Vlk.kh Vlk.kh komentáře u knih

Po bitevních polích Jižních Čech Po bitevních polích Jižních Čech Vladimír Šindelář

Tohle mě hodně bavilo. Ať už se jednalo o období středověku, nebo pozdější bitvy např. z období třicetileté války, vše je popsáno velmi poutavě a leckdy až do neuvěřitelných detailů. Škoda, že není více podobných knih zaměřujících se i na ostatní kraje a kouty naší vlasti.

05.01.2018 5 z 5

Nástroje mučení Nástroje mučení Michael Kerrigan

Kdysi jsem si to koupil z důvodu zájmu o historii a vše, co k tomu patří - tedy i právo útrpné. Přečetl jsem a poslal zase dál do světa, nijak zvlášť jsem z toho odvázaný nebyl.

05.01.2018

Odplata Odplata Richard Stark (p)

Nenáročná a syrová gangestrka. Parker se s níkým a s ničím nemaže a je to podstatně větší hajzlík, než v podání Mela Gibsona ve stejnojmenném filmu.

05.01.2018 4 z 5

Válečný reportér Válečný reportér Patrick Chauvel

O válečných konfliktech jsem toho přečetl už docela dost. Ovšem nic se nevyrovná svědectví z první ruky, kor když je to ještě dobře a poutavě napsané. Časem zkusím ještě Apače, který chtěl být orlem, snad to bude stejně dobré.

05.01.2018 5 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Četl jsem už před lety, takže asi nemohu s odstupem dost objektivně hodnotit. Ale pamatuji si, že mě to hodně bavilo. Hlavně scéna ohledně exhumace byla tehdy pro mě hodně silná, stejně, jako pár dalších momentů.

Robocop Robocop Ed Naha

Oblíbené béčko z dob, kdy jsem byl školou povinný :-)

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Myšlenka rozhodně dobrá, ale zpracování mi příliš nesedlo. Místy mi to přišlo dost těžkopádné a hůře jsem se prokousával textem, místy jsem se dokonce i nudil. Nicméně neodložil jsem to a prokousal se na konec. Hodnotím, jako lehce nadprůměrné, ale další díly číst nebudu.

05.01.2018 3 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

O knihovničce Pevnosti nemám příliš valné mínění. To, co se mi dostalo zatím do rukou za moc nestálo - ale bylo to jen pár kousků a třeba jsem měl smůlu na ty slabé. Ovšem toto bylo vysoko nad rámec očekávání. Dávám plnou palbu, je to dobře napsané a dobrých postapo příběhů je jako šafránu. Mimoto, Tryskáč mi byl hodně sympatický.

04.01.2018 5 z 5

Pil krev svých obětí Pil krev svých obětí Gordon Walby

Šestákový brak čtený kdysi pod školní lavicí. Ale tehdy mě to bavilo, měl jsem takovou literaturu rád :-D

03.01.2018

Příručka amatérského archeologa Příručka amatérského archeologa Milan Řezáč

Pokud někoho zajímá archeologie, potažmo co se vše dá najít povrchovým sběrem, jakým způsobem to ošetřit a vůbec, jak se chovat k potencionálním archeo nálezům a být prospěšný profesionálům, pak je tato kniha pro vás to pravé. Dá se tu mimo jiné vyčíst, jak rozeznat různé špatně patrné terénní známky činnosti našich předků od sejpů po někdejší těžbě, až po pohřebiště, jak takové objekty zaměřit, popř. zakreslit a mnoho dalšího, včetně základních informací o rozlišování keramických střepů z různých období, apod. Kniha je navíc psaná velmi srozumitelnou a humornou formou, takže jsem se nejen mnoho dozvěděl, ale zároveň se i párkrát od srdce zasmál.

03.01.2018 5 z 5

Žoldnéři Žoldnéři Tomáš Bartoš

Scífko rozhodně není můj šálek čaje a nijak ho nevyhledávám, ovšem tady jsem byl docela příjemně překvapen. Militantní ráz knihy a akce, to mi sedlo.

03.01.2018 4 z 5

Ostří ozvěny Ostří ozvěny Vladimír Šlechta

Četl jsem to kdysi na vojně, kdy mi knihu půjčil kamarád z cimry - tak jsem vlastně "potkal" Šlechtu prvně. Tak nějak se to dalo, bylo to v té době pro mě něco jiného, ale nevím, zda bych se k tomu vracel, nebo zkoušel časem další díly, spíš ne. V tom mě ještě víc utvrdil autorův román Rok Havrana, který jsem si koupil a moc mě nenadchl.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Těšil jsem se na pořádné postapo, ale tohle byl hrozný paskvil. Opět jsem podlehl reklamě a marketingu. Naštěstí jsem si to pouze půjčil a neutrácel za koupi knihy.

Rok Havrana Rok Havrana Vladimír Šlechta

Tak tady jsem si nechal nabulíkovat od recenzenta v časopise Pevnost, že je to teda fakt něco a že je to největší událost české fantastiky roku 2015. Hm, tak buď stál rok 2015 pěkně za pendrek, nebo mám holt úplně jiný vkus, než recenzent. Potenciál by to mělo, námět by nebyl špatný, ovšem co z toho nakonec udělal autor za paskvil - hlavně "velké finále", to tedy fakt ne. Knížku jsem dočetl a obratem poslal do světa.

Měsíční močál Měsíční močál Howard Phillips Lovecraft

Inu, jsem trochu v rozpacích z téhle knížky. Jak už tu psalo víc lidí přede mnou, měl jsem několikrát tendenci jí odložit, protože zdaleka ne každá povídka mě zaujala a některá byla i docela utrpením, než jsem se prokousal na její konec. U některých jsem se nedokázal soustředit a v podstatě jsem ani nevěděl, co čtu. Také mě po několika prvních textech začalo štvát neustále používání slova hrůza, hrůzné a podobně v každé druhé větě. Ať už to bylo ďábelsky hrůzné, odporná hrůza, či jiná hrůza, bylo tam přehrůzováno. Ale abych jen nekritizoval, v knize bylo i pár pro mě velmi povedených kousků a to povídky Hudba Ericha Zanna, Slídič, Krysy ve zdech a V kryptě. Chvíli teď nechám pana Lovecrafta odpočívat a po čase se pustím do dalšího svazku a uvidíme, jak mě zaujme, či nezaujme jeho další tvorba.

02.01.2018 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Je to o třídu lepší, než autorův Ztracený symbol a nebylo zase tolik míst, kde bych se tolikrát zastavoval nad neuvěřitelností, nebo doslova absurdností některých scén - děj mě více vtáhl a tak jsem neměl čas tolik přemýšlet, nechal jsem se unášet vpřed a tak říkajíc vypnul. Jako oddechovka to šlo, ale že by to bylo něco top a ještě bych se k tomu chtěl v budoucnu vrátit, to ne - skalní fandové pana Browna snad prominou.

02.01.2018 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Do knihy jsem se pustil s nadšením po přečtení Šifry, která byla perfektní. Ovšem tohle ne, to se mi nelíbí. Začátek knihy byl fajn, hltal jsem ho s nadšením a říkal si: Jojooo, to zas bude parádička, jako u té předchozí. Ale postupně přišlo zklamání a nakonec jsem místy vrtěl hlavou s lehce rozpačitým pocitem a ptal se sám sebe, jestli tohle Brown myslí ještě vážně, nebo mě už vážně tahá za fusekli. Místy přehnané až do absurdna a zatraceně to skřípe.

02.01.2018 2 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Film mi přijde mnohem lepší, než kniha, ač to zpravidla bývá naopak. Ovšem co mi ve filmu zchází je scéna s Gumpovou službou v armádní kuchyni. Gump! Boiler! Guláš! U toho jsem slzel smíchy :-D

01.01.2018 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Líbí se mi divadelní představení Jaroslava Duška inspirované touto knížkou a jak o ní neustále všude mluvil, rozhodl jsem se jí přečíst. Někdo v tom asi něco hlubokého a duchovního najde, ale já rozhodně ne. Je to škvár a když se slušně prodával, tak autor začal frkat další duchovní rádce, jak na běžícím páse.

01.01.2018 odpad!

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Kniha Ze mě od stejného dua mě bavila a přečetl jsem jí už dvakrát, ale tohle jsem nějak nedával. Možná jsem nebyl na podobnou četbu zrovna správně naladěn, ale přišlo mi to, jako blábol. Znovu se k tomuto titulu vracet určitě nebudu.

01.01.2018 2 z 5