Oblékání pravěku

Populárně naučná kniha "Oblékání pravěku" je psána jazykem vhodným pro laickou veřejnost, ale může být cenným přehledem pro profesionální archeology a muzejníky. Kniha je členěna do osmi kapitol. Sedm z nich povídá příběhy o oblékání lidí z různých epoch, od dob lovců a sběračů až po raný středověk, tedy historii odívání zhruba třiceti tisíc let. Osmá kapitola ukazuje čtenáři vývoj tvorby a konstrukce bot. Text je doprovázen řadou černobílých ilustrací nálezů souvisejících s oděvem a fotografiemi možných rekonstrukcí. Ty vznikaly průběžně od roku 2009 a byly zachyceny hledáčkem fotoaparátu několika různých tvůrců. I ti se podíleli na vzniku díla – svým jedinečným pohledem na předmět focení. Každý tvůrce vnesl do rekonstrukce oděvu a jeho zachycení svůj náhled a uchopení celého tématu. Kniha vypráví, jak mohla vypadat oděvní kultura pravěku, jak se vyvíjela, měnila v detailech i celku a také mizela. Rozhodně není dogmatická. Nebylo v moci této publikace rozebírat do všech detailů množství kultur, které se na našem území v průběhu pravěku vyskytovaly, ani to ostatně nebylo jejím cílem. Byli bychom rádi, aby ve vás vyvolávala otázky, měnila úhel vašeho pohledu na minulost, na naše prapředky, dovedla vás k touze po poznávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326499/oblekani-praveku-XGb-326499.jpg 56
Historie, Encyklopedie
Vydáno, Jak obléci pračlověka

Kniha Oblékání pravěku

Vlk.kh
31.12.2017

Jakožto milovník historie věnující se living history doby láténské a římské jsem nad touto publikací málem dělal radostí veletoče. Kniha je plná mnohdy jinde obtížně dosažitelných informací ohledně odívání našich předků od doby kamenné až po raný středověk, potažmo Velkou Moravu. Kniha je plná krásných fotografií a za ten investovaný peníz mi rozhodně stála.

Marla
31.12.2017

Skvělá publikace pro milovníky historie a odívání! Provede vás obdobimi od lovců mamutů až po první křesťany a zkoumá jak se asi lidé v těch dávných dobách šatili,zdobili a obouvali.Vybaveno množstvím kreseb a fotografií,vřele doporučuji!

Příběh umění
Příběh umění