vineka vineka komentáře u knih

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Luxusní počtení, které jsem záměrně natáhla na 4 dny, abych si tento skvost dávkovala postupně.

13.06.2020 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Nádherná kniha skýtajíc noblesu v každé větě.

23.05.2019 5 z 5

3x Provence 3x Provence Peter Mayle

Bože, tak nádherná kniha.
Po pár stránkách, jsem si živě dokázala představit, že se tam taky přestěhujeme.
Zjistíte, jak hrozně se stravujete a jak málo vína pijete.
Pokud vás letos nečeká žádná dovolená, otevřete si ke čtení láhev vína a stránky v knize vám ji dokonale vynahradí.
Ráda bych se dočkala i filmového zpracování.

15.06.2018 5 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Skvělá trilogie. Očekávám, že film bude něco jako, Agent bez minulosti , pouze zasazen do aktuální doby.

11.05.2018 5 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Lisbeth Salanderová v bledě modrém. Skvělé, úžasné....nemůžete nic, než fandit.

20.04.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tohle byla pecka! Na prvotinu excelentní.

06.04.2018 5 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Den po dočtení, ubírám hvězdičku z důvodu noční můry. Nepamatuji, kdy jsem se naposled vzbudila děsem, vyvolaným hrůzou přečtenou v knize, snad v dětství.
A to jsi libuji v severské krimi.

06.04.2018 4 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

To byl teda příběh! Těžko říci, která měla život těžší...s každou další stránkou, jsem byla víc a víc šokována. Je možné, aby tohle všechno dokázal člověk strávit. S přihlédnutím k tomu, jak byly chytré, člověka při čtení napadá, kolik toho neví a v porovnání s IQ sester, jak je hloupý a kolik by se toho měl ještě naučit.
Na tuto knihu jen tak rychle nezapomenu.

20.01.2018 5 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Jen pro silné žaludky.
Šílená představa, že by psychopat vystudoval psychiatrii, aniž by ho za ty roky studia neodhalili či nepodorobili psychotestům. Na druhou stranu, přiznat si, že jsem psycho a snažit se sám sobě porozumět tím, že vystuduji obor, ve kterém bych se měl ústavně léčit, to už je jiná.
Taktéž by se zajisté přišlo na to, jakým způsobem byly přerušeny obratle.

02.08.2017 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Dokonalá kniha. Excelentní osoba - funebračka, se kterou sympatizujete a celou knihu ospravedlňujete její jednání. Opravdu mi to připadalo přirozené, normální, uvěřitelné. Zvláštní styl psaní - s odrážkami, krátké kapitoly.
Četla jsem nejdřív druhý díl, díky kterému jsem byla zvědavá, co mu předcházelo. Vůbec to nebylo na škodu, což není běžné u knih na pokračování. Jsem netrpělivá na třetí díl.

21.06.2017 5 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Jako prvotina excelentní! Přirovnávám ke knize - Já poutník.
Těším se na filmvé zpracování.

21.04.2017 5 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Okometovat tuto knihu, snad ani nejde. Přijde mi divné hodnotit. Počet hvězdiček za tak hrozný obsah, bohužel pravdivý. V porovnání s triviálními problémy a starostmi, které řešíme dnes a denně, mi to nepřísluší.
Po dočtení zjistím, že na dnešek připadá v kalendáři významný den -
Den památky boje obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

27.01.2017 1 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Vyšla 24.10.2016

25.10.2016

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Nemohu uvěřit, že to psala tatáž osoba, která stvořila postavu Eriky a Patrika.
To prostě není možné. Její knihy se čtou jedním dechem a stejně tak sledujem osobní rovinu těchto lidí. Tato kniha byla ztrátovou hodinou mého života.

21.06.2016 odpad!

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Zaímavá kniha. Jen mi přišla přehnaná reakce manžela, na dnes běžnou situaci, kterou si snad prošel kdekdo, zvlášť po 20 letech se jí nechat takhle zesměšnit. S reakcí či prohlášením ženy na konci plně souhlasím. Udělala bych s tím chlapem totéž.

20.05.2016 5 z 5

Revír Revír Helene Tursten

Skvěle vystavěný příběh z prostředí, o kterém jsem dosud mnoho nevěděla. Kniha se lehce četla.

29.04.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tato kniha mi bude ještě dlouho viset v hlavě...a to se mi nestává často.
Pořád jsem s ní v myšlenkách a nemohu se dát do čtení nové. Kniha mne vtáhla do děje od první stránky a já měla pocit, že jsem součástí příběhu, po celou dobu čtení kráčím po boku hlavního hrdiny. Na chvíli zapomenout na vlastní život a vcítit se do života druhých. Právě pro tento pocit čtu knihy. Dokonalá kniha. Žádná výtka. Neupravila bych jediné slovíčko.

22.04.2016 5 z 5

Já jsem Čína Já jsem Čína Xiaolu Guo

Kniha se silným příběhem. Člověk si při čtení říká, že jeho život je jako v bavlnce a přitom se pořád rouháme a pořád je nám něco málo...

16.04.2016 5 z 5

Trest a smrt Trest a smrt Mats Olsson

Vynikající prvotina s vtipnýmí prvky. V závěru knihy mi přišla na mysl podobnost s úsměvnými scénkami ve Stoletém staříkovi.

07.04.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Spisovatel má dar od Boha - dokázat napsat něco tak krásného.

23.03.2016 5 z 5