Višnička Višnička komentáře u knih

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Tentokrát nebudu hodnotit knihu, ale osobní příběh - a snad jen: Klobouk dolů a držím moc palce!

28.09.2020 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Hezké, četlo se jedním dechem, zápletku jsem dlouho neodhadla, což je velké plus

24.09.2020 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Ale jo, hezká pohádka

16.09.2020 5 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl lepší než první!

13.09.2020 5 z 5

Když můžeš, zůstaň. Když musíš, odjeď Když můžeš, zůstaň. Když musíš, odjeď Helga Flatland

No...tak poprvé v životě mi tady nestačí hvězdičky...tohle bylo naprosto dokonalé! Neskutečně dobře napsané. Autorka píše lehce, zdánlivě jen jako pozorovatelka, vypravěčka, naprosto jednoduše, přitom obsahově jde kniha do hloubky, až na dřeň, postupně olupuje vrstvy a aniž by to člověk postřehl, octne se v hlubokých komnatách duše...nechci tu vyznívat moc pateticky, ale čtu opravdu hodně a dlouho a tato kniha je po delší době opravdový skvost, tak dobrou knihu už prostě člověk snad ani nečeká a o to víc ho zasáhne. V doslovu padne otázka, zda dojde k záblesku nad obecně lidskými pocity a zážitky a má odpověď je ano, zablesklo, zahřmělo, potěšilo, posmutnilo, dojalo, zpytovalo a hlavně - předalo poselství, jak důležité je v rámci rodiny a obecně ve vztazích nic neodkládat. V jeden moment jedna postava říká: Teď, tohle, takhle, jsem já - a tahle věta dle mého charakterizuje celou knihu - naprosto jednoduše a bez patosu sděluje ty největší a nejhlubší pravdy. Děkuji za tak úžasný čtenářský prožitek!

02.09.2020 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Hodně napínavé, knihu jsem nemohla odložit, příběh není úplně originální, ale to už asi není ani možné v této době. Knihu doporučuji a ráda si přečtu další od této spisovatelky.

29.08.2020 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Žánrově to není úplně můj šálek čaje, ale paní spisovatelka Körnerová píše tak, že kdyby přepsala telefonní seznam, tak si ho snad přečtu. Tak moc mám ráda styl jejího psaní.

26.08.2020 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Miluju tuto sérii a 10tý díl nezklamal , naopak , byl pro mě jeden z nejlepších . Doufám, že bude další pokračování!

21.08.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Miluju, když mě knížka tak vtáhne do děje, že těch pár dní , co ji čtu, jako bych žila uvnitř a mohla se postav dotknout...velice doporučuji, krásná kniha, silný příběh , čte se jedním dechem, prostě aaaaaaaach....

11.08.2020 5 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Takovýto, když od první kapitoly znáte vraha.. trochu podle šablony , ale dobrý , mám tyhle rychlovky ráda , přečteno za dva dny, čte se úplně samo

06.08.2020 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Miluju tuhle série , další skvělý díl!

04.08.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Chaos, chaos, chaos...ale dobrej....knihu jsem přečetla jedním dechem, krátké výstižné kapitoly, vlastně mě to i přes tu šílenou překombinovanost v posledním díle hrozně bavilo.

29.07.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhý díl stejně dobrý jako první, nicméně velké zklamání z useknutého závěru, chápu, že v sérii na sebe díly navazují a mám to i tak ráda, ale přeci jen jakési zakončení nebo uzavření příběhu na konci knihy čekám...Ten pocit z dočtené knihy tady prostě chybí.

16.07.2020 5 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Přečteno za jeden den, vtáhlo mě to do děje a moc jsem hlavní hrdince fandila. Zápletka se dá vydedukovat celkem jednoduše, ale přesto mě knížka moc bavila!

05.07.2020 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Miluju tuto sérii!

05.07.2020 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Opravdu škoda špatného označení knihy...thriller ? Pro ženy? To fakt ne..hezká knížka pro teenagery, to ano, knížka je určitě čtivá, ale pachatele jsem věděla snad už od druhé kapitoly a zápletku od třetí...dočteno opravdu jen ze setrvačnosti a protože tu kniha měla tolik nadšených komentářů - tudíž jsem stále čekala nějaký zvrat nebo napětí.

27.06.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Trochu drsnější pasáže, než jsem zvyklá, ty bych klidně vynechala, ale celkově je kniha naprosto super a moc se těším na další díly!

23.06.2020 5 z 5

Manželé z Cedrové uličky Manželé z Cedrové uličky Anna-Lou Weatherley

2. díl ještě lepší než první, knížka se čte jedním dechem, i když jsou karty víceméně rozdané a je jasné, jak všechno dopadne, tak i tak mě knížka moc bavila! A detektiv Dan se stává mým oblíbeným. Doufám, že bude další díl!

11.06.2020 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Tuhle sérii prostě miluju, další skvělý díl s prolínáním současného a dávného příběhu, už teď se těším na další!

06.06.2020 5 z 5

Černé srdce Černé srdce Anna-Lou Weatherley

Knížka se mi moc líbila , krátké kapitoly, které se velice dobře čtou , hodně mě to bavilo a těším se na další setkání s detektivem!

30.05.2020 5 z 5