Krvavé pohraničí

První román ze světa Pohraničí.

Na pohraničí mezi územím lidí a skřetů zuří nepřetržitá válka. Tady již nejde o spravedlnost, ale o půdu a peníze. V boji o ně dokážou být lidé zákeřnější a krutější než skřeti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51499/krvave-pohranici-krvave-pohranici-fJE-51499.jpg 4.1138

Krvavé pohraničí 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Klub Julese Vernea

Kniha Krvavé pohraničí

LimedkaMikki
04.05.2020

Když si tak přečtu ty pozitivní reakce, přijdu si jak barbar, protože kniha si podle mě nezaslouží víc než 40 %. Mám ráda fantasy a je v podstatě jedno, jaké je, sáhnu po něm a vyzkouším. Tohle mi absolutně nesedlo. Už od začátku jsem měla velký problém se do toho začíst, když se mi to nakonec povedlo, byla pryč asi třetina knihy, pak to bylo fajn a pak byl konec, který byl... hmm, o čem vlastně? O tom že Floyd je trošičku slabší Gary Stu? Co mě ale stejně nejvíc na knize naštvalo, nebyla nějaká konkrétní postava, ale vykreslení závěrečné scény, která z bůh ví jakého důvodu probíhala v přítomném čase. Nepochybuji o tom, že pan Šlechta je dobrý autor, byť každému nesedne, ale tohle bylo napsané, jak z příručky pro základky, kde se píše, že pro větší drama je možné použít krátké věty a přítomný čas. Jenže zde to působilo jako pěst na oko. Toto prosím ne. Určitě by se to dalo sepsat mnohem méně bolestně.

KillHurt
31.03.2020

Neuvěřitelné, že máme takhle výborného autora high fantasy. Postav je přehršel, ale čtenář se v nich neztrácí. Každá osoba, každé místo i každá nestvůra má svou historii a účel. Nic není prvoplánové. Příběh místy spadá až do detektivky a v závěru, kdy vše zapadlo do sebe mi (už po několikráte spadla čelist). Už dlouho se mi něco nečetlo tak dobře. To že se zaseknu v noci u dobré knížky se mi stává pravidelně, ale že bych knihu dočetl a i přes brzkou ranní hodinu si vzal do ruky hned pokračování, jen tak obvyklé u mě není. Jak já se těším na další díly. Kvituji volbu vyprávění v přítomnosti při bojových scénách. Získaly tím na akčnosti a nevyhnutelnosti. Konečně nějaká fantasy, která neřeší likvidaci arcipadoucha. Pohraničí totiž řeší, co bylo po tom.

Petr Dudek
26.06.2019

Z klasické fantasy zbyly spíš jen kontury, vnitřek je dobrodružný román, který se plně projeví až v závěru. Výborná, příjemná kniha a krásně napsaná.

erousek007
24.01.2019

Parada

Arachnid
10.01.2019

Když jsem to četl, měl jsem pocit, že pan Šlechta měl v dětství rád stejnou dobrodružnou literaturu, jako já. A to na tom zbožňuji asi nejvíce. Jinak velmi čtivé a krásně zpracovaný svět s postavami, kterým rozumím a vždy chápu jejich motivaci.

hanak_v_exilu
14.12.2018

Když jsem tuhle knížku četl poprvé, zaujalo mě že působí jako součást většího celku, přestože navazující knihy tehdy neexistovaly. Vladimír Šlechta vymyslel živoucí svět, který je zvláštním hybridem mezi vysokou fantasy a - alespoň co se Krvavého pohraničí týče, westernem. Jen málokdy jsem měl tak silný pocit z reálnosti prostředí. Paradoxně dojmu pomáhají zaměnitelné postavy a nekomplikovaný děj. To druhé je ostatně i moje jediná výtka. V příběhu se toho zase tolik nestane a mezi tím podstatným jsou dlouhé pasáže sice čtivého a zajímavého vyprávění, ovšem pro hlavní zápletku nijak důležitého.

Tiny24
25.05.2018

Jedním dechem přečteno. Takovouhle fantasy miluju, nadsázka, skvělé hlášky, humorné postavy, jednoduchý svět , nikdo zde svými přehnaně hrdinskými činy nezachraňuje celé lidstvo. Floyd jen prostě chce zpátky svůj starý život, ale ví, že zpátky už se to nevrátí, tak se alespoň snaží zachránit, co se dá. Čiší z toho krásná nostalgie a smutek, ale vše je bráno s nadhledem a nikdo se zde zbytečně nepitvá ve svých pocitech. Navrch dobře propletený příběh s detektivní zápletkou a uspokojivým zakončením. Touhle knihou si mě pan Šlechta získal a já se těším na další knihy ze světa Krvavého pohraničí.

Leximort
16.05.2018

Knížka je vlastně spíš trochu delší povídkou. Krátce rozvíjí osudy "jasoně" Floyda Bartletta a přináší i nový vhled do života rozporuplného hrdiny Gordona Fee. V přiměřené míře nese všechny klady (i zápory) Šlechtových počinů. Sečteno a podtrženo, prima čtení.

Faja
Faja