Kam s nimi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Odpady produkujeme všichni, a taky víme, že bychom je měli třídit – ale jak? Knížka, kterou vydává Edice ČT, na tyto otázky odpovídá jasně, stručně a přehledně, se spoustou obrázků, grafů a nákresů. Čtenáři se dozvědí, jak třídit plasty, papír, sklo a další odpady, jak se dále zpracovávají a co se z nich vyrábí. Kapitoly jsou věnovány například bioodpadu, nebezpečným odpadům, sběrným dvorům nebo vysvětlením, co se děje na skládce nebo ve spalovně. Kniha také objasňuje nejčastěji se objevující mýty a pověry kolem odpadů. Na konci je zařazena přehledná tabulka „Co kam patří“, která pomůže při rozhodování, který odpad patří do kterého kontejneru. Knížka Kam s nimi volně navazuje na devítidílný seriál České televize Kam s nimi, který až do konce března vysílá ČT každé úterý na programu ČT2 v 17:10(všech 9.dílů je k vidění na DVD, které je součástí knížky). ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151498/kam-s-nimi-151498.jpg 43
Žánr:
Literatura naučná
Vydáno:, Česká televize
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kam s nimi

Přidat komentář
vodovodnice
04.03.2018

Moc hezká knížka o třídění odpadu. Je i s DVD. Knížka je velmi zajímavým a zábavným způsobem napsána. Je tam hodně fotografií. A je zde vysvětleno dopodrobna kde a jak se odpad třídí a co se s ním děje.

Indilwen
04.04.2014

Doporučuji přečíst každému! Když den co den vidím plastové láhve, obrovské kartony papíru nebo jiné odpady nesmyslně vyhozené do směsných kontejnerů, zatímco barevné popelnice na třídění jsou jen metr vedle, jímá mě i přes klid mysli nepopsatelná vnitřní zlost. Navíc je zde krásně vyvrácen největší mýtus, který bohužel slýchám z více stran - že prý jde všechno stejně na jednu hromadu. - Tak to opravdu není!