VladkaBU

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

.... už při čtení prvního dílu jsem se těšila na jeho pokračování. V něm jsem opět součástí Barčiny i Fančiny rodiny a rozhodně nešlo číst rychle. Chtěla jsem si stále uchovávat Karwinou v sobě. Nemusím dodávat, že už teď se těším na třetí díl. Krásné

03.03.2021

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

... krásný čtivý příběh. Hlavní hrdinka mi byla sympatická od začátku. Dítě, které má z ničeho nic dospět, postarat se o sebe, o tátu, a přitom ji tíží smutek ze ztráty maminky a sourozenců. Až do samého konce jsem čekala, kdo je pachatel. Zajímavé.

HanaHanaAlena Mornštajnová

... tak jsem ji taky přečetla. Kniha, která je od první stránky čtivá, si mě získala. Není se čemu divit, že byla Hana taková. Život si s ní nemile zahrál. Na poslední celé stránce mi vytryskly slzy do očí. Škoda, že jsem ji přečetla tak rychle, ale jinak to nešlo. Těším se na další knihy od paní autorky.

19.04.2018

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

... viděla jsem na ni upoutávku, když právě vycházela a zaujala mě okamžitě. U nás v knihovně jsem první čtenář. Krásná rodinná sága. Čtivá, poutavá. Do těch míst se chci určitě podívat, aspoň ke kostelu

28.03.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

... krááásnááá kniha. Kdybych mohla, dala bych hodnocení ještě vyšší. Zaujal mě především název. Nejprve jsem viděla film a o to víc jsem se těšila na knihu, která mě nadchla, zaujala ihned, četla se sama. Krásně napsaný příběh v těžké době

21.03.2017

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

... překvapila. Narazila jsem na ni náhodou. Zprvu mi hlavně seděla do výzvy s hlavní hrdinkou v názvu, ale pak se mi začal líbit příběh. Krásný, nevinný, ovšem do té doby, než přišla válka. Nabralo to takový spád a nechtělo se mi od knihy odcházet. Velmi se mi líbila

10.03.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

.... zajímavý příběh...co by kdyby...chvílemi jsem četla opravdu, jaké by to bylo, kdyby život po listopadu takhle pokračoval. Uživili by se asi hodně zedníci, neboť jediné, co by se stavělo, by byly věznice. A listopadové výchovné ústavy.... o tom ani nemluvit. Ale spíš mě to svádělo číst o jiné zemi, kde je takový život nastolen. Celou dobu jsem čekala, jestli dojde k happyendu...

26.04.2021

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

.... kniha se čte sama, možná bych řekla, že v některých pasážích je lepší než Hana. Příběh nejmladší Anežky byl pro mě slabší a méně zajímavý. Celkově ale hezké čtení

02.08.2018

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeViola Stern Fischerová

... mnoho emocí. Chvílemi mi oči létaly po řádcích, stránky utíkaly, jak se příběh ubíral drsně dál. O botičkách u Dunaje jsem nikdy neslyšela, ale okamžiky to musely být strašné. Kniha se velmi dobře četla, byť při ní mrazilo. ale zapomínat nesmíme.

23.07.2020

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

...skutečné příběhy nebo příběhy podle skutečných událostí mám ráda. Jak jsem dlouho měla pod kůží Heřmánkové údolí, tak na tento příběh budu taky dlouho vzpomínat. Příběh žen v tak těžké době, jaká válka byla, o pomoci, naději, ale i sebestřednosti, sobectví a nadřazenosti otce a manžela v jedné osobě, mě stále nutilo číst dál, a dozvědět se, jak to vlastně všechno bylo.

23.08.2019

Nebe nezná vyvolenýchNebe nezná vyvolenýchErich Maria Remarque

... už od začátku mě odrazovala svým názvem, ale jak se postupně příběh odvíjel, začala jsem měnit názor. Krásně napsané, o chuti žít, nepromarnit čas, který je nám vyměřený. Stála za to

03.01.2020

Černá a purpurováČerná a purpurováWojciech Dutka

... zajímavý příběh ze smutného a děsivého protředí, zase trochu jiný, než jsem přečetla doposud. Čtivý od začátku, ale od poloviny to mělo takový spád, že jsem knihu nerada odkládala.

20.05.2021

Dítě číslo 44Dítě číslo 44Tom Rob Smith

... po nějaké době zase děj, který zaujal. Zpočátku nijak zajímavá, ale pak se děj začal rozvíjet, přibývaly postavy. Život pro obyčejné lidi nebyl vůbec lehký. Aby člověk nebyl ničím podezřelý, jak autor píše, mohl jenom chodit do práce, jíst a spát, což si nikdo neumí ani představit. Z posledních 100 stránek jsem nemohla spustit oči, už jsem potřebovala vědět, kdo přežije

03.08.2014

MementoMementoRadek John

... tak tohle byla síla. Co se z člověka stane, když tomu podlehne. V hlavě nic, než jak se k tomu dostat, kde na to vzít... Pokud nechci, tak si drogu nevezmu. Není to droga, co člověka níčí, je to člověk sám. Tolik osvěty je, jak to končívá... atd, a přece je spousta těch, kteří svoje tělo i život vedou do záhuby.

20.07.2017

Dívky od svaté MagdalényDívky od svaté MagdalényV. S. Alexander

... to bych nevěřila, jak málo stačí k tomu, aby se žena stala padlou. Všechno se snadno překroutí, pravda nikoho nezajímá. Zajímavé je, že muži takové napravení nepotřebovali. Krásný příběh.

15.05.2018

MlýnMlýnMichal Vaněček

... velice čtivý příběh. Bylo, myslím, velice málo lidí, kteří se v minulém režimu nebáli neuposlechnout rozhodnutí moci. František s Josefem mezi tu hrstku lidí patřili. Prostě dali slib a stáli si za tím, ať se dělo, co se dělo. Ráda bych se na již zmíněný mlýn chtěla podívat.

19.08.2019

LevhartLevhartJo Nesbø

..... tak tohle bylo hezký, od začátku poutavé, čtivé, jako u Sněhuláka. Na str.13 už jsem měla husí kůži. Poslední třetinu knížky jsem přečetla jedním dechem, abych už zjistila, kdo je všechny má takových způsobem na svědomí. Teď už mám srovnání s dalšími knihami od autora a Levhart se Sněhulákem rozhodně vedou.

01.02.2014

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

... moc se mi líbila, byť to není zrovna veselé čtení, ale psáno stylem, který mě zaujal a nutil číst dál. Rozhodně doporučuju

07.10.2014

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliWendy Holden

..... tak to byla síla. Už jsem četla několik knih o této době, ale tuhle knihu jsem četla s mrazením v zádech, smutkem nad tím, co si tam ti lidé vytrpěli. Nikdo si neumí přestavit, jaké to je, když lidský život nemá žádnou cenu.

02.06.2017

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

... i když je kniha určena pro mládež, myslím, že i dospělí s tímto tématem mají co dělat. Tolik, kolik bylo Christianě, je teď našemu mladšímu synovi. Z příběhu opravdu mrazí, kam je až i dítě schopné zajít kvůli drogám.

21.08.2017

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

... těšila jsem se na ni a nezklamala. Velmi čtivý příběh, jiný než tři předešlé od paní autorky, stránky jsem otáčela ani nevím jak. Souhlasím, že konec mohl být o malinko delší. To jedno poslední slovo sice říká hodně, ale přece jenom ....

07.05.2019

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduBetty Mahmoody

... tyhle příběhy a osudy jsou téměř stejné. Jakmile žena přikývne na cestování do domoviny této kultury, život se rázem obrací, a těžká se cesta zpátky. A stejně se ty ženy nepoučí.

25.10.2019

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

... zlákala mě anotace, obálka i krásný název. Děj takový vleklý, stále jsem čekala, když už konečně dostane spád. Až poslední část knihy více zajímavá.

07.08.2020

Děti Ireny SendlerovéDěti Ireny SendlerovéIrena Sendler

....úctyhodná žena to byla. Dřív jsem její jméno sotva někde zaslechla, ale víc jsem nepátrala. Teď jsem ráda, že její příběh znám. Člověk neví, jak by se zachoval v té době. Ona byla statečná. Schindler v sukni rozhodně nebyla, neboť jí o život šlo oproti jemu. Tolik risku, odhodlání, dobrého srdce měla.

Cyklistka: Osud poslední baronkyCyklistka: Osud poslední baronkyJana Poncarová

...o paní baronce jsem dosud nevěděla nic. Jaké milé překvapení na konci bylo zjištění, že zámek skutečně stojí, že paní baronka skutečně žila. Dokument o paní baronce jsem shlédla a teď ještě vidět ten zámek, jež byl svědkem křivd minulého režimu. Krásný, čtivý příběh už od začátku

SněhulákSněhulákJo Nesbø

... moje druhá kniha od autora. Od začátku do konce se mi líbila, i když to byl hotový horor. Sněhuláka si radši postavím v zimě vzhůru nohama :-) . Dávám nejvyšší počet hvězdiček.

16.09.2013

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

... knížku jsem četla hlavně proto, abych mohla porovnat s filmovým zpracováním, co právě dávali v noci o Štědrém dnu. Příběh se mi moc líbil, doba plesů, uvádění dívek do společnosti, v takové době by se mi líbilo. Důležité bylo, že jsem věděla, o kom čtu, kdo s kým byl jak v příbuzenském vztahu, zkrátka dávám plný počet hvězdiček

05.01.2014

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

... kniha se mi líbila, byť osudy lidí, které nedobrovolně opustili své domovy a přežívali v otřesných podmínkách, jsem četla se zatajeným dechem, co všechno se tam ještě dočtu. O historii v Litvě jsem dosud neměla tušení.

04.02.2014

Madisonské mostyMadisonské mostyRobert James Waller

... zaujal mě už jen ten název. Knihá krásná, zvláště ten konec nádherný, člověk sotva dýchá. Filmové zpracování jsem neviděla, ale těším se na něj

10.03.2017

Podbrdské ženyPodbrdské ženyJana Poncarová

... od začátku hezky napsaný čtivý příběh několika generací, vesměs neradostný, smutný. Právě tahle doba se mi hodně dostala pod kůži, hodně jsem hlavně se ženami soucítila, když byly na sklonku života.

03.05.2019