpočinek.
Jedna kapitola je supr, že řičíte smíchy a druhá kapitola nic moc, třetí slzíte smíchy, čtvrtá nic moc, pátá válíte se smíchy...
Přijde mi, že autorka píše skvěle, ale překladateli se práce nepovedla. Protože kapitoly, kde sem se moc nezasmála byly napsané dost odlišně, od těch co vtipné jsou...
Ale jako odpočinková kniha je moc fajn.

09.08.2017 3 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Úžasná knížka, člověk furt vybuchuje smíchy, když to čte :-D
" Proletěl mi zubr zdí, myslel, že to ubrzdí"
"Proč se komár mračí, proč zatíná pěstičky? Protože ho v bříšku, tlačí čtyři krevní destičky"

31.07.2017 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Jeannette Angell

Knížka vás vtáhne do děje a nepustí. A nahlédnete do byznysu který je u nás stále tabu.

A co mne na knížce zaujalo, že mne přivedla na myšlenku, která mne do teď nikdy nenapadla a která mé vnímání této profese z opovržení posunula na pochopení / úctu k ženám, které se dobrovolně rozhodli takto žít.:
Je tam situace kdy se hlavní hrdinka setká s kolegyní a baví se o jednom násilném stálém zákazníkovy.
Kolegyně Jeannette vysvětlí, že ten násilník ( má velmi sadistické chování - že call girl odchází s rozervaným oblečením, modřinami a často psychicky otřesená), je její stálý klient, protože (zkusím vystihnout tu myšlenku) " TENHLE muž je ochotný za to zaplatit a když ho každá call girl odmítne, co pak udělá tenhle muž, když to nedostane za peníze? A já to pro ty ženy co jsou venku a nevědí o něm, ráda udělám. Když vím kolik žen tím mohu zachránit."

Tahle myšlenka mne naprosto dostala. A když si k tomu připočtete mentálně / fyzicky postižené nebo znetvořené, ošklivé lidi, kteří nemají moc velkou šanci si najít partnera nebo partnerku.
Tak call girl, eskort, prostitutky jsou jedinou šancí jak mohou dostat aspoň na chvíli to po čem touží.
A pokud je venku nějaká takováhle call girl, a věřím, že určitě je, tak vám říkám, že k těmto slečnám mám nesmírnou úctu. A už rozhodně na ta děvčata nepohlížím jako na odpad nebo něco podobného.

31.07.2017 4 z 5

Krev královská Krev královská Sinclair Lewis

Tato knížka mne zaujala svým obsahem, motivem, ale po celou dobu jsem se musela do čtení nutit, asi mi neseděl styl psaní.
Nicméně ten příběh i přes to stojí za to si přečíst. A moc to doporučuji.

25.07.2017 3 z 5

Voda z dračí studánky Voda z dračí studánky Vojtěch Martínek

Moje nejoblíbenější pohádky společně s pohádkami K. J. Erbena.
Pohádka pták Žal mne uchvacuje stále nebo Cesta do země Alamanalalie.
U spousty jiných sbírek pohádek mám problém, že mi často přijdou podobné nebo od druhé půlky pohádky už vím dopředu jak budou pokračovat dál. Ale tyto pohádky Voda z dračí studny, každá je úplně originální, je to napínavé a jsou dramatické.
Knížku mám už od základní školy a čítávám si ji pořád :-)
Pokud tuto knížku někde potkáte, vřele doporučuji si ji půjčit nebo koupit. :-)

18.07.2017 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Je to takové pomalé milé čtení na čas odpočinku a relaxace :-)
Kdy se člověk vrací do starých časů co ani sám nepamatuje.
Ale je to velmi poutavá a čtivá knížka. :-)

15.07.2017 4 z 5

Tudy cesta nevede Tudy cesta nevede Natasha Cooper

Tuto detektivku jsem zkusila náhodou, neznala jsem ani autorku ani tuto knížku samotnou.
Ze začátku děj jde hezky z volna, občas takové zajiskření a postupně nabírá na dramatu a vtáhne vás děj víc a víc.
Na konci "luksujete" každou stránku a nejde skoro přestat.
Super knížka na dovču nebo odpočinek :-)

15.07.2017 3 z 5

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Dříve jsem se s knížkami paní Ivanky, hrozně trápila, protože jsem nevěděla jak je mám číst, jsem zvyklá číst knížky po větších soustech a když čas dovolí, klidně i v jednom zátahu.
A pak jsem si založila záchodovou knihovnu a zjistila,že je to pro mne asi nejlepší způsob jak tyto krásné knížky od paní Ivanky číst.
Každý fejeton je pro mne nutné číst zvlášť (při normálním stylu čtení by to znamenalo: přečíst 1fejeton, odložit knížku, přečíst 2fejeton, odložit knížku...), takže jsem Ivanku Devátou odložila do koupelny a mohu vám říct, že si jsem konečně schopná vychutnat fejetony a u každého se zasmát a jsou tak akorát krátké aby "nešpuntovaly" provoz na naší toaletě.
Na Ivance Deváté se mi líbí, že má podobný humor jako Josef Fousek, Laskavý, poučný, milý a usměvavý, co pohladí po duši.

24.03.2017 4 z 5