Žoldnéři

Polovina dvacátého třetího století. Krvavé korporační války o vládu nad Sluneční soustavou pominuly, přišel čas absolutních profesionálů, hi-tech žoldnéřů. Jen ti mohou provést na Plutu extrémně utajený výsadek a bez krveprolití získat kontrolu nad vědecko-průmyslovou základnou. Jenomže něco se zvrtne a ke slovu přicházejí orbitální obranné komplexy, flotily termojaderných křižníků, ultimativní pozemní zbraně… …v říši metanového ledu při mínus dvěstěčtyřiceti stupních pod nulou je lidské tělo tak neskutečně křehké…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26624/zoldneri-26624.jpg 4.469
Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno:, Klub Julese Vernea

Azmodan

Nejsem fanda technických popisů. Pušku si dokáži představit i bez návodu na její konstrukci a tak mě začátek moc nebavil. Ale jak se dostali na planetu a začli řešit co se tam vlastně děje a zejména po objevení "ledových mužíků" (jak moc mi připomínají postavu Glaciuse ze hry Killer Instinct) mě kniha strhla pro mě (v době kdy jsem ji četl) naprostou originalitou!
Dnes bych ji možná vyčetl nezanoření do hlubší podstaty oněch ledových bytostí, ale možná právě tato vznášející se mystičnost mě nejvíce drží v napětí a stále ve mě vzbuzuje pocity úchvatnosti! Vřele doporučuji.

tartan

Military sci-fi patrí k mojím obľúbeným subžánrom, ale k tejto – možno povedať už domácej klasike – som sa dlho nevedel dostať. Keď som to konečne napravil, výsledok, ako vidieť podľa hodnotenia, ma veľmi nenadchol. Prečo? Základné ingrediencie nie sú síce práve originálne – špeciálna jednotka na odľahlej planéte, tajné laboratóriá, neznámy nepriateľ – ale to by problém nebol. Akciou je kniha nabitá, tak ako aj evidentnou erudovanosťou a rozhľadom autora vo vede, vojenskej technike i vojenskej hantýrke. Postavy sú tiež relatívne zaujímavé. Tak v čom je problém? V tom, že to dokopy, aspoň u mňa, nefunguje. K postavám som si nevedel vytvoriť vzťah, a za celú knihu som sa ich nedokázal ani poriadne zatriediť, a bolo mi v podstate jedno, kto prežije a kto nie. Akcia bola zmätočná a neprehľadná. Tajomný nepriateľ, jeho motivácia a predovšetkým jeho konanie absolútne nepochopiteľné (tak dlho sa tam schovávali, sem-tam niekoho uniesli, ale hlavný útok podnikli, až keď dorazili žoldnieri, WTF?). Keď to porovnám s Fabianom, ktorý píše podobné sci-fi, tak Žoldnéři výrazne zaostávajú, a to vo všetkom (aj v porovnaní s ostatnou Fabianovou knihou, Dies irae, ktorá je jeho najslabšou).

Vlk.kh

Scífko rozhodně není můj šálek čaje a nijak ho nevyhledávám, ovšem tady jsem byl docela příjemně překvapen. Militantní ráz knihy a akce, to mi sedlo.

MonicaMonique
28.09.2017

Chvílemi jsem sem se v knize ztrácela, ale byla čtivá od začátku. O akci rozhodně nebylo nouze. Taky oceňuju dodatky k hlavním postavám na konci knihy. Za mě velmi dobrá kniha

milan9325
16.06.2017

Perfektní kniha, skvěle se čte a bavila mě od začátku až do konce

martin9072
12.02.2017

Jedním slovem lavina. Začíná to docela nevinně a následuje stále větší hukot. Dobře vykreslení hrdinové, zvraty které nevypadají křečovitě... výborné čtení.

Solgeon
21.11.2016

Takovouto parádu bych na české scifi scéně nečekal. Takhle vymazlený děj s perfektním vykreslením jednotlivých postav mě úplně uchvátil. Že prý se nedá číst 360 stran na jeden zátah - dá a jak !!!!!!

Karelvovsik
13.11.2016

Pro mne je kniha Žoldnéři nejlepší military sci-fi, kterou jsem v životě četl. Doporučuji.

KCHRZ
28.10.2015

Dle mého názoru jedna z nejlepších českých sci-fi.

Tazz1
20.09.2015

Kniha se mi líbila, žánr military scifi je můj oblíbený. Hvězdu dolů jsem dal za poněkud občas rozvláčně se táhnoucí pasáže. Když to srovnám třeba s Mariňáky R.Fabiana, tak je to to o něco horší. Zase opačně je to o třídu lepší jak to co teď Fabian předvedl v Dies Irae. Každopádně super čtení a must read každého fandy o tento žánr.

flippercz
29.08.2014

No nevím, ale čtení této knihy mi přišlo tak nějak těžkopádné. Neustále jsem se musel vracet o pár stránek zpět abych tak nějak pochopil o čem je vlastně řeč. V půlce jsem měl chuť knihu vzít , roztrhat a zahodit. Nakonec jsem přetrpěl tento styl vyprávění a můžu napsat že kniha je dobrá. To znamená za tři hvězdy.

Mlha
02.11.2013

Tak tohle je paráda. Vynikající military scifi, jak z pera nějakého světoznámého autora. Pro příznivce tohoto žánru to nemůže být zklamáním. Tuhle partičku žoldnéřů z budoucnosti budete sledovat se zatajeným dechem a knížku sebou budete tahat všude, kde jen bude možné alespoň chviličku číst. Ten Bartoš na tom Plutu už musel být!!!

Lmslaver
26.05.2013

Strhující symfonie napětí a akce, úchvatná kniha, která se čte jedním dechem.

Humpa
23.01.2013

Takhle napínavou knížku, kterou se mi nechtělo vůbec odložit, jsem už dlouho nečetl. Vždy, když se něco "vyřeší", tak se objeví něco dalšího.

military sci-fi

Tomáš Bartoš