Hlubokej průser

Daniel McEvoy je vysloužilý voják Irské armády, kdysi prošel řadou mírových misí mimo jiné v bouřlivém Libanonu, nyní se ale živí jako vyhazovač v malém ošuntělém kasinu v New Jersey a jeho nejhorším trablem je nepříjemný úbytek vlasů. Až do dne, kdy je na parkovišti za kasinem s prostřelenou hlavou nalezena jeho občasná milenka a záhadně zmizí i jeho dávný kámoš doktor Zeb Kronski, jenž mu v Americe ilegálně implantuje vlasové kořínky. A než se naděje, je obviněn z vraždy a vedle zkorumpovaných policajtů má v patách i půlku místního podsvětí. Colfer se v knize hlásí k drsné škole Dashiella Hammetta či Raymonda Chandlera, pravidla zvoleného žánru obratně využívá a současně je velice vtipně posouvá a parodizuje. zdroj: www.pitaval.cz ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124527/hlubokej-pruser-124527.jpg 3.637
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Albatros (ČR), Plus

Plugged (2010)

Kniha Hlubokej průser

Libušš

Kniha koupená za pár kaček... a hele dobrý. Mě to bavilo, sice místem patlanina, ale bylo to ujetý, četlo se to rychle, i když to je prostě pitomina. Zasměješ se.

Maevie
06.02.2018

Ke Colferovi mi více sedí dětská fantasy s Artemisem Fowlem, než tahle detektivka. Nutno říct, že ta detektivka je vcelku dobrá - nechybí nutná dávka humoru, trochu absurdní situace ani napínavá zápletka. Při čtení mi ale pořád naskakoval Douglas Adams a jeho Dirk Gently - vzhledem k tomu, že Colfer zná Adamsova díla více než dobře, si říkám, jak moc se nechal inspirovat.

vodovodnice
03.11.2017

Přečetla jsem knížku, ale trochu jsem se musela do čtení nutit.
Ale to přirovnání k parodii a k sin city, to dost sedí...
moc mi to nesedlo.

čef
07.09.2017

Bizarní příběh jednoho týdne vyniká ostrým humorem, po kterém skončí mnoho postav zbitých nebo mrtvých. Mnoho chlapácké zábavy a vtipných hlášek. Znamenám si - Eoin Colfer - můj nový favorit absurdního humoru.

IHT
21.05.2017

Prijemna oddechovka. Pribeh je logicky staveny, hrdina prijemne sebeironicky, zapletka se krasne rozuzli a hrdina si uzije vitezstvi nejen moralni :). Nic, co bych si pamatoval za deset let, ale na dovolenou idealni cteni.

david0948
06.02.2017

Hlubokej průser hlubokým průserem není.Je to dobře psaná kniha.Nečekejte žádný wau,ale kdo není náročný,ten knihu přečte celkem rychle.Má zajímavou zápletku která rozhodne o tom,zda bude Daniel McEvoy žít či nikoli.Jo a nejvíce mě dostala situace s nasraným psem.Nebudu to popisovat,to poznáte až se budete smát jako retardi,jako já :-)

DriftBooks
17.01.2017

Při čtení se mi neustále mezi řádky zjevoval film Sin City. Slyšel jsem hlas toho vypravěče a sledoval osudy značně kuriózního vyhazovače a bývalého vojáka. Jednoduchého kluka, který má tu smůlu, že neustále potkává týpky, co si říkaj o pořádný nářez. Kdesi v hloubce své rozervané duše romantického rytíře, který se mstí za smrt své Dulciney, Goldie… dosaďte si jméno dle libosti. A občas to opravdu srší vtipem. Ju… jako reset mozku dobrý. Jen se pořád musím škrábat na hlavě… :_)

trudoš
02.08.2016

Eoin Colfer je ve světě fantastiky docela za hvězdu. Jeho Artemis Fowl sklidil celosvětový úspěch a to, že byl vybrán dědici Douglase Adamse pro napsání šestého dílu Stopařova průvodce Galaxií, taky o něčem hovoří. Hlubokej průser je ovšem jeho prvním regulérním pokusem o román pro dospělé. A to rovnou v duchu tvorby Jamese Hadleyho Chase, okořeněno notnou dávkou nezbytného humoru.
Kde však dětský čtenář ledacos odpustí a fanoušek Stopaře ani neřeší, tam najednou autor naráží na mantinely, které není schopen překonat. I když je zápletka nápaditá a postavy komické, děj se často přizpůsobuje víc jemu než přirozené logice. Díky čemuž se hrdina zákonitě propadá hlouběji do problémů, které si sám vytváří. To sice trochu obhajuje jeho detekční neschopnost, jenže ani tak mi nebylo jasné, co mu brání z rozjetého vlaku vystoupit. Navíc je Colferův humor korektně nekonfliktního ražení, takže v hlavě příliš neuvízne. Jako zábavný bezmyšlenkovitý relax u mě ale zafungovala kniha víc než slušně.