Voda z dračí studánky

Voda z dračí studánky https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116455/voda-z-draci-studank-116455.jpg 5 6 4

Výbor z Martínkových pohádek zakončuje edici jeho pohádkových knih, určených čtenářům do 10 let. Jsou to precizní poutavé příběhy, plné kouzla a napětí, zcela ve stylu lidových pohádek. Přibližují dětem svět odlišný co do přírodní scenérie, ale důvěrně známý tradičními pohádkovými motivy, postavami a ději

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Profil

Voda z dračí studánky , 1969

draka
18.09.2020 5 z 5

Já mám pohádky od malička velmi rád a nestydím se, že si je občas čtu i dnes a nejraději dětem. Čtu a jedním koutkem pozoruji, jak poslouchají. Jsou úžasné, dělají jako že neposlouchají, ale jakmile nějakou větu schválně vynechám, a pokud už pohádku slyšely, hned se ozvou, abych nevynechával. Nebo, jak pohybují rty a říkají se mnou některá čtená slova. Vojtěch Martínek napsal úžasné pohádky, mám rád.

AnoMANder
27.02.2020 3 z 5

Moc hezké, originální pohádky, mnohdy s "drsným koncem. Souhlasím, že Pták Žal patří k těm nejlepším pohádkám.
Líbila se mi i pohádka o vyměněné matce.

vodovodnice
18.07.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější pohádky společně s pohádkami K. J. Erbena.
Pohádka pták Žal mne uchvacuje stále nebo Cesta do země Alamanalalie.
U spousty jiných sbírek pohádek mám problém, že mi často přijdou podobné nebo od druhé půlky pohádky už vím dopředu jak budou pokračovat dál. Ale tyto pohádky Voda z dračí studny, každá je úplně originální, je to napínavé a jsou dramatické.
Knížku mám už od základní školy a čítávám si ji pořád :-)
Pokud tuto knížku někde potkáte, vřele doporučuji si ji půjčit nebo koupit. :-)

poetree
03.09.2013 5 z 5

Krásné pohádky, četla jsem je dávno a ještě si pamatuju, jak jsem si do čtenářského deníku psala o Ptáku Žal.

Kniha Voda z dračí studánky je v