vineka vineka komentáře u knih

Firewall Firewall Henning Mankell

Nádherně vystavěný příběh. Zvláštní, že knihy vycházejí s 15-letým zpožděním a přeci tak aktuální a poutavé čtení. Čte se tak lehce a krásně. Já osobně, při čtení jeho knih mám pocit, jakobych byla v tom příběhu a vše pozorovala na místě. I náhled do osobních životů a popisu každodenní práce u policie je k uvěření jakož i vyjádření poklony k policejní práci.

03.03.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nádherně poutavý příběh. Miluji jeho styl psaní. Ocitnete se přímo v příběhu a ještě se mnoho dozvíte z historie ostrova.

26.02.2016 5 z 5

Černá voda Černá voda Kerstin Ekman

Nemohla jsem ji dočíst, ale zároveň ji nedočíst. Stále jsem se k ní vracela v mysli, ač jsem během ní četla další knihy. Téměř 20 let od vydání je příběh jakoby ze současnosti.

27.01.2016 4 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Dokonalá kniha. Nemám ji co vytknout. Jsem překvapena, jak na třístech stranách je tak dokonale promyšlený příběh, bez jediné věty navíc. Film si nenechám ujít.

27.01.2016 5 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Nestává se často, aby takováhle malá knížečka obsáhla na 200 stránkách to, co obvykle velké romány. Četlo se skvěle, mělo to spád, napínavé, zajímavé téma.

22.01.2016 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Vynikající, ale děsivá kniha. Chvílemi mi bylo na zvracení z toho, co dokáže člověk udělat jinému člověku jen pro potěšení. Šokující, že tohle téma psala žena. Chci věřit tomu, že se nikde nic takového neděje, nedělo a nebude dít.

13.01.2016 5 z 5

Motiv Motiv Jonathan Kellerman

První kniha letošního roku a celkem zklamání. Ač mám přečteny od autora téměř všechny jeho knihy, tohle je fakt mimo. Nesnáším, když se vrah k ničemu nevyjádří, po přečtení knihy jakoby ani nebyl. Nevíte, jak to všechno bylo ve skutečnosti, musíte jen důvěřovat smyšleným vydedukovaným objasněním hlavního vyšetřujícího. Tolik toho napáchal a krom úvodních pár vět, které jsem si zpětně vyhledala, žádný jiný koment v celé knize.

06.01.2016 3 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Kniha jsem četla jedním dechem a na jeden zátah. Přečtené mám od autorky všechny předešlé knihy. Tato je úplně z jiného soudku. Jedna dějová linie je celkem vyřešena, ale jak jsem se blížila k posledním stránkám, postupně mi docházelo, že se nestihne všechno vysvětlit a já si uvědomila, že to má být první kniha z trilogie. Hlavní postava mi sedla, styl vyprávění taktéž. Rozhodně si přečtu pokračování. Je zarážející, kolik spisovatelů se deset let poté, co vyšlo Milénium, snaží zajistit a pojistit si návrat čtenáře k jeho knihám tím, že je vydává ve třech dílech, a konejší vás, jakž takž koncem, který vás trochu uchlácholí, že jste ji přece jenom pro něco četli.

03.12.2015 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Velmi zdařilá prvotina a vyjímečný konzultatant, co by hlavní postava.
Těším se na další knihy.

10.11.2015 5 z 5

Tonutí Tonutí Michael Katz Krefeld

Brilantní kniha. Havrana jsem si velmi oblíbila. Plný počet za děj i osvětlení dávné minulosti, jako v hodinách dějepisu.

05.11.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

To už je konec?...marně hledám další stránky...nejraději bych začala číst tuto knihu znovu od začátku...a takové nutkání jsem ještě nikdy nezažila. Klobouk dolů! Klaním se.

08.10.2015 5 z 5

Linda: Příběh zločinu Linda: Příběh zločinu Leif G. W. Persson

Tak dlouho jsem krimi snad nečetla. Trvalo mi týden, bez chuti a zájmu, vlastně s povinnosti, knihu dočíst. Vyjímku tvoří první stránky, které vás vtáhnou, nabudí a těšíte se na četbu, ale zdlouhavé blábolení o ničem vše kazí.
Abych knize jen nekřivdila. Chápu, že ji napsal kriminalista, tudíž nahlédneme do jejich detailní práce, která u jiných krimi není popsaná, protože je pro čtenáře nezajímavá.
Autor to riskl, ale jak je již zmíněno v předchozím komentáři, vydavatel ho má buď v oblibě, nebo nad ním drží ochranou ruku. Jinak by tu knihu seškrtal na polovinu stran.

19.08.2015 3 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Pvní kniha, kdy s plánovanými obětmi, nesoucítím. Ba co víc, přeju jim to. Na spravedlnost se už nedá spoléhat. Vlastně jim nic jiného, než pomstít se, nezbývalo.

25.07.2015 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Nedá mi to nenapsat. Ačkoli jsem knihu dočetla před třemi dny, a od té doby ještě jednu, pořád musím myslet na nedořešené věci v této knize. Nedokončený závěr, přála bych jim jen to nejhorší, ale volnost ani náhodou. Kdo přesně stál za utopením v ledu?, jak to bylo s ukončení života beznohého, co s ostatními obětmi, kde jsou ostatky atd...pro klid jejich rodičů...co s mrtvým člověk, který seděl 10 let pro nic za nic ve vězení...a co s dospívající dívkou, která snad nepůjde ve šlépějích svého otce - dědy, bratra - otce...to mi ještě dlouho nepůjde z hlavy.

25.07.2015 5 z 5

Pomsta Pomsta Martina Cole

Knihu o temném podsvětí rádoby podnikání jsem nikdy nečetla a s nadsázkou bych si troufla říct, že přečíst si to osoby, které podobným způsobem života žiji, rázem by bylo mafiánech.
Popis je surový a detailní.

27.03.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ačkoli je březen - tuším, že tuhle knihu už letos nic nepřekoná....

10.03.2015 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Doporučuji všemi deseti, tedy pěti hvězdičkami

04.03.2015 5 z 5

Teror Teror Håkan Östlundh

Opravdu nic moc. Když přičtu ještě děsný závěr, kdy vrah vyvázne bez trestu.....max 3 hvězdičky.

24.02.2015 2 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Na můj vkus, moc postav a jmen na začátku knihy. Jinak dávám plný počet.

17.02.2015 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a snad jsem se x-krát podivila, na které že jsem to straně. Doporučuji. Recenze nelhaly.

04.02.2015 5 z 5