VítVápno VítVápno komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak tohle bylo geniální: díky tomu, že jsem viděl film Harry Potter tak ten příběh pro mě nebyl úplné překvapení. Ale to neznamená, že je ta knížka špatná. Knížka je o sto procent lepší než film. Více mě to dokázalo vtáhnout do děje. A jsou tam věci které se do filmu nedostali a jsou tam vysvětlené věci, které Ve filmu vysvětleny nebyli. Rozhodně se pustím i do ostatních dílů. 5/5 hvězdiček.

16.01.2024 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knihu jsem čtele před rokem a bylo to super příběh a ten konec byl úžasný a nečekal jsem ho takový nechápu jak někdo může dát 2 hvězdičky za mě 5/5

15.09.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Audiokniha: Tohle bylo super pro mě jako pro Potterhead je to krásný návrat do světa čar a kouzel. Za mě 5/5 hvězdiček. Bylo to geniální.

07.02.2024 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Audiokniha: knihu jsem poslouchal jako audio a můžu říct že to byla pecka sice mě občas štvali postavi jak se chovali ale příběh byl hodně dobrý napínavý až do konce a hlavně temný a strašidelný za mě super kniha doporučuji všemi deseti. Za mě hvězdiček z 5/5.

25.11.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Bohužel zklamání kniha má být román ale mě to spíš přišlo jako vyprávění příběhu než román a navíc kniha nebyla ani zábavná nudil jsem se u ní.

03.04.2023 3 z 5

Něžná náruč větru Něžná náruč větru Alexander Stainforth (p)

Tak tohle bylo geniální

25.03.2023 4 z 5

Ztracená kapitola Ztracená kapitola Caroline Bishop

Tak tohle bylo geniální. Hlavně ten konečně mě dostal a byl dojemný tuto knihu doporučuji aby si všichni přečetli za mě 5/5 hvězdičky.

24.10.2023 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Kaira Rouda

(SPOILER) Kniha se čte dobře díky krátkým kapitolám: nic jméně ten příběh už tak dobrý jak to podle anotace vypadalo tohle je průměrný thriller do stran 88 to byla nuda pak to začalo být lepší ale pak přišel pohřeb johna a zase to bylo o ničem pak se to zvedlo od strany 154. Jde o to že podle anotace to měla být skvělá válku Mezi současnou manželkou a bývalou manželkou jenomže to tak úplně neplatí protože se do války přidá ještě dcera bývalá manželka mi přijde taková že se bojí co koliv udělat proti Tish zato dcera Johna a kate. Aslyhn se snaží přijít na to se stalo jejímu tátovi proč umřel za mě je to spíš válka mezi současnou manželkou a dcery Johna. Konec byl divný za prvé Tish nebyla odsouzena na to co udělala a Kate se chovala nelogicky celou dobu říkala jak je Tish nebezpečná a že se musí obě od ní držet dál a na konci knížky jde Kate sama do domů za Tish. já jsem čekal něco lepšího.

02.10.2023 3 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Za prvé mi vadí že tam jsou dvě části minulosti a pak je ta současnost hrozně se to plete kdyby tam byla jenom jedna část minulosti a pak část současnosti tak by to bylo lepší. Hlavní hrdinka Ava mě štvala celou knížku chovala se Sobecky. Námět dobrý ale chtělo si dát na tom více záležet. Za mě bohužel průměr 3/5 hvězdičky.

13.09.2023 3 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Prvních 400 stránek byla velká pecka napínavé a byli tam i zápletky. ovšem Paní Autorka to zabila koncem který byl Podle mého názoru zvláštní a divní policie to nevyřešila vyřešilo se to same a dokonce nikdo nebyl ani potrestán. Navíc paní Marie policistka která vyšetřovala případ Agnes byla týrání od manžela a myslím si že jako policistka by to měla umět vyřešit a poradit si s tím domácím násilím. Neříkám že je to vyloženě špatné ale chtělo by to zlepšit pokud by kniha měla od 100 stránek míň tak by to bylo lepší takhle to bylo moc dlouhé. Jestli půjdu do druhého dílu to ještě uvidíme Já se trošku bojím že druhý díl budu ještě hroší druhý díl mám mít 520 stránek pokud to bude tady v tom duchů pokračovat tak takhle série bude průměrná.

07.09.2023 3 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Tohle byla hodně dobrá Pecka!!!!! Knihu jsem četl dlouho né kvůli tomu že by se mi nelíbila ale měl jsem čtecí krizi a byl jsem furt nachlazení takže nebyla náladu nic méně teď se opět chuť na čtecí vrátila. První polovina kniha byla průměrná ale druhá polovina kniha mě dostala a kniha se mi hodně líbila nejlepší byli zápletky myslel jsem si že za všechno co se stalo Nine může Maggie konečně mě dostal.

20.02.2023 5 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Velké zklamání od knížky jsem čekal víc první povídka byla průměrná ale nejlepší s těch dvou které jsem četl. Druhá povídka se mi vůbec nelíbila hlavní hrdina Garbriel byl sobecký. Třetí povídku jsem nedočtetl od začátku se tam řešila jenom minulost Hlavního hrdiny a jeho rodiny ano chápu že někdy je to potřebné k příběhu ale za mě povídky mají být krásné a oddychové tohle byla nejhorší knížka za rok 2022 kterou jsem četl knihu jsem si půjčil v knihovně líbila se mi obálka anotaci jsem nečetl a to byla chyba normálně si anotaci čtu ale chtěl jsem udělat výjimku. Jsem hodně zklamaný knihu jsem nedočtetl

17.09.2022 2 z 5

Čechosabáky: Ve stínu legií Čechosabáky: Ve stínu legií Jan Michl

Moje první historická kriminálka. A můžu říct že to bylo hodně dobré. Vraha jsem neodhalil vůbec. Záplaty výborné akorát co my trošku vadilo tak bylo to vyšetření které nebylo nic moc. Za mě 5/5 hvězdiček.

09.03.2024 5 z 5

Vodní meloun Vodní meloun Marek Otta

Taková podprůměrná detektivka. Byla to jedna velká nuda divím se že sem to vůbec dočetl ale bylo to asi s toho důvodu že jsem chtěl vědět jak to dopadne. Kapitoly kde se řešil jenom život postav byli o ničem. Vyšetření případu bylo o ničem. Zápletky tam nebyli, Za mě 2/5 hvězdiček.

26.01.2024 2 z 5

Na divokém venkově Na divokém venkově Eva Grestenbergerová

příběh to nemá žádný vtipné to bylo. Postavi byli v pohodě. Posledních 38 stránek ovšem nestálo za nic byla to nuda ale jako oddechovou záležitost doporučuji já jsem si u toho odpočinul knížka je dobrá když si chce člověk odpočinout třeba od thrilleru nebo detektivky.

04.01.2024 3 z 5

Andy, londýnský nezbeda Andy, londýnský nezbeda Amy Le Feuvre

Knihu jsem našel u babičky před dvěma lety a hodně se mi líbila doporučuji.

02.01.2024 5 z 5

V zajetí divočiny V zajetí divočiny Ulf Kvensler

Napínavé a psychologické to bylo ale byli tam věci které mi přišli trošku přitažené za vlasy. příběh byl dobře napsaný popis hor a krajiny byl úžasný. Akorát minulost to si myslím že ta tam být nemusela protože neměla z příběhem nic společného a u té části z minulosti jsem se nudil.

29.12.2023 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

První díl se mi líbil ale tento díl nebavil mě asi proto že je ta kniha spíše určená po mládež

09.05.2023 2 z 5

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

Tak tohle je špatné kniha je plná náboženství a rasismu vůbec LGBT komunitě a Romům za všechno může bůh a takovéhle keci a když je to celou knížku tak už vás to časem omrzí a naštve. Máme v kniže také hodně postav a zapamatovat si je všechny je prakticky nemožné hlavně všechny postavi se chovají divné a nenávistně takže nemáte žádnou postavu rády já jsem si oblíbil jenom rata a Noaha to byli za mě asi nejlepší postavi ostatní stáli za nic. První polovina knihy byla nudná řešila se tam jenom rodina blekovych. za celou dobu nejsou v knize indície co se stalo abigail takže když chtete začít pátrat co se jí stalo tak nemůžete protože nemáte žádné indície za mě hodně špatně napsaná knížka s toho nápadů se dalo vytěžit daleko víc škoda že si autorka nedala na tom víc záležet. Knihu jsem dočetl jenom kvůli tomu aby se se dozvěděl co se stalo abigail. Od strany 280 to byla pecka ale když je skoro celá knížka špatná tak konec knížky to nezachrání. Na konci se dozvíme co se stalo ale mě kniha nebavila protože sem nemohl už od začátku pátrat kdo za to může ano měl jsem pár tipů kdo za to může kniha je za mě dlouhá stačilo to napsat do strany 318 a by by by to akorát je to můj názor na knihu někomu se může líbit neříkám že se mi vůbec nelíbila ale byli tam věci které se mi tam nelíbí za mě si kniha zaslouží 3/5.

05.03.2023 3 z 5

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Knihu jsem čtele před 8 měsíci a bohužel zklamání ač koliv mám rád kočky a obecně zvířátka tak se mi kniha nelíbila skoncil sem na straně 208 u Knihy jsem se nudil pořád to samé do kola od knížky sem čekal víc než bylo kdyby byla kniha trošku víc zaměřena na kočky a jejich život ano chápu že je to román já jsem chlap romány čtu rád ale tenhle román je asi více pro ženy tož co škoda dávám 3/5 kniha nebyla úplně špatná.

05.11.2022 3 z 5