Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19528/bmid_spasitel-Jc6-19528.jpg 4 71 8

Alex Delaware série

Troy a Rand byli dospívající chlapci, když unesli a zavraždili dvouletou dívenku. Troy pobyt za mřížemi nepřežil, ale mírně retardovaný Rand se dočkal svobody. Hned po propuštění zavolá soudnímu psychologovi Alexu Delawareovi a žádá ho o setkání, aby mu mohl sdělit důležitou informaci. Na schůzku už nedorazí – život mladistvého vraha ukončí brutální vražda. Byl to osud? Nebo pomsta za smrt malého dítěte? To vše je nutno prověřit, ale Randyho poslední slova: „Já nejsem zlej člověk,“ vyvolají v Alexovi pochyby, zda ve skutečnosti není všechno jinak... Společně s detektivem Milem Sturgisem postupně odhalují děsivý odkaz šílenství, zvrácenosti, vražd a strašlivých pravd, které celá léta zůstávaly utajeny. Prvotní Alexovy pochybnosti jsou stále hlubší a temnější, a pozvolna se stávají hrůznou jistotou. Za všemi nepochopitelně hrůznými zločiny stojí člověk, jehož měli celou dobu na dosah – bohužel skrytého pod neprůhledným pláštěm zcela jiné osobnosti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Rage , 2005

m2056
05.09.2023 4 z 5

Ano je to velmi čtivé napsáno neuděláte chybu když to budete číst.

ArwenAragorn
29.05.2017 5 z 5

Z vraždy dvouleté holčičky jsou obviněni dva mladiství. Jenže nic není tak, jak se zdá. Je tady někdo daleko zrůdnější, zvrácenější a má toho na svědomí skutečně hodně.
Další velmi zdařilá detektivka od Jonathana Kellermana, napínavá od začátku až do konce.

DickBach
02.01.2017 2 z 5

Poslední dobou mně tyto knihy prostě neoslovují. Možná jsem příliš náročný čtenář, ale spíše bych řekla, že je Alexem trh přesycen. namůj vkus jsou knihy dost podobné. Obsahují spoustu zbytečných detailů, naopak zásadní a důležité informace chybí, eventuelně jsou roztroušeny tak, aby je čtenář přehlédl. Za mně bohužel nehodnotím kladně.

Morrighan
29.10.2015 3 z 5

Špatně se mi četla, zbytečné detaily a naopak chybějící zásadní věci, připadalo mi počas celé četby. Dobré, ale nic víc.

Pavlnka
07.07.2015 3 z 5

Příběh byl velice zajímavý, ale co mě rozhodně nebavilo byly popisy oblečení postav a popisování jejich řidičských dovedností včetně toho, do jakého pruhu zrovna najeli. Možná, že to je z nějakého důvodu důležité, ale mě to rozptylovalo a knížka by se tak mohla scvrkout o několik desítek stránek. Ještě si rozmyslím, jestli budu číst nějakou jeho další knihu.

Meluzínka
31.12.2014 4 z 5

Napínavý příběh ale je pravda že chvílemi jsem i byla už zmatená kdo co provedl,ale četla se opravdu moc hezky.

vineka
25.09.2014 3 z 5

Nechápu knihy, kde není vyřešen ve všech směrech konec. Taková polovičatost!

mustarda
23.09.2011 3 z 5

trošku sklamanie, čítala som už aj lepšie knižné tituly od tohto autora, ale v podstate - super zápletka - rozuzlenie teda nič moc, ale aj tak som si čitateľsky "pochutila" :-)

Jonathan Kellerman
americká, 1949