Po bitevních polích Jižních Čech

ůvodce po jižních Čechách tematicky zaměřený na místa historických bitev z období husitské revoluce, třicetileté války a válek o dědictví rakouské. Popis jednotlivých bitev doplňují kapitoly o válečnictví té doby (husitské válečnictví, různé druhy vojsk z období války třicetileté a pěchota z období rokoka). Práce z oblasti regionálních a vojenských dějin. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107200/big_po-bitevnich-polich-jiznich-cech-107200.jpg 4.97

Kniha Po bitevních polích Jižních Čech

Jave

Velice povedená kniha. Dobrý neotřelý nápad zmapovat bojiště jednoho regionu. A nutno říci, že autor k tématu (válka) přistoupil vpravdě citlivě, přehledem a zasvěceností. Já byl s výsledkem jen a jen spokojen.

Vlk.kh
05.01.2018

Tohle mě hodně bavilo. Ať už se jednalo o období středověku, nebo pozdější bitvy např. z období třicetileté války, vše je popsáno velmi poutavě a leckdy až do neuvěřitelných detailů. Škoda, že není více podobných knih zaměřujících se i na ostatní kraje a kouty naší vlasti.

witiko
13.04.2017

Válka není nic pěkného (a autor si ji nijak neidealizuje ani neromantizuje), ale i tak tvoří neodmyslitelnou paměť krajiny, ve které žijeme. Když víme, jaké historické děje se kdysi odehrály v místě, kudy se běžně pohybujeme, víc si krajiny všímáme, vážíme si jí a zajímáme se o ni. Tato knížka je skvěle, čtivě a přitom erudovaně napsaná, o výstižných dobových ilustracích nemluvě. Rekonstrukce bitev jsou velice názorně vykreslené. Troufám si tvrdit, že i když vás řinčení zbraní nijak nebere nebo přímo odpuzuje, začtete se se zaujetím.

Dandulka
18.05.2012

Moc hezky zpracovaná témata historických bitev se spoustou dobových obrázků. Byla jsem spokojená.