Vlasta155

Vejce a jáVejce a jáBetty MacDonald

Tahle knížka je absolutní ženská klasika pro chvíle, kdy člověk potřebuje pohlazení po duši. Příjemná, laskavá, i horší chvíle zpodobňuje bez nenávisti a zloby, dovede si za každou cenu udržet elegantní nadhled. Když jsem četla v jednom rozhovoru, jaký byl manžel autorky ve skutečnosti tyran a násilník, tak jsem žasla, jak i přes to, o něm autorka hovořila vcelku mile a bez většího hněvu. Málokdo by si asi zachoval tolik noblesy jako ona. K téhle knížce se člověk rád vrací, protože nikdy nezklame.

06.03.2017

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelkyVysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelkyIvana Vostřáková

Zase jsem se nasmála. Příjemná knížka u které se nelze nudit.

20.02.2018

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Skvěle popsané osudy lidí žijících v těžké době. Styl psaní autorky je velmi kultivovaný a ráda si od ní přečtu další knihy.

07.06.2020

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelkyVysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelkyIvana Vostřáková

Mimořádně laskavá kniha a navíc skvěle napsaná. Přečetla jsem ji za několik hodin, protože jak vás chytne, tak vás nepustí.

28.03.2018

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Krásný historický román o úžasném člověku. Kéž by takových lidí bylo víc! Konečně kladný hrdina, kterého člověk může obdivovat a vzhlížet k němu jako ke vzoru lidskosti. Film se mi taky moc líbil, ale knížka je snad o trochu lepší. Rozhodně stojí za přečtení. Určitě i opakovaně. Člověk v ní vždycky najde zase něco dalšího inspirativního.

06.03.2017

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelkyVysmátá koza aneb Přízrak krásné modelkyIvana Vostřáková

Knížku mi doporučila kolegyně z práce, že jí má trvale na nočním stolku společně se Saturninem a Poslední aristokratkou, jakožto osvědčený vyprošťovák z depresí. A musím přiznat, že měla pravdu. Je to moc příjemné a originální počtení. Svérázný humor, svižný příběh bez hluchých míst, dobře napsané dialogy. Člověk nemá čas se nudit, pořád se něco děje a nikdy neodhadnete, co bude následovat. Hlavní postavy jsem si zamilovala hned od začátku, hlavně pana generálního, Lauru a přízrak bývalého kouzelníka.
Je to první knížka, co jsem od autorky četla a určitě si seženu pokračování.

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Opravdu jsem se zasmála. Je to velmi příjemná oddechovka.

20.12.2017

Ostrá jako katanaOstrá jako katanaIvana Vostřáková

Musím se přiznat, že kvůli téhle knížce jsem ponocovala, protože jsem ji četla až do půl čtvrté do rána. Sice jsem byla druhý den jako mátoha, ale zvědavost mi prostě nedala. Byla jsem napnutá, jak to dopadne. Byla to jízda. Zajímavý námět a skvěle propracovaná psychologie hlavních postav. Rychle se vám dostanou pod kůži, takže společně s nimi miluje a doufáte i prožíváte smutek a hrůzu. V příběhu je spousta překvapivých zvratů, takže čtete a čtete a čtete... :)

04.11.2018

Cirkus HumbertoCirkus HumbertoE. Bass (pseudonym)

Krásný a strhující příběh několika generací cirkusácké rodiny. Nejprve jsem viděla seriál, moc se mi líbil a tak jsem se trošku bála, aby mě kniha nezklamala. Je ale také nádherná a možná i o něco malinko lepší, což už je co říct.

22.02.2019

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Fakt báječná kniha, která nikdy nezklame. Sice se autor stylem dost podobá stylu Jerome Klapky Jerome, ale to vůbec knize neubírá na kráse. Naopak. Mezi těmi všemi krváky co se na nás valí ze všech stran je to takové pohlazení po duši. Zkoušela jsem číst i další knížky autora ale to už bylo něco úplně jiného. Zdaleka nedosahovaly této kvality. Škoda.

Egypťan SinuhetEgypťan SinuhetMika Waltari

Krásná knížka i když občas trochu zdlouhavá. Přiznám se, že jsem některá místa přeskakovala, ale zase jich tolik nebylo.

06.03.2017

Vůně posečené trávyVůně posečené trávyIvanka Devátá

Paní Ivanka Devátá musí být moc prima ženská, citlivá, takovým zvláštně elegantním způsobem vtipná, musí být radost ji znát. Mám ráda její knihy.

14.10.2017

ŠamanŠamanNoah Gordon

Nádherné pokračování Ranhojiče. Taky rozhodně stojí za přečtení. Marně přemýšlím, která z knih je lepší, obě mě naprosto nadchly. Jsou napínavé plné lidskosti, jedním slovem skvělé! Byla by škoda si je nepřečíst, protože v člověku trvale zanechají svoji stopu, touhu být lepším.

06.03.2017

Mrtvá a živáMrtvá a živáDaphne du Maurier

Krásný příběh, člověk má pocit, že je přítomen v zámku a všechno, co se děje, vidí svýma očima. Moc pěkné popisy prostředí.

20.05.2017

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Padla z toho na mě deprese a zmar. To jsem si zase naběhla. Ale obálka je opravdu moc hezká, za ni dávám tu hvězdičku.

24.09.2018

Rybí krevRybí krevJiří Hájíček

Opět skvělá kniha s perfektně vykreslenou atmosférou doby.

27.06.2020

Dům o tisíci patrechDům o tisíci patrechJan Weiss

Naprosto skvělá knížka od českého autora! Doporučuji!

17.07.2018

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Nádherná vzpomínka na dětství.

12.03.2017

Zahradníkův rokZahradníkův rokKarel Čapek

Tuhle knihu mám už roky moc ráda. Čiší z ní klid a mír, vždycky po ní sáhnu, když je mi ouvej.

23.04.2017

Ozvěny životaOzvěny životaBarbora Dvorecká

Krásná knížka plná citu ke zvířatům.

18.10.2017

Největší z pierotůNejvětší z pierotůFrantišek Kožík

Krásná kniha, která ve čtenáři zanechá trvalé stopy.

12.01.2018

Jozova HanuleJozova HanuleK. Legátová (pseudonym)

Jedna z mých nejmilovanějších knih, ke které se ráda opakovaně vracím. Škoda, že už autorka nic dalšího nenapíše. Kniha je snad ještě krásnější než film, a ten byl opravdu mistrně zpracovaný. Kniha je sice nevelká rozsahem, ale co slovo - to perla. Poezie v próze.

06.12.2018

PoselPoselMarkus Zusak

Opravdu výborná knížka.

28.10.2019

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

Krásná kniha, dá se číst v každém věku.

04.11.2019

Zloději zelených koníZloději zelených koníJiří Hájíček

Škoda, že je kniha tak krátká, krásně se četla.

18.06.2020

MacochaMacochaPetra Hůlová

Obálka se mi fakt vůbec nelíbí. Působí odpudivě.

27.06.2020

Foukneš do pěnyFoukneš do pěnyRadka Třeštíková

Ještě jednou jsem se ke knize vrátila, ale i ten kousek, co jsem znovu přečetla, ve mně zanechal jen pachuť. Takže knihu jsem dala do budky, snad se někomu bude hodit.

27.06.2020odpad!

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Skvělé pokračování!

Morová ránaMorová ránaBetty MacDonald

I o hrozných tragických věcech dovede autorka psát s vtipem, což je neuvěřitelné a ukazuje to na její neuvěřitelnou vnitřní sílu. Každý jiný na jejím místě by měl chuť si rovnou hodit mašli, ale ona byla prostě neuvěřitelná bojovnice.

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Těším se na další díl!