Revír

Revír https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289925/bmid_revir-6tN-289925.jpg 4 55 18

Embla Nyström série

Nová série od autorky knih o Ireně Hussové Mladá policistka Embla si jako každý rok vzala dovolenou, aby se mohla zúčastnit lovu spolu se svým strýcem Nissem, na jehož farmu od dětství ráda jezdila. Už během prvních dvou dnů však došlo k podivným nehodám, dva lovci zmizeli a nakonec byl jeden z nich nalezen mrtvý. Tím Emblina dovolená skončila. Spolu se svým šéfem Göranem a kolegou Hampusem se pustila do vyšetřování, které ji dovedlo tak blízko k vrahovi, že se málem stala jeho další obětí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Motto

Jaktmark , 2014

Artep25
27.09.2022 3 z 5

Taková chuťovka na dva večery.

Hanca91
21.04.2021 3 z 5

Krucinál Hano, přestaň už číst a čumět na detektivky, nebo tě už nepřekvapí ani vlastní vražda...
Kdo bude pachatelem mi bylo jasné, jen co se jeho postava objevila na scéně. Na druhou stranu, kniha je prostě severská krimi, a to snad ani nemůže být špatné čtení.
Odpočinková kniha na dva víkendové večery. Kapitoly jsou hezky krátké. Děj plyne bez zbytečné omáčky okolo. Trochu mi vadila jména některých postav, protože seveřani se prostě většinou nejmenují nijak jednoduše a sympaticky.

mcabr
01.09.2020 5 z 5

Pěkná detektivka, dobře se četla

Lumír23
08.07.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, měla sice delší úvod o lovu, ale dalo se. Asi půjdu i po dalších knihách od paní autorky.

pepa4081
25.11.2018 4 z 5

Jako už několikrát u paní Turstenové nás autorka dlouho seznamuje s prostředím a osobami a k zločinu dojde až ve druhé půli knihy. Jako milovník přírody jsem si však vychutnal i dlouhou část popisující lov losů (za to dávám jednu hvězdičku navíc). Závěr mne vlastně nepřekvapil (pachatele i motiv jsem dávno odhadl). Konec měl spád, ale přišel mi až zbytečně rychlý, až uspěchaný.
Uspokojivé.

lucie2371
06.09.2018 3 z 5

Kniha byla takovou slabší detektivkou. Spíše taková oddechovka.
Kdo je vrahem jsem věděla už od začátku.

ilčidlo
08.08.2018 4 z 5

Čtivá detektivka jako všechny detektivky od této spisovatelky

maličkán
28.07.2018 4 z 5

Taková oddychová detektivka, za mě dobrý.

SilvieSisinka
20.07.2018 5 z 5

Spisovatelka me vtahla do deje skvele :-) Prijemna detektivka,bavila me velice.Urcite sahnu rada po dalsi knize :-)

Awča
11.07.2018 4 z 5

Celkem čtivá kniha, někdy trošku moc popisná, až mi připadalo, že děj trošku drhne, ale zase si člověk udělá pěknou představu o lovu :-) Hrdinka mi byla sympatická, její tajemství se bude zřejmě rozvíjet v dalších dílech, které si ráda přečtu.

mats379
28.08.2017 4 z 5

Mám ráda autorku i její Irenu, se kterou jsme společně stárly my i naše děti...škoda, že už ji asi opustila, tenhle příběh byl poněkud jiný než doposud psala, ze zajímavého prostředí, hlavní hrdinka sympatická, bavilo mě to...

vincek1
27.12.2016 4 z 5

Severská detektivka v trochu jiném duchu, než bývá poslední dobou obvyklé. Při čtení jsem si dokázal docela slušně představit prostředí ve kterém se děj odehrává. Nebylo to, ale díky mé představivosti, ale díky pěknému popisu, který, dle mého autorka zvládla na jedničku. Příběh se mi naopak zdál poněkud jiný, než je běžné u detektivky. Přesto doporučuji.

Niane
27.09.2016 3 z 5

Dávám tři hvězdičky za originální prostředí a hlavní hrdiny, se kterými se člověk cítil dobře. Jako mínus beru až moc brzy zřejmého pachatele a příliš podivných náhod. :-)

alzbeta4340
08.06.2016 4 z 5

Krátká, čtivá detektivka odehrávající se v originálním prostředí - mezi lovci losů. Zápletka mi přišla hodně jednoduchá, je vidět, že je Revír psán jako úvod nové série a slouží hlavně k představení policistky Embly. Autorka umí napsat určitě propracovanější příběhy, tak doufám, že nás s Emblou taky ještě nějaký čeká.

sadlo
17.05.2016

Výborné čtení na dovolenou.

iška
10.05.2016 4 z 5

Mám autorku ráda. Klasická detektivka pro odpočinek. Ač severská, není tu ta drsnost, ale je to příjemné čtení.

konicekbily
30.04.2016 4 z 5

Autorka nám připravila novou sérii. Pro seznámení s novými osobami zvolila nezvyklé prostředí - honitbu losů téměř nedotčené severské přírody. Polovinu knihy se téměř jakoby nic neděje, závěr vše vyřeší.

vineka
29.04.2016 5 z 5

Skvěle vystavěný příběh z prostředí, o kterém jsem dosud mnoho nevěděla. Kniha se lehce četla.