VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Memento Memento Radek John

... tak tohle byla síla. Co se z člověka stane, když tomu podlehne. V hlavě nic, než jak se k tomu dostat, kde na to vzít... Pokud nechci, tak si drogu nevezmu. Není to droga, co člověka níčí, je to člověk sám. Tolik osvěty je, jak to končívá... atd, a přece je spousta těch, kteří svoje tělo i život vedou do záhuby.

20.07.2017 5 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

... líbila se mi. Popsáno očima malého kluka, který by si měl hrát a ne prožívat hrůzy války. Četla se krásně.

13.07.2017 5 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

... moje první setkání s autorem, a taky poprvé závodník. No, nevím, jestli mě to bude bavit, říkám si. Ale bavila. Petrův příběh bezmoci, ale i chuti žít, o lásce a zklamání, a taky o lžích, které k životu patří. Četla se mi hezky

11.07.2017 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

... v době, kdy Minecraft hrály naše děti, jsem nevěděla skoro nic. Zato teď jsem bohatší o tolik věcí. Člověk by neřekl, co to se vztahem dokáže udělat. Kráááásnááá kniha o složitém životě s autismem. Četla se sama a řadím se mezi ty, co doporučujou ji přečíst

08.07.2017 5 z 5

Devět let v pekle Devět let v pekle Sněžana Dimitrova

... netušila jsem, že se vůbec něco takového dělo. Opět jsem googlila. Jak lehké je obvinit člověka, který se ničím neprovinil. A odškodné nebylo nijak vysoké. Jsem ráda za ty sestry, že to dobře dopadlo, i když si tedy vytrpěly svoje. Ať se jim daří

02.07.2017 5 z 5

Ukradené dívky Ukradené dívky Wolfgang Bauer

... přečetla jsem jedním dechem. Život bez svobody, v takových podmínkách... kniha je velmi čtivá, i když z ní mrazí. O Boko Haram jsem musela googlit, dosud jsem o nich nic nevěděla

26.06.2017 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

... to, že je kniha pro mládež, jsem zjistila, až když jsem ji už nějakou chvíli četla. Pokaždé se podivuju, kolik toho museli malé děti prožít v době války. Kolik nástrah, strádání začili kromě dětství, co známe my. Jsem ráda, že jsem četla.

22.06.2017 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

... velice čtivá knížka, četla se sama. Asi mi bylo Pierotta spíš líto, děti jsou snadno ovlivnitelné. A k tomu ta doba, tenhle člověk... I když to není skutečný příběh, vůbec mi to nevadilo.

19.06.2017 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

... konečně jsem dočkala opět samostatného románu od paní autorky. Modrá série, jak jsem si nazvala předchozí její vydané knihky, se mi líbila také, ale samostatný román je přece jenom lepší. Líbila se mi Celiina odvaha jít do všeho po hlavě. Za mě pět hvězdiček

11.06.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

..... tak to byla síla. Už jsem četla několik knih o této době, ale tuhle knihu jsem četla s mrazením v zádech, smutkem nad tím, co si tam ti lidé vytrpěli. Nikdo si neumí přestavit, jaké to je, když lidský život nemá žádnou cenu.

02.06.2017 5 z 5

V ženském gulagu u Ledového oceánu V ženském gulagu u Ledového oceánu Ursula Rumin

... rozhodně stojí za přečtení, už jenom proto, abychom si uvědomili, že před soudem, kde neexistoval jiný rozsudek než trest smrti nebo 25 let v pracovním táboře, mohl tehdy skončit každý, kdo se byť trocho odlišoval od ostatních. Umíte jazyky, určitě budete špion... atd. Buďme rádi, že jsme tu dobu nepoznali

22.05.2017 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

... velmi čtivý příběh, téměř na jeden zátah přečtený. Nikdo si neumíme představit, co tam ti lidé prožívali. Velmi silný, smutný příběh, který stál za to číst, i když při tom mrazilo.

09.05.2017 5 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

.... :-) už se těším na film :-). Docela živě jsem si celou dobu představovala filmové zpracování. I jsem se bavila. Kniha je čtivá, a i když jsem zpočátku měla trochu problém vyznat se v postavách, kdo ke komu patří, a kdo je s kým sourozenec, dávám nejvyšší hodnocení

08.05.2017 5 z 5

Rozhoupaný dech Rozhoupaný dech Herta Müller

... knihu jsem měla v seznamu, co chci číst. Něčím mě tehdy musela zaujmout, ale už začátku nic moc. Asi to není kniha pro mě.

02.05.2017 3 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

... příjemná čtivá oddychovka, konec předvídatelný. Co mi ale vadilo, byly překlepy. A nebylo jich málo

24.04.2017 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Jeannette Angell

... čtivá kniha, příběh takový normální, a i si dovedu představit, že se může někdo takhle dvojitě živit. Tady je prostituce podaná spíš v tom dobrém světle, bez násilí, sice s drogami, ale taková pohodička v agentuře. Spíš jsem četla drsnější příběhy

19.04.2017 3 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

... spousta lidí nadává na naši zemi, na život v ní, ale na rozdíl od země, v níž Malála žije, se u nás mohou beze studu rodit dívky, nikdo nám nezakazuje studovat tohle či tamto, co nosit a nenosit na sobě. Při čtení tého knihy se mi až nechtělo věřit, že to takhle může někde fungovat...

12.04.2017 5 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

... čtivá knížka, byť se smutných zdrcujícím příběhem. Není pochyb o tom, že si autorka za svůj pozdější osud mohla sama. Jet do neznámého prostředí, nikoho tam neznat, nemít nic prověřeného, nic dobrého nevěstí. Její dětství by si ale nepřál prožit nikdo z nás

06.04.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

... těšila jsem se na ni. Zprvu jsem měla problém vzpomenout si, jak končil Turnus, abych navázala, ale pak jsem se začetla. Další pokračování příběhu, osudy známých postav a konec, jaký to má, se mi líbil. Od prvního dílu mě provází myšlenka, jak by se veškerá výroba a průmysl mohl vejít do sila.

04.04.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

... krááásnááá kniha. Kdybych mohla, dala bych hodnocení ještě vyšší. Zaujal mě především název. Nejprve jsem viděla film a o to víc jsem se těšila na knihu, která mě nadchla, zaujala ihned, četla se sama. Krásně napsaný příběh v těžké době

21.03.2017 5 z 5