Dej mi své oči

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve švédsko-finském okrese Forshälla dojde k brutální vraždě inženýrky Gabrielly Dahlströmové, mladé inženýrky pracující v jaderné elektrárně. Případ dostane na starost inspektor Harald Lidmark. Vzápětí je veřejnost otřesena dalšími dvěma vraždami – tentokrát jsou obětmi muži. Mrtvým jsou vždy vyříznuty oči a do těla vyryto písmeno: A, M, E… Román Torstena Petterssona má neobvyklou formu – k záznamům inspektora Lindmarka se postupně připojují „hlasy“ vraha, obětí i svědků, a vytvářejí tak složitou mozaikovou strukturu -, prozkoumává též komplikované a nevyzpytatelné zákruty lidské psychiky, dotýká se choulostivé otázky bezpečnosti jaderných elektráren a ve vedlejší linii sleduje bezohledný obchod s bílým masem na rusko-finské hranici. Petterssonův román, který je ukázkou nové švédsko-finské literatury, je pozoruhodný formálně, tematicky i jazykově. Ne nadarmo je Torsten Pettersson označován za „severského Umberta Eca“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77431/dej-mi-sve-oci-dAK-77431.jpg 3.5100
Série

Harald Lindmark 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Argo
Orig. název

Ge mig dina ögon, 2009

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Dej mi své oči

Přidat komentář
Pitraska
16.06.2019

Velice mě překvapuje slabé hodnocení knihy. Pro mě to byl velmi solidní příběh, krásně do sebe zapadající. Pro mě to byla jízda. Přečteno za večer.

MíšaS.
28.05.2019

Kniha se mi vůbec nelíbila, nečetla se dobře a divím se, že jsem jí dočetla. Snad kvůli Čtenářské výzvě, abych si ji tam mohla zařadit.
Možná to chtělo ubrat na spletenci událostí/postav a jet vyšetřování s možnými pachateli apod.
A ten konec? To jako autor nevěděl, kdo to udělal a tak si někoho vymyslel?
Žádné napětí jen nuda a nuda.

zuzka894
15.05.2019odpad!

Bože, to byla sračka. Ani jsem to nedočetla, to se prostě nedalo. Děj je absolutně nezajímavý, žádné napětí, drama.

Bee240
11.04.2019

Nějak nevím mám rozporuplné pocity. Způsob jakým je kniha napsaná je vcelku zajímavý , dost osobní jako by Vám to vyprávěl někdo koho znáte , knihu jsem nečetla moc dlouho ale nějak sem nepřemýšlela během čtení jak to dopadne , děj mě úplně nevtáhl a nepřinutil mě nad tím přemýšlet. Ráda mluvím o tom co jsem četla ale tohle je kniha o které mluvit nepotřebuji. Nebyla špatná , je to hodně osobně napsané tudíž místo toho aby to byla prostě detektivka / thriller a řešili se vraždy je to spíše o postavách a jejich životech . Nechápu sice proč tam figuroval příběh ruských dívek ale třeba to bude mít něco s druhou knihou. Kniha má něco přes 300 stran a až u konce je náznak toho kdo by mohl být vrah...prostě se to táhlo a aby to nějak skončilo tak to tam autor na konci prdnul všechno . Dal tam vysvětlení jak k tomu hlavní komisař došel i když to v knize ani nebylo popsáno a hotovo...příběh je u konce. Mám doma další díl ale asi bude trvat než se k němu dostanu.Za mě slabší kniha hodně pobíhání z jedné postavy na druhou v polovině kdy zase přišel další příběh jsem už nevěděla zda už tam postava byla nebo ne . Určitě by tomu pomohlo více náznaků kdo je vrah ani si nepamatuji zda tam postava byla zmiňována už před tím. Prostě kniha kterou jsem dočetla před napsáním tohoto komentáře a už si nepamatuji ani jak se jmenoval hlavní komisař ......

ivana1975
31.01.2018

Celkom dobra a putava kniha velmi lahko sa cita...

chlo0opek
16.09.2017

Ačkoliv zápletka nebyla špatná, přišla mi kniha taková rozvláčnělá a to i přes to, že je relativně krátká. Naštěstí v okamžiku, kdy už jsem se u ní začínal nudit, se příběh rozjel do dobrých otáček, ale ani tak netrpím nějakou utkvělou touhou po dalších dílech.

Irsaf
25.09.2016

Líbila se mi.

koniklecka
24.05.2016

Na tuhle knížku vzpomínám jako na špatný zážitek. Depresivní řeči, které nijak nesouvisí z dějem a příběh, který není nijak zvlášť zajímavý. Přiznám se, že už si nepamatuji, jak to dopadlo a zda jsem vůbec dočetla, jelikož jsem možná knihu odložila kvůli depresi, co mi způsobila :)

1

Štítky

severská krimi finské detektivky

Autor a jeho další knihy

Torsten Pettersson
finská, 1955

Kniha Dej mi své oči je v

Právě čtených4x
Přečtených144x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených6x
Knihotéce59x
Chystám se číst32x
Chci si koupit1x