Vlk.kh Vlk.kh komentáře u knih

Naše zvěř Naše zvěř Lorenzo Michaelli

Zdařilá publikace plná základních informací o zvířeně našich lesů, polí a luk. Kniha obsahuje množství krásných fotografií a je vhodná i pro mladší čtenáře ve školním věku.

Temní ilumináti Temní ilumináti Jan Pohunek

Vcelku povedená fraška. Jako oddechovka se mi to líbí a nic víc jsem od toho ani nečekal, jen prostou zábavu na odreagování a to jsem také dostal.

31.12.2017 4 z 5

Ztracená čest, zrazená věrnost - Svědectví německého vojáka o 2. světové válce Ztracená čest, zrazená věrnost - Svědectví německého vojáka o 2. světové válce Herbert Maeger

Poutavá a čtivě napsaná kniha, kterou mohu doporučit všem zájemcům o 2.světovou válku.

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Drsný příběh a místy velmi mrazivé čtení

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tohle je další z mých srdcovek. I když knihu čtu opakovaně, stále mě dokáže hlasitě rozesmát, což se nestává zas tak často.

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Nemohu říci, že bych jeho životní styl s hektolitry chlastu a kily fetu nějak schvaloval, ale při čtení knihy jsem se rozhodně nenudil a občas se řehtal pěkně nahlas. Je to dobré :-)

Legendy české fantasy II Legendy české fantasy II Ondřej Jireš

Pro mě o dost slabší, než první antologie před lety. Asi jsem holt moc staromilec. Jediné, co mě tu opravdu chytlo byl Slepý hon, to ostatní na mě působilo průměrně, až podprůměrně.

31.12.2017 2 z 5

Legendy české fantasy Legendy české fantasy * antologie

Za mě v této knize jednoznačně vedou Štěňata vlků a Kalné víry Rhenu - ať žije Krak! To ostatní už je o něco slabší, ale ne špatné - kromě Kena Wooda, to jde zcela mimo mě.

31.12.2017 4 z 5

Kameny a hvězdy: Síly předků, oči kamenů, světla odjinud Kameny a hvězdy: Síly předků, oči kamenů, světla odjinud Václav Cílek

První část knihy týkající se čistě kamenů, pravěkých památek a věcí kolem toho se mi velmi líbila. Ovšem to ostatní kolem hvězd, bez toho bych se klidně obešel. Ale takhle to mám u více knížek od pana Cílka. Polovička mě nadchne a pak přijde něco, co jde zcela mimo mě a nejsem schopen pořádně porozumět, co chtěl básník říci.

31.12.2017 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Oproti série o Harrym Holeovi musím říci, že tady se mi pan Nesbo mnohem více trefil do noty. Hlavní hrdina je sice také looser, ale sedl mi víc, než neustálý pijan Hole.

Velké obléhání Velké obléhání William Napier

Kniha je dobře napsaná a vcelku historicky přesná - alespoň dle toho mála, co jsem si ověřoval, samozřejmě vycházím jen z toho, co se mi podařilo ohledně bitvy o Maltu zjistit. Ale za co bohužel musím srazit hodnocení dolů je hlavní hrdina a jeho rychlovýcvik v předního bijce mezi bojem a tvrdým drillem zoceleným rytířstvem z řádu Johanitů - to je pro mě trochu moc přitažené za vlasy. A je to věčná škoda, protože to zbytečně ubírá kvalitě knihy, která je jinak velice dobře zpracovaná.

31.12.2017 3 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Nelíbilo. Jak se mi zalíbila Perunova krev, tak tohle ne. Splácávat upíry emzáky dohromady, to není noc pro mě.

31.12.2017 1 z 5

Oblékání pravěku Oblékání pravěku Kristýna Urbanová

Jakožto milovník historie věnující se living history doby láténské a římské jsem nad touto publikací málem dělal radostí veletoče. Kniha je plná mnohdy jinde obtížně dosažitelných informací ohledně odívání našich předků od doby kamenné až po raný středověk, potažmo Velkou Moravu. Kniha je plná krásných fotografií a za ten investovaný peníz mi rozhodně stála.

31.12.2017 5 z 5

Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945 Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945 Rupert Butler

Velmi kvalitně zpracovaná historie jedné z divizí Waffen-SS včetně jejího nasazení na bojištích 2. světové války. Kniha obsahuje množství dobových fotografií.

31.12.2017 5 z 5

První křížová výprava 1096-1099: Dobytí Svaté země První křížová výprava 1096-1099: Dobytí Svaté země David Nicolle

Je to dobré, ale lépe se mi popis událostí kolem 1. křížové výpravy četl v podání pana Jiřího Kovaříka v jeho cyklu rytířské bitvy a osudy. Konkrétně jde o svazek první Meč a kříž.

Řád německých rytířů 1190-1561 Řád německých rytířů 1190-1561 David Nicolle

Pěkné, ale příliš stručné. Chtělo by to mnohem více informací o řádu, jeho državách a výstroji bojovníků.

Templáři 1120-1312 Templáři 1120-1312 Helen J. Nicholson

Zajímavé, ale příliš stručné. To je bohužel chyba i mnoha jiných knih od Ospreye - až na několik světlých vyjímek.

31.12.2017 4 z 5

Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Thomas Jeier

Stejně, jako u knihy Indiáni od stejného autora oceňuji velké množství u nás zatím jinde nepublikovaných fotografií a celkově jsem velmi spokojen. Jednu hvězdičku musím ubrat za překlepy a chyby v textu - za což ovšem nemůže autor. Přecejen, když dám nemalý peníz za nějakou knížku, očekávám přiměřenou kvalitu a že si někdo dá tu práci s kontrolou a hrubky a bláboly v textu nebudou.

Divoký západ I. - Muži zákona Divoký západ I. - Muži zákona Jiří Černík

Knize nemám co vytknout. Dobře napsaná a i když se jedná v podstatě o literaturu faktu, nepřišel mi popis osobností a událostí nijak nezáživný, jako je tomu mnohde jinde. Jsem plně spokojen a rozhodně si knihu přečtu znovu.

31.12.2017 5 z 5

Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky Thomas Jeier

Já osobně jsem velmi spokojen. S textem jsem neměl problém a oceňuji velké množství zajímavých fotografií, které jsem doposud nikde jinde neviděl. Dávám plný počet.