Ostří ozvěny

Ostří ozvěny se odehrává ve stejném světě jako Dóm i Projekt Berserkr. V postkatastro­fickém světě po druhé energetické válce se lidé teprve snaží ujmout opět vlády nad světem. Není to jednoduché, brání jim v tom nejen zešílevší příroda, jimi vytvoření mutanti, ale i jejich malý počet. A kromě toho také to, že oni sami se příliš nezměnili. Okcianové útočí na výspu civilizace, pevnost Holztürme. Bojovník Oggerd Orlosup, herold Pěnkavka Gowery a technolog Hal Hargo doprovázejí karavanu s potřebným materiálem. Podaří se jim odrazit jejich první útok. Jenže… Kdo jsou okcianové? Proč se snaží zničit lidi? Jsou inteligentní? A jakou roli v tom všem hraje podivná hora Tanečník? To jsou všechno otázky, na které odpovídá román Ostří ozvěny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29045/ostri-ozveny-29045.jpg 3.926
Série:

Všechno na Mars - Oggerd (2.)

Žánr:
Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Golem Ríša
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Vlk.kh
03. ledna

Četl jsem to kdysi na vojně, kdy mi knihu půjčil kamarád z cimry - tak jsem vlastně "potkal" Šlechtu prvně. Tak nějak se to dalo, bylo to v té době pro mě něco jiného, ale nevím, zda bych se k tomu vracel, nebo zkoušel časem další díly, spíš ne. V tom mě ještě víc utvrdil autorův román Rok Havrana, který jsem si koupil a moc mě nenadchl.

Svářeč
17.10.2015

Docela zklamání. Je na tom vidět, že jde o jednu z nejstarších autorových prací, oproti jeho současným textům je to celé takové těžkopádné a hůř se to čte. Začátek je opravdu velmi nudný. Nicméně postupně jsem se do toho docela dostal a ke konci už jsem se nemohl odtrhnout. V druhé polovině se objeví i pár velmi slušných a zábavných nápadů. Každopádně kdyby se autorovi chtělo si s textem trochu pohrát jako u Kyborgova jména a znovu to vydat u Brokilonu, určitě bych do toho šel.