Kamenný řád - I. Kamenný řád

Trilogie Vojtěch Martínka Kamenný řád zachycuje osudy selského rodu v období od dvacátých let až podruhou světovou válku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11529/big_kamenny-rad-i-kamenny-rad-H0D-11529.png 4.526

Kniha Kamenný řád - I. Kamenný řád

Katka2382
25.08.2020

Ze začátku jsem měla trochu strach jak se mi to bude číst a že to bude trochu těžkopádné. Ale naštěstí nee,knížka se čte pěkně.Možná jen pro dnešního čtenáře je tam moc popisů lidí,věcí a krajiny.S postavami se člověk doslova sžije.Krásné počtení,už se těším na druhý díl.

hambra1
25.01.2020

Moc se mi do ni nechtelo, ale nakonec byla docela fajn

Grynče
26.12.2019

zajímavá kniha o Ostravsku.

avi8
29.10.2019

Pěkné , život dokáže být někdy těžký .

Maanna
12.09.2019

Je to jedna z mála kniha napsaných mužem se silnými a uvěřitelnými ženskými hrdinkami. Především postavy Karoliny a Blaženy se velmi vydařily. Nářečí pomáhá dotvořit atmosféru života na gruntě. Sledujeme začátek rodinné ságy, kde se především řeší konflikt mezi starými zvyky, pravidly a povinnostmi, proti kterým stojí reálné lidské životy, změny ve světě a lidské touhy. Občas se vyprávění malinko zadrhne a děj sklouzne do tezovitosti, ale stejně i dnes má podle mě kniha co říci a ráda jsme s ní nějaký čas strávila.

fruitbueno
05.03.2018

Je hrozné retro číst tak po deseti letech knihu, o které jsem poprvé slyšela na výběrovém semináři ve škole :) Kamenný řád mě bavil, nářeční prvky byly parádně osvěžující a děj vyvážený. Další díly už čekají.

lapagerie
08.11.2017

Mám ráda ságy, tak jsem s chutí sáhla po Kamenném řádu. Zpočátku mi dělaly problémy dialogy v nářečí, některá slova jsem vůbec neznala. Ale po nějaké době mě to přestalo rušit. Příběh rodiny Poštulkových mě zaujal. Tvrdost matky, drsná povaha Karoliny a jejich osobní vztah ke "gruntu" zajímavě kontrastuje s Maryčinou nezvyklou odvahou a Blaženinou naivní dětskostí. Život všech Poštulkových byl hodně tvrdý, možná proto byly takové, jaké byly. Každá z žen se popasovala s životem jinak. Jsem zvědavá na pokračování.

bábuška
16.02.2017

Když před léty vysílala Československá televize tento seriál, zaujal mě. Knihy jsem pak sehnala inzerátem a jsem ráda, že ji mám. Je to krásné čtení!