VladiKlaisner VladiKlaisner komentáře u knih

Škvár Škvár Charles Bukowski

Chlast, kurvy, sázky na dostihy, polemika života a smrti aneb jak přežít s pár dolary v kapse další všivý den - prostě to nejlepší z Charlese Bukowskeho. Tleskám!!! Tahle kniha je alfou a omegou nejen pro jeho fanoušky, ale i ty co si chtějí jen od něho něco přečíst.

20.03.2018 5 z 5

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Ke knize jsem se dostala jen díky Čtenářské výzvě. Nikdy jsem žádnou knihu od Zdeny Frýbové nečetla, ale to neznamená, že bych autorku neznala.
Téma se zdá být dobré, jen mi připadá, že je děj příliš rozkouskovaný. První část velmi podrobně popisuje profesi kardiologů na odborné klinice, druhá velmi stručně připomíná detektivní thriller s předem jasným koncem - to je asi nejslabší část, ke konci se autorka věnuje psychologii jednotlivých postav - na mě dost nudně.

15.03.2018 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Po Milleniu Stiega Larssona, byl čtvrtý díl od Davida Lagercrantze velkým zklamáním. Měla jsem trochu obavu pustit se do pátého dílu "Muž, který hledal svůj stín", ale dala jsem mu šanci a dobře jsem udělala.
Lisbeth už není tím top hrdinou, přesto celý děj velmi ovlivňuje. To však celé knize neubírá na dramatičnosti. Nové postavy lehce zapadly do původního příběhu a a začaly rozvíjet svá nová dobrodružství.
Dvě linie, a to projekt oddělených dvojčat i příběh islámských přistěhovalců tak nutí čtenáře přepínat meze dvěma naprosto odlišnými světy, aniž by postav bylo přespříliš.

26.02.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Krásná knížka, kde je od všeho tak trochu. Cestování, dobrodružství, mentalita lidí na druhém konci světa, politika, ekologie a hlavně nádherný vztah mladého Angličana s tučňákem. Historky plné úsměvů, paradoxů i napětí. Už mě dlouho něco tak nechytlo nejen u srdce.

11.02.2018 5 z 5

Podivné vítězství Podivné vítězství Erich Kuby

Zajímavé a přitom tak jiné než většina románů z druhé sv. války. Bylo mi doporučeno jako "neviditelná kniha" která stojí za přečtení.
Zprvu jsem se nemohla začíst, ale druhá polovina už byla mnohem zajímavější.
Víc už není co dodat, komentář Aksel hovoří za vše;)

05.02.2018 4 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Velmi zajímavá a poutavě napsaná kniha, kdy autor formu rozhovoru doplňuje nenásilným komentářem. Meda Mládková je opravdu zajímavá a svéhlavá žena, ale nebýt těchto jejích vlastností, asi by nikdy nedosáhla toho co si ve svém životě předsevzala. Teď už jen držím palce aby našla někoho, kdo bude alespoň z poloviny tak houževnatý a převezme její poselství.

07.01.2018 4 z 5

Mezi červenou a černou Mezi červenou a černou Jan Guillou

Po prvním a druhém díle asi největší zklamání. Hodně politiky, dějiny a hlavní postavy jen na pozadí. Začátek byl dost zmatený, popsat v beletrii nástup Hitlera a nacismu na příběhu jedné rozvětvené rodiny se autorovi moc nedařilo, konec se ale příjemně rozvinul a tak se těším na další díl.

31.12.2017 3 z 5

Relikviář svatého Maura Relikviář svatého Maura Ondřej Cink

Knihu jsem si přečetla až po prohlídce hradu a zámku Bečov nad Teplou. Doporučuji ale přečíst ještě před prohlídkou tohoto českého skvostu. Kniha je pěkně zpracována - pevná vazba se zlatým přebalem, má i zajímavou koncepci - rozdělení na několik částí (pátrání po relikviáři, podrobný popis, vlastnictví, restaurování, hrad a zámek...). Knihu je vhodná i jako pěkný dárek.

03.12.2017 5 z 5

Masožravé rostliny Masožravé rostliny Kamil Pásek

Publikace určená především pokročilejším pěstitelům, mě jako začátečníkovi moc užitečných rad nepřinesla.

03.12.2017

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pro mě třetí kniha od M.Klevisové a musím uznat zatím nejzdařilejší. Zajímavý a poutavý příběh, ve kterém nechybí nejen důkladný popis jednotlivých postav, ale i krásně vylíčená severská krajina a zvyky místních lidí. I když se některé dějové linie daly předpokládat, příběh se nakonec vyvinul trochu jinak než jsem myslela.
Četlo se jedním dechem a už se těším na další :)

26.11.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha mne pohltila natolik, že jsem si celou dobu připadala jak na horské dráze. Rozjezd sice poněkud pomalejší, ale pak už jen pocit, že nemůžu vystoupit a každou chvíli se změní směr i výška.
Autorka si pro svůj thrillerový debut vybrala jednoduché téma a pár snadno zapamatovatelných postav a to se jí vyplatilo. Neztrácí se v příběhu a každá postava má svoji dějovou linii. Jen pro příště bych zvolila trochu více napětí.

17.11.2017 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Poměrně nenáročná oddychovka, na prvotinu od M.Klevisové ale celkem dobrá.
Autorka zde rozvíjí příběh hned s několika možnými liniemi a nechává tak čtenáře v roli detektiva zamyslet se nad tím kdo je vrahem.

09.11.2017 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Vybrala jsem do Čtenářské výzvy a tuhle roli kniha splnila. První polovina pro mě docela nudná, vždycky jsem přečetla jen pár stránek a neměla chuť ani důvod pokračovat. Pak se ale knížka příjemně rozvinula, začalo to být zajímavé, hodně ze života s čitelným koncem.
Co mě však na knize nadchlo je její název, velmi trefný. TA DRUHÁ je vlastně každá ženská postava vzhledem k hlavní hrdince Jill, manželova první žena, manželova milenka, kamarádka Beth i další přítelkyně že cvičení...., všechny jsou pro ní ty druhé a zasahují do jejího života i vztahu.

26.10.2017 3 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

K přečtení knihy mě inspirovala kamarádka, která cestu do Santiaga absolvovala na jaře a i když s problémy, nakonec hodně popojížděla autobusem, podělila se s zážitkem na celý život.
Je to drobná knížečka psaná pro potěšení ze zážitků nikoliv jako bestseller. Moc se mi líbila a dala jsem jí za jeden den. A zápisky autora mě vedli k dalšímu zamyšlení nad tím jak je život pomíjivý a jak málo stačí k uspokojení běžných potřeb člověka. Navíc miluju Španělsko a fotky byly příjemnou připomínkou na mé cestování po jejím jižním cípu.

06.09.2017 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Knihu jsem zvolila do Čtenářské výzvy hlavně proto, že Karla Čapka znám jen z filmu nebo divadla, ale zatím jsem od něj nic nečetla.
Začátek byl skvělý, ale čím víc jsem se do knížky nořila, měla jsem pocit, že mě autor někam žene. Zjistila jsem, že je to hlavně předlouhými větami. A jelikož se i přes náš krásný a bohatý jazyk časem jednotlivé popisky začnou opalovat, začala mě kniha asi v půlce nudit. Konec už byl zase svěží a měl celkem spád.
Nicméně to mě od Čapka neodradilo, jen příště výběru jiný žánr.

28.08.2017 3 z 5

Rabi Rabi Noah Gordon

Noah Gordon patří k mým oblíbeným autorům, ale tuhle knihu jako by psal někdo jiný. Téma je celkem zajímavé, ale styl psaní mi moc neseděl. Rozhodně se nejedná o výpravný román, trochu mě vadilo i časové střídání jednotlivých kapitol a celkem jasný- předem čitelný děj. Celkem mě chyběli vysvětlivky k jednotlivým židovským výrazům, což by pro laika rozhodně bylo příjemné. Takhle jsem musela občas listovat na netu.

16.08.2017 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Velmi surové přitom autentické vyprávění polského židovského intelektuála z období druhé sv. války, odehrávající se ve Varšavě. Chvilku jsem se nemohla od děje odpoutat, chvilkami jsem chtěla knihu v půli větě zavřít a už ji nikdy neotevřít. I když jsem v minulosti četla spoustu knih na podobné téma, žádná na mě nepůsobila tak sugestivně, jako tento příběh tak strohý, brutální a přece pravdivý.

30.07.2017 4 z 5

Paní Parkingtonová Paní Parkingtonová Louis Bromfield

Druhá kniha od Bromfielda (před časem jsem četla Farmu), celkem zajímavá rodinná sága z počátku 20. století, kde postav je tak akorát. Zajímavé bylo i pravidelné střídání dějové linie. Občas jsem se těšila jak se příběh rozvine, někdy ale až příliš zdlouhavé vyprávění o předem jasném tématu. Byla mi doporučena od maminky do Čtenářské výzvy a myslím tím splnila svůj účel i v tomto tématu.

25.07.2017 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Druhý díl je opravdu naprosto odlišný od prvního a s tím jsem i počítala, proto na rozdíl od většiny čtenářů mě nezklamal, ba právě naopak.
Život na začátku 20.století v uměleckých kruzích může nadchnout asi jen málokoho. Kniha není nijak obsáhlá ani výpravná, zato skýtá časté náměty k zamyšlení. Prostě jiný Guillou než je většina jeho čtenářů zvyklá.
Už se těším na pokračování a opět očekávám změnu.

05.07.2017 5 z 5

Vykonavatel Vykonavatel Juan Gómez-Jurado

Dlouho jsem zvažovala zda mám začít číst tuto knihu, nakonec jsem se k ní dostala na základě čtenářské výzvy a nelituji.
Psychologický thriller z prostředí Vatikánu v sobě skrývá nejen prvky detektivního románu, ale i nejednu moudrost, část historie a politiky, ale i výňatky z bible. I když se mi některé pasáže zdály nudné nebo autorem příliš složitě popsané, jako prvotinu hodnotím velmi kladně a myslím, že nezustanu jen u této jeho knihy.

26.06.2017 4 z 5