vineka vineka komentáře u knih

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Dech beroucí četba. Už se těším na pokračování Havrana. Detektiv mi sedl od začátku, ožehavé a nikdy nekončící téma. Plný počet hvězdiček.

27.01.2015 5 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Vynikající kniha. Komisař mi sedl od první chvíle. Skvělý styl psaní. Je s podivem, že kniha byla napsána téměř před 20 lety a teprve nedávno vyšla u nás. Člověk by si řekl, že téma knihy a zvěrstva, se dějí až v nedávné době. Bohužel toto téma tu bylo od pradávna, bylo a ještě bude. Hrůza.
Jistě si přečtu i předchozí díly. Knihu doporučuji plným počtem hvězdiček.

22.01.2015 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Skvěle napsaná kniha. Vůbec se nedivím, že bude zfilmována.

20.01.2015 5 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Severskou krimi napsanou takovým stylem jsem ještě nečetla. Odhalení vraha až na posledních stránkách, kterého bych vůbec netipovala. Jen jsem mi některé pasáže zdály, jako by do příběhu nezapadaly a vůbec nechápu, proč se tam vůbec vyskytly.

16.01.2015 4 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Chytlavá, dobře čtivá kniha. Od Karin mám přečtené všechny její knihy a mohu doporučit i tuhle.Děj je ze starší doby, nicméně je s podivem nahlížet do věcí, které tehdy byly běžné, hlavně diskriminace ze všelijakých důvodů. Plný počet hvězdiček.

09.01.2015 5 z 5

Jsem ráda, že se mi do rukou dostala tato báječná kniha, ba co víc, je v mém osobním vlastnictví společně se Stoletým staříkem. Kniha, která s přehledem obsadí důstojnou první pozici poslední přečtené knihu roku 2014. Jak jsem již psala k Stoletému staříkovi, že je mou knihou roku, taktéž Analfabetka jakož druhý příběh z této dvojknihy.
Příběh je psán stejně zábavnou a poučnou formou. Plný počet hvězdiček.

31.12.2014 5 z 5

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel / Analfabetka, která uměla počítat Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel / Analfabetka, která uměla počítat Jonas Jonasson

Pokud to mohu shrnou - tato kniha se jednoznačně stala mou knihou roku, a že jsem jich letos přečetla.
Snad za to může celkové naladění a adventní čas, ale spíše příběh, který se podobá Forrestu Gumpovi. Pozoruhodný, čtivý... během kterého jsem se nejednou hlasitě zasmála a leckdy i doplnila znalosti historie a politiky. Zajímavé je, že se to opravdu mohlo stát a člověk si říká, když stojí tváří v tvář nějakému snad i stoletému staříkovi - jaký je jeho životní příběh.
Knihu mám jako dárek pro manžela, ale nemohla jsem odolat pokušení a udělat malou osobní recenzi tím, že ji prolouskám jako první. Do manželových narozenin zbývá ještě pár dnů, tak honem obrátit knihu a začíst se do Analfabetky....
Ps: Tato dvojkniha si právem zasloužila vyjít ve speciální edici!

12.12.2014 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Šokující příběh, který mne donutil prostudovat si tuto psychickou nemoc. Jediný odkaz, který tuto nemoc přiblíží a vysvětlí jsou stránky ženy, která toto prožila.http://spolu.snadno.eu/Moje-zkusenosti.html. Jinak jako prvotina výborné a dosud asi nepoužité v žádné jiné knize toto téma, tento motiv.

05.12.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Skvělý díl s koncem, který je tak trochu otevřený a dá se vydedukovat, že bude pokračovat v závěrečné -Policii.

14.11.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jonathan Kellerman

Nechápu knihy, kde není vyřešen ve všech směrech konec. Taková polovičatost!

25.09.2014 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Při čtení recenzí viz. níže, u mne naopak převládal pocit deja vu Milénia. Ačkoliv je příběh jiný, nacházím podobné prvky jako u trilogie Stiega Larssona. O knize jsem nikde nečetla, natož pak slyšela reklamu, a že se o knihy jó zajímám. V knihově jsem na ni narazila náhodou, při procházení novinek a upoutal mne přebal knihy. Styl je bravurní, po dotčení knihy u mne převládl pocit, že mne po dlouhé době kniha tak dostala a vzbudila rozpoluplné pocity a pochopení záporné postavy. Vzbudila ve mě zájem a dychtivé očekávání druhého dílu. Je šokující, jaký vliv má minulost na naši budoucnost. Plný počet hvězdiček.

03.06.2014 5 z 5