Oltář z kostí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný konspirační román mezinárodně uznávaného autora, jenž se skrývá pod pseudonymem, v sobě snoubí to nejlepší z Dana Browna a Roberta Ludluma. Sanfranciská právnička Zoe Dmitroffová se nečekaně dozvídá, že někdo v noci v parku zavraždil její babičku Katyu, o níž se domnívala, že je už padesát let po smrti. Nedlouho poté obdrží Zoe dopis, v němž ji Katya informuje, že je to ona, kdo se nyní stává Strážkyní oltáře z kostí, tajemného artefaktu z minulosti, ukrytého v jeskyni na Sibiři a tak cenného, že se o něj začne zajímat ruská mafie, KGB, CIA i Zoeina matka, záhadná obchodní magnátka. Zoe se rázem ocitá v ohrožení, na scéně se však objevuje Ry O’Malley, drsný chlápek, který má své vlastní důvody, proč pátrat po vrazích Katyi Orlovové. Nechá se najmout na Zoeinu ochranu a společně se vydají se na cestu, aby odhalili tajemství ikony obdařené nebývalou mocí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133795/oltar-z-kosti-133795.jpg 4.386
Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Altar of bones (2011)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Oltář z kostí

Přidat komentář
trudoš
13.03.2018

Nenáročný konspirační thriller, jehož plusem je čtivost. Vše ostatní už jde na vrub čtenářova vkusu a času. Philip Carter bohužel nelituje jediné vycpávky, kterou by mohl v příběhu použít, díky čemuž mu akční zápletka pro dvě stě stran nabobtnala málem na trojnásobek. Ohledně autentičnosti při zemi taky příliš nezůstal, přestože se bere smrtelně vážně. Práci si navíc zjednodušil vytvořením fádně kýčovitých postav, kterým prochází i ty nejkrkolomnější kaskadérské kousky, takže bez problémů zvládnou prakticky cokoliv. Podobné je to i s padouchy, kterých je tu požehnaně a každý jeden z nich je ztělesněním toho největšího zla. Naneštěstí jejich role v příběhu není moc uspokojivá, o čemž svědčí hlavně jejich odbytý skon.
Celkově na mě Oltář z kostí působil dojmem, jako by si autor nemohl vybrat, zda chce paběrkovat na Danu Brownovi, nebo Jamesi Rollinsovi. A ta kombinace obou mu na výbornou úplně nevyšla. Zabít čas s tím šlo ideálně, ale na vlastní místečko v knihovně to rozhodně nestačilo.

madja
18.02.2017

K Danu Brownovi má hodně daleko. Příběh je sice napínavý, ale děj je celkově přehnaný, kýčovitý.

Pavlnka
11.02.2017

Nemůžu se tím bohužel prokousat a knížku odkládám jako nedočtenou. Podle mě moc překombinované.

francouz
31.12.2016

Byla to opravdu jízda. Autor čtenáře nenechá ani chvilku vydechnout. Jenom škoda, že nedošlo k trošku většímu popsání hlavních hrdinů, takto se postupně dozvídáme například o znalosti 12 jazyků, ale autor nešel v tomto případě neroezpsal nebo nepoužil příliš tyto schopnosti.....
Na druhou stranu, se opravdu stále něco děje, odkrývají se stále nové a nové skutečnosti, které by čtenář, a to musím říci, opravdu nečekal, že se s nimi shledá v tomto thrileru, takže najednou jste desítky let zpět, tak aby jste viděli příběh, který jste viděli několikrát, opět z jiného pohledu, no prostě nenudíte se. Je to opravdu pohodové oddychové čtení na dlouhé zimní večery.

Sheemas
20.11.2016

Oltář z kostí má poměrně jednoduchý přímočarý příběh, kde autor strašně rád odkazuje na životy slavných osobností (tedy spíše jejich úmrtí). Kniha se čte rychle, příběh se rychle posunuje vpřed, postavy jsou klasicky rozděleny na velmi kladné a velmi záporné, prakticky nic mezi. Kniha se přirovnává ke knihám Browna či Ludluma, no nevím, je to spíš takový trošku slabší odvar z nich, na deštivé podzimní večery ideální.

Lena79
19.08.2016

Kniha mi přišla docela zajímavá. S každou novou stránkou se dělo něco, co vás vede číst dál...
Některé pasáže se zdají být vskutku přehnané, ale přeci jen se jedná o konspirační teorie. Krom toho Sovětský svaz-potažmo Rusko je zemí nekonečných možností, takže bych s trochou nadsázky i klidně mohla věřit, že tam někde něco podobného jako je Oltář z kostí mají :-) Ale teď vážně. Kniha se čte velice dobře, čtenáře prostě nesmí odradit množství stránek...Já knihu doporučuji

Viviana-Mori
10.07.2016

Půlku knihy jsem přečetla za jeden den, to se mi nestává příliš často. Opravdu se mi to moc líbilo, samá akce, mysteriózní akční zápletka, ani romantika nechybí, prostě moje gusto.

jaja1989
07.05.2016

No šifra od Browna to není, ale i tak se to dá číst,