Viviana-Mori Viviana-Mori komentáře u knih

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

První půlka knihy se mi moc líbila. Druhá byla pro mne šílená, kdybych jí četla nemocná nebo někde na samotě, tak asi hodně blouzním. Psychicky náročné a depresivní to bylo a už jsem se skoro modlila, ať je proboha konec.Neměla jsem pak chuť už číst další díly, toho lesa jsem měla plné zuby.

23.08.2016

Tessia: Zrození čarodějky Tessia: Zrození čarodějky Trudi Canavan

Pěkně napsaná fantasy o čarodějích. Už trilogie o Sonee se mi hrozně líbila a doslova jsem jí hltala a tato kniha byla taky moc dobrá, líbí se mi, že to není nijak přemrštěné různýma potvorama a jsou tam jen lidé, obyčejní a nebo čarodějové. A je v tom i dost z reality, hlavně co se týče té války, něco mi to dosti připomíná.

08.08.2016 5 z 5

Kameny osudu Kameny osudu Flavia Bujor

Moje oblíbená knížka ještě na základní škole, četla jsem jí několikrát a v těch holkách jsem se viděla, neb jsem tenkrát byla v jejich věku. :) Pro mladší čtenářky skvělé čtení.

08.08.2016 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Teda tahle kniha mi dala zabrat. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem, celé to bylo emotivní, ale ten konec mě úplně rozsekal a rozbrečel, i když jsem tušila, že to nějak podobně dopadne ale bylo to ještě emotivnější, než jsem si dokázala představit. Jsem ještě z knihy hodně mimo a skoro se klepu jako ratlík.

29.07.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

No... pominu-li fakt, že mi tato sága znechutila upíry, do kterých jsem dřív byla blázen, tak musím říct, že tento první díl a druhý se mi ještě dobře četl a vcelku mne to bavilo. Pak už mi to přišlo jako totální blbost. Co se filmů týče, přijde mi, že i sami tvůrci se tomu vysmívají.
Mám ráda romantiku, ale tato sága je prvoplánová a pro mne i přes to všechno nějak citově chudá, kromě druhého dílu, kde se díky bohu moc Edward nevyskytuje.
Takže za mě opravdu nic moc, ale pro teenagery ideální, nicméně z toho akorát zblbnou a budou překvapeni realitou.

26.07.2016 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Svým způsobem jsem byla z knihy nadšená, problematika autismu je mi momentálně blízká, protože jsem začala pracovat s dětmi podobně "nemocnými", takže jsem se chvilkami smutně pousmívala, protože jsem v Jacobovi poznávala některé naše žáky ze speciální školy. Kniha se dobře četla, vyprávění z pohledu různých osob se mi zamlouvalo, soucítila jsem se všemi a nejvíce líto mi asi bylo Jacobova bratra Thea, protože veškerá láska matky se upínala k nemocnému bratrovi a on jaksi k tomu přišel jak slepý k houslím a musel svůj život podřizovat rutinám, záchvatům a problémům svého bratra. Jediný problém, který z knihou mám je ten, že vlastně mi bylo jasné už dávno, jak to bylo. Konec byl průhledný a pro mne nijak objevný a trochu mne mrzí, že jsme se nedozvěděli, jak zněl konečný verdikt. Ale kniha měla v sobě spoustu krásných myšlenek a silných momentů, takže za mě čtyři hvězdy a těším se na další knihy autorky.

21.07.2016 4 z 5

Oltář z kostí Oltář z kostí Philip Carter

Půlku knihy jsem přečetla za jeden den, to se mi nestává příliš často. Opravdu se mi to moc líbilo, samá akce, mysteriózní akční zápletka, ani romantika nechybí, prostě moje gusto.

10.07.2016 5 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Velmi vyčerpávající kniha o zoufalém hledání dítěte a potýkání se se zlobou a zákeřností nejbližších lidí. Četla se moc dobře, ale tolik deprese v tolika stránkách. Nepřítel na každém rohu, intriky... Začátek byl sice rozvleklý a vlastně se v sedmnácti kapitolách nic zásadního nestalo, ale mě to nevadilo, bavilo mě to, prožívala jsem vše s hlavní hrdinkou a pomohlo mi to se do ní vcítit. Trochu mi to přišlo jako temnější červená knihovna, to asi tím stylem psaní, nicméně dojem mám z knihy dobrý, ačkoliv se z ní cítím vyšťavená a vymačkaná jako citron. A jsem opravdu ráda, že to nakonec dobře dopadlo.

03.07.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Kniha, která mi snad třináct let ležela na poličce a já neměla chuť ji otevřít. Dostala jsem ji, když mi bylo asi deset, ale ocenila jsem ji až ve svých dvaceti třech letech. :D
Obecně můžu říct, že se mi kniha líbila, ačkoliv z ní opravdu nemám ucelený dojem, je tak nahuštěná vším možným, že mám pocit, že jsem hulila spařený švestky a to všechno se mi dělo před očima. První půlka knihy jela jak po másle, z té druhé už se mi opravdu motala hlava a já si říkala COŽE? TO JAKO VÁŽNĚ? :D
Mrakoplaš mi byl svým způsobem velmi sympatický, samý trable, samý zdrhání před jistou smrtí (Smrťem :D), samý zhovadilosti, ten jeho turista Dvoukvítek mi připomínal naivitou moji kočku a o těch hláškách tam ani nemluvě. Kolemjdoucí keř, jasná nelítost nad případnou smrtí svých kolegů (Mohl jsem to být já!), truhla s nožičkama (ačkoliv ta mi tam ještě připadala celkem normální), Smr't... líbilo se mi zhmotnění draka z pouhého srdečného přání, tak by to mělo obecně fungovat... :) Jako malá bych to opravdu nepochopila, protože ten humor je kolikrát skrytej prostě jen v těch skladbách vět, ironii a prdlosti uchopení celé té scenérie, nikoliv v ději samotném. Stejně tak v myšlení postav a vůbec celkovému vesmírnému složení všeho.
Z této knihy mi rotovaly lentilky okolo hlavy a musela jsem chvíli čekat, než jsem se pustila do dalšího dílu. :)

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Určitě jiný šálek, než předchozí dvě knihy (Barva kouzel, Lehké fantastično), působilo to na mě o něco vážněji, uceleněji. Bavilo mě to, ačkoliv nevím co to mám, ale vždycky vydržím do půlky knihy a pak můj elán nějak uvadá, ale to je moje nemoc už hezkou řádku let. :) Každopádně jsem dočetla a jsem za to ráda. Z těch stínovejch oblud tam na mě šla i chvíli depka, to jako zase klobouk dolů, nejvtipnější postava Bábi Zlopočasná a ten konec, jak hledali tu hůl zamrzlou, to jsem se u toho dobře bavila. Dobré čtení, nic mi nevadilo, nic nerušilo, vše šlapalo jak má.

Mort Mort Terry Pratchett

Průser je, že ani nějak nevím, co bych ke knize řekla... Líbilo či nelíbilo.... Jasně, že líbilo, příběh super, Smrť super, hlavně když nechtěl být Smrtěm a pracoval jako kuchař v pajzlu... to jsem se málem v MHD počůrala... postavy opět sympatické, až na tu princeznu, která mi někdy přišla princeznovsky namyšlená a tupá, zápletka v pohodě, akorát ten konec mi přišel nějaký moc jednoduchý... Nevím proč, ale na to, jak na mne působil celý příběh skvěle, uceleně a magicky barevně, tak ten konec byl oproti tomu takový nemastný neslaný. Možná to na mne dopadlo příliš dobře a naivně. :D Ale jako super.

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Ať je to jak chce, dávám plný počet bodů, ať už je to díky stylu psaní, nebo tomu, že jsem se u knihy ani trochu nenudila... Vztah s Tomassetim byl dost prvoplánový a pousmívala jsem se, ale nevadilo mi to. Prostě fajnová detektivka, víc to asi rozebrat neumím.

17.06.2016 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Celá série mne opravdu moc bavila, hlavní hrdinku jsem sice mnohokrát nechápala a vadilo mi, jak se nejdřív líbá s Morfeem, pak se zase polonahá válí na pláži se Zachem (bylo mi ho mockrát líto), ale asi to tak mělo být, prostě rozpolcená duše, dva světy, dva životy. Konec téměř smutný. Svět vykreslen hezky živě a barevně, vše jsem viděla před očima a dokonce se mi o knize začalo zdát, což je znamení, že mne opravdu chytla. Povedlo se zkrátka, ačkoliv to není četba pro každého, je dost barevná, ztřeštěná, leckdy puberťácky laděná a hodně fantaskní. Ale moje gusto to bylo. :)

12.06.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na jaře mne chytlo vábení číst knihy o holocaustu, židech, válce a tak dále... U Zlodějky mi ze začátku vadil styl psaní, hrozně moc přeskakování v ději, prozrazování dopředu atd... Ale ve výsledku, když jsem si zvykla, se mi kniha moc líbila, všechno je to takové milé, dojemné... A na konci naopak srdcervoucí, jedna z mála knih, která mne v životě rozbrečela, a to dost. Myslím, že s k ní časem vrátím.

08.06.2016 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Tohle mě opravdu moc bavilo, v prvním díle mne poněkud štval milostný trojuhelník, ale v tomto díle to už má alespoň i jiný smysl než vytvořit omáčku pro puberťačky zblázněné do Morfeuse (v Šepotání, které jsem si půjčila z knihovny byly podtrhané všechny části s ním a přišlo mi to vtipné).Ne, je to moc hezky čtivě napsáno, pořád se něco děje a Šklíba působí hrozně roztomile. Už mi na stole leží další díl. :)

08.06.2016 5 z 5