Devět let v pekle

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autentický příběh bulharských zdravotních sester vězněných v Libyi a odsouzených k trestu smrti Příběh bulharských zdravotních sester vězněných v Libyi a odsouzených k trestu smrti. Jejich osud vzbudil velký zájem veřejného mínění na celém světě a přiměl celou řadu významných politiků, aby k němu zaujali otevřený postoj. Příběh začíná návštěvou paní Cecílie Sarkozyové u odsouzených Bulharek. Autorka vypráví o svém životě a práci zdravotní sestry v Bulharsku. V roce 1998 požádala o práci v Libyi v naději na lepší plat, půl roku po příjezdu však byla zatčena a obviněna spolu s dalšími, že více než 400 dětem záměrně podali v nemocnici v Benghází krev infikovanou HIV. Zdravotníci vinu popírají. Libyjské soudy jim stanovily trest smrti. Jejich rozhodnutí změnila až v červenci 2007 Nejvyšší soudní rada Libye, která skupině vyměřila trest doživotního vězení. V poslední části uvádí autorka své poznatky o libyjské policii a libyjském soudnictví, o životě ve vězení, výsleších i mučení. Postupně se k vězněným dostávají zástupci bulharské ambasády, i vyšší političtí představitelé, ale nikdo jim nedokáže pomoci. Až po intervencích EU a návštěvě paní Sarkozyové v červenci 2007 přichází náhlé osvobození a návrat do Bulharska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13807/devet-let-v-pekle-13807.jpg 4.658
Žánr
Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

Cauchemar, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Devět let v pekle

Přidat komentář
martina7276
13.10.2019

Po Chaloupce strýčka Toma další kniha o svobodě, nebo spíše zas dlouho o nesvobode. Jen mne bohužel utvrdila v tom, že není radno vydávat se do islámských zemí. Je neuvěřitelné, že tento příběh se stal tak nedávno...

lazarus
15.11.2018

Velmi drsné drama ze života. Povinná četba pro každého obyvatele západního světa. Nemálo poupraví případný zkreslený názor na islám a jeho hlasatele slova "božího".


Dela111
13.11.2018

Být toto román, byl by k smíchu! Jenom těch nelogičností co tam je..., počáteční lhostejnosti diplomatických služeb a posléze jejich naprosté selhání... Jenže ono se to skutečně stalo... a těm lidem šlo o život... Přežili, ale těch téměř devět let života už jim nikdo nevrátí a psychické následky z toho utrpení si jistě ponesou po zbytek života.
Číst o těchto zrůdnostech není vůbec lehké, ale je to potřeba. Je dobře, že jedna ze sestřiček podala touto formou podrobné svědectví. Čím víc lidí si jejich hrozný příběh přečte, tím líp.

Barbanka
12.10.2017

Neskutečné, že se tohle vůbec někde na světě může dít a většina zemí s tím nemůže nic dělat..9 ztracených let v tahu, psychika poškozená do konce života a spravedlnost žádná. A takových lidí se někteří zastávají a chtějí je přijímat do České republiky. To prostě nikdy nepochopím !!!!!

VladkaBU
02.07.2017

... netušila jsem, že se vůbec něco takového dělo. Opět jsem googlila. Jak lehké je obvinit člověka, který se ničím neprovinil. A odškodné nebylo nijak vysoké. Jsem ráda za ty sestry, že to dobře dopadlo, i když si tedy vytrpěly svoje. Ať se jim daří

imy.angel
05.06.2017

9 let zavřeni za něco, co nespáchali. Absurdní důkazy a ještě absurdnější svět.Stali se jen figurkami na šachovnici, jeden tah svět druhý Libye a všichni jen přihlíželi ..9 Let to je velká část života. Poté vyšli a dostali byt a neomezené volání, není to trochu málo? Copak Libyjská vrchnost nezaplatí za své hrůzné činy ,mávne rukou a dělá jakoby nic?

Kniha se četla velmi dobře, líbila se mi i obrázková příloha, i když na můj vkus mohla být klidně obsáhlejší a popisky detailnější.

martinidd
25.03.2016

Pěkná knížka, realistický popis událostí okolností ...

motolka
24.03.2016

Napínavé a drsné. Doporučuji

1

Doporučujeme

Vlastní životopis
Vlastní životopis

Autor knihy

Sněžana Dimitrova
bulharská, 1952

Podobné knihy

Kniha Devět let v pekle je v

Přečtených72x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených4x
Knihotéce51x
Chystám se číst47x
Chci si koupit7x
dalších seznamech2x