Vlci.Sestra Vlci.Sestra komentáře u knih

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Autorka umí neuvěřitelně čtivě psát a hned vás vtáhne do děje. Mně se asi nejvíc líbily ty dopisy od Lary Jean, protože jsou fakt krásné a zárověn i celkem vtipné. Ona do nich dala vážně všechno. Hlavně jsou to plusové body oproti filmu, kde nejsou. Samotná Lara Jean je moc sympatická, takže doporučuji.

20.06.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Srdcerváči si mě víc než pro celý příběh získali pro zpracování komiksu. Ty obrázky prostě obdivuji a myslím, že obálka je snad ještě hezčí. Příběh Nicka a Charlieho se mi líbil. Už se těším na další díl.

30.04.2023 4 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Všechny stránky Amelie můžu popsat dvěma slovy jako nádhernou jízdu. Amelie je dívka, která to v životě neměla lehké, ale snaží se sebe samu překonat a nenechá si svou sluníčkovou podstatu sebrat ani tím nejhorším. Líbilo se mi, jak si Nolan a Amelie navzájem pomohli se svými bolestmi a vytvořili si tak silné pouto.
Kvůli tomu jak to bylo celé sladké a zároveň smutné, mi ukáplo pár slz.
PS: Asi jsem si zamilovala velryby.

24.01.2023 5 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Tak dobře na první díl kniha teda neměla, ale pořád si myslím, že byla skvělá. Ty červené šaty na začátku rozhodně strhly nějaký bodík.... Naštěstí na mě velmi zapůsobila Celestina proměna a na konci mi jí bylo líto asi ze všech nejvíc. Některá úmrtí jiných lidí jsem vůbec nečekala! Celá záležitost se Severními rebely se krásně rozmotala, což považuji za velké plus. A taky jsem ráda, jak to dopadlo s Lucy. Podle mého si svůj osud Anne opravdu nezasloužila, ale nebudu to autorce vyčítat.

30.12.2021 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

(SPOILER) Kniha sice už nebyla tak skvělá jako první díl, ale pořád hodnotím pěti hvězdičkami, protože jsem ji přečetla za dva dny. V příběhu mě docela štval Aspen. Naštěstí to zachránila America svou reakcí na veřejné spráskání Marlee a její projekt v televizi. Bouhužel (nebo naštěstí pro mě) už tolik nepovídala o jídle. :-)
Doufám, že se všechny věci, co se zamotaly v tomto díle v příštím rozuzlují. Hlavně ta nepohoda s králem. + Nejlepší postavy: Lucy, Anne a Mary!

28.12.2021

Selekce Selekce Kiera Cass

(SPOILER) Wow! Naprosto dokonalá kniha! Sice moc nemusím, když se hlavní hrdinka rozhoduje mezi dvěma boyfriendy, ale u Selekce mi to vůbec nevadilo. Moje nejoblíbenější scéna byla, když Amerika dostala svůj klaustrofobický záchvat a chtěla se dostat do zahrady. Když si vezmu, že se nemůže bez povolení ani ven na zahradu...
Nakonec jediný, komu stekla slza, kvůli jahodovým koláčkům z listového těsta jsem byla já. Je prosinec a musím na jahody čekat až do léta, abych si je mohla zkusit upéct. Autorku by určitě nezabylo, kdyby dala nakonci knížky recept, když je tak známá tím, že má ráda dorty. (Vážně je to napsané i na přebalu knihy!) Naštěstí jsem jí tehle malý nedostatek odpustila, jelikož se kniha četla uplně sama.

27.12.2021 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Tuhle knihu jsem četla už čtyřikrát a neustále se ujišťuji, že je naprosto kouzelná. Autorka píše nádherné příběhy, které vás chytí za srdce. Určitě všem doporučuji.

24.12.2021 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Popravdě vůbec nevím, jak knihu hodnotit, protože první polovina knihy je úplně úžasná a přečetla jsem ji jedním dechem. Vůbec jsem se od příběhu Roba a Maegan nemohla odtrhnout. Ale druhá polovina byla najednou strašně pomalá a dělalo mi problém ji dočíst. Myslím si, že to není autorčina nejlepší kniha.

23.04.2023

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Baladu o ptacích a hadech jsem dlouho odkládala a teď toho upřímně lituji, protože se mi příběh o prezidentu Snowovi líbil snad ještě víc než trilogie. Hodně lidí tady píše, že Coriolanus je padouch už od začátku, ale mně přišlo, že si prostě jen jde za svým. Tedy v poslední pětině knihy jsem ho taky odvrhla. Ten konečný zvrat mě opravdu překvapil.
Lucy Gray a její krásné písně jsem si opravdu zamilovala a stala se tak mojí nejoblíbenější postavou v knize. Všechny teorie o tom, co se s ní na konci stalo mi dávají smysl, ale ona je tak opředená tajemstvím, že prostě nevím. Veselá usměvavá Lucy Gray je zároveň šedá jako zimní ráno.
Kniha má pomalý dej, takže nedoporučuji milovníkům akce.

25.02.2023 5 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Krásně napsaná knížka. Nicola Yoon umí napsat dojemné a napínavé příběhy, které vás budou nutit číst dál a dál...
Dávám 4,5 hvězdičky.

09.02.2023 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Málokdy se mi stane, že u nějaké knížky prožiju všechny své emoce a vůbec ne všechny najednou, ale přesně tohle se stalo. Spolu s Maddy jsem prožívala nejen její smutek, radost, lásku a hořkost, ale i touhu a naději v lepší život. Vůbec samotná Maddy mi přirostla k srdci.
Ten konec jsem vůbec nečekala. Nejraději bych řekla, že jsem u něj brečela, ale já jsem brečela u tolika částí, že to ani nestojí za řeč.
Všechno, úplně všechno bych zařadila mezi 5 nejlepších knih, které jsem přečetla tento rok. Je to úplně jiný úhel pohledu na svět.

28.12.2022 5 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Další kniha od Oly, která nezklamala. Travis je moc sympatická a příjemná postava, takže vám děj bude rychle utíkat. A Harper je prostě Harper. Vůbec všechny postavy jsou skvělé. Ještě bych knize přidala plusový bodík za grafické zpracování, protože to je podle mě úžasné a pro celou sérii dokonalé.

09.07.2023 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Letní noci přečteny už podruhé. Miluji je.

28.06.2023 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Navždycky si podle mě zaslouží 6/5 hvězdiček. Celá série se řaďí do mých oblíbených. Dlouho jsem nečetla nic, co by mě tak vtáhlo do děje a rozesmálo. Popravdě bych ani nevěřila, že to napsala česká autorka, kdyby mi to někdo řekl.
Všechny postavy si mě naprosto získaly. Hlavně Mei a její závislost na čokoládě. A taky jsem fanynka Harryho Pottera, takže to o mém názoru bude něco vypovídat.

07.04.2023 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Úžasná knížka s úžasnými postavami. Všechny postavy z Griši jsou podle mě velké plus. Myslím, že jsem ještě nečetla nic, kde by byli všichni tak rozdílní a zajímaví. Nejvíc jsem si oblíbila Nikolaje, protože měl skvělý smysl pro Humor, který Alině tak chyběl. (Vážně. To i David řekl víc vtipů než ona.) A pár, kterému nejvíc fandím je Žena a David. Doufám, že se o nich v dalším díle dozvím víc.
Určite všem doporučuji. Celý svět Grišů je opravdu propracovaný a plný nečekaných zvratů.

09.02.2023 4 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

(SPOILER) Do téhle knížky jsem se zamilovala. Je to ňuňaté, vtipné, geniální a hlavně plné jídla. (Plus je tu ještě dokonalá romantická linka, ale ta oproti Pepeřiným kuchařským kouskům bledne.) Vážně. Už asi půl hodiny projíždím internet a hledám recept na mišmašky, ale zatím jsem našla jen zrůdoláčky, takže si budu muset vystačit jen s nimi. Jo, a taky se budu muset podívat na Protivný sprostý holky.
Tohle mě fakt dostalo:
„To muselo být pro tvoje rodiče šokující.“
„Jo, ale alespoň jsem nebyla dvakrát.“
„Když ti to takhle sekne, rozhodně dává smysl pořídit si ještě náhradníka.“
„Campbelle! Evansová! Budete jenom flirtovat, nebo taky přiložíte ruku k dílu?“

02.12.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Tak tohle bylo krásné... Krásný příbeh. Krásný přebal. Krásné ilustrace.
Charlee mi jako postava naprosto sedla. Nejvíc asi proto, že mi mě v mnoha ohledech hodně připomínala a soucitila jsem s ní téměř ve všem. Samozřejmě nemám traumata, ani úzkosti a nechci se stát muzikálovou nebo divadelní herečkou, ale známí mi je spíš ten způsob myšlení. Dokonce když o tom tak přemýšlím, bych na konci byla taky tak blbá a udělala přesně to, co ona.
Celou knihu mě dostávala Harper a její vražedné hlášky. Doufám, že by jednou mohlo vyjít něco o ní. Je fakt skvělá.
Předem upozorňuji, že je to taková oddechovka na léto. S jinými YA se nemůže rovnat (a některé možná předčí). Jak jsem říkala na začátku, je to prostě krásné a vyňuňané. (Jo, vím, že už není léto.)

11.09.2022 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Tak teď nevím, co si o Levaně myslet. Ze začátku mi jí bylo celkem líto (hlavně kvůli její sestře Chanary, která byla vážně nechutná), ale pak se ukázal její prohnilý vnitřek a já k ní cítila odpor nejvyššího kalibru... To co dělala už od začátku se nedá omluvit.
Alespoň vím, proč vypadá, jak vypadá (vždycky jsem nad tím přemýšlela), i když to samo o sobě také nemá dobrou historii.

31.07.2022 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

(SPOILER) Páni. Já snad ani nemám slov.
To. Bylo. Úžasné.
Že by ta kniha spadla z nebe? Někdo stejnojmenný z tama totiž spadl. Hodně se mi líbilo, jak se všechno zamotalo (vztahy i děj), ale nejlepší zase stejně byly Carswelovy hlášky. A v těch posledních kapitolách si Cinder taky vedla dobře. :-)
Jen mi přijde škoda, že bylo málo kapitol se Scarlet. Naštěstí se tam objevila Winter. A ta mi přišla super. Možná trochu originální, ale co.

08.07.2022 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

(SPOILER) Tak to bylo tedy něco... Knihu jsem nejdřív odkládala kvůli obálce (Ano, byla jsem bláhová.), ale to byla začátečnická chyba. Naštěstí jsem o ní řekla kamarádce a ta z ní byla nadšená, a pak už nejspíš tušíte, co se stalo. Cinder se mi posunula do předních míst v mém žebříčku oblíbených knih! Doporučuji všem, kteří stejně jako já milují pohádky už od dětství i těm, co se cití jako Popelka.
PS: Kdo se bojí, že se nedočká střevíčku na schodečku, ať nemá strach. Dočká se, ale jinak.

29.06.2022 5 z 5