Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945

Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33949/bmid_wiking-historie-pate-divize-ss-v-le-zPG-33949.jpg 4 20 2

Podtitul: Historie páté divize-SS Wiking 1941-45 Vznik a vývoj, výzbroj, přehled tažení a velitelů 5.divize Waffen-SS Wiking během 2.světové války. Z mnoha různých důvodů dobrovolně vstupovaly k Waffen-SS desetitisíce mladých mužů z podrobených zemí. V nechvalně proslulé 5. divizi SS Wiking sloužili vedle Němců Vlámové, Holanďané, Dánové, Norové a Finové, později i Estonci. Tito vojáci se měli stát novou elitou ve svých zemích, měli být nositeli myšlenky jednoty germánského světa. Divize Wiking, od října 1943 tanková, bojovala již od počátku operace Barbarossa výhradně na východní frontě, prošla těžkými boji na jihu Ruska, na Kavkaze, po obklíčení mezi Korsunem a Čerkassy na počátku r. 1944 byla téměř zničena. Na sklonku války se marně pokoušela zachránit obránce obklíčené Budapešti. Příslušníkem zdravotnického sboru divize Wiking byl v letech 1942 -1943 i Josef Mengele... Fotografie, mapky, dodatky, seznam literatury, rejstřík.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Svojtka & Co

SS-Wiking: The History of the Fifth SS Division, 1941–45 , 2002

n.ezn.amy
30.04.2020 5 z 5

Skvěle zpracovaná kniha o zahraniční divzi SS Wiking, ve které sloužili převážně Holanďané, Vlámové, Dánové, Norové a Finové. Líbí se mi, že autor nepíše zaujatě a uvádí hlavně fakta. V knize je hodně map, kde je znázorněno jakých bitev a kde se jednotka zúčastnila. Je zde plno dobových fotografií členů této divize a její výzbroje. Celkově mi přijde kniha velmi dobře zpracovaná

Vlk.kh
31.12.2017 5 z 5

Velmi kvalitně zpracovaná historie jedné z divizí Waffen-SS včetně jejího nasazení na bojištích 2. světové války. Kniha obsahuje množství dobových fotografií.

druhá světová válka (1939–1945) nacismus Adolf Hitler Waffen-SS

Kniha Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945 je v