Vincenzoci Vincenzoci komentáře u knih

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Zcela upřímně, jsem zklamán. Upíři ve městě, proč ne, ale až na pár momentů mě tato kniha nijak nezaujala. Nečekal jsem od toho nic extra a o to víc to paradoxně upadlo. Vím, že King občas neumí napsat konec, ale mohl z toho ještě něco málo vyrazit.

01.04.2018 3 z 5

To To Stephen King

Pozor, spojler! Jsem z tohoto díla trochu zklamaný, abych byl upřímný. Na knihu jsem se opravdu hodně těšil. Příběh dost dobrý, to tajemno kolem "TO" tam bylo znát. Líbil se mi i "příchod" a ty proměny s vlivy. Postavy a jejich příběhy tam velice dobře zapadly. Zklamání však bylo jednak v zakončení díla, dále v poslední části knihy neustálé přeskakování z příběhu na příběh i bez ukončení věty, překlepy (vypmout apod.), záměny osob (z Billa je Ben) a v neposlední řadě nad perverzností Kinga, kdy nezletilá dospívající holka má sex s 5ti kluky v kanále - ale King už prostě takový je. Tato kniha je jedna z mála, kterou jsem si přečetl ve velkém očekávání poprvé a také naposledy!

28.01.2018 3 z 5

Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Matt Groening

Nebylo to špatné, ale není to prostě ono. Člověk se pobavil, jen ty trochu divné ilustrace to kazily. Normální Simpsonovi jsou lepší, seriál je TOP! :-)

28.01.2018 3 z 5

Simpsonovi: Zuby jektající děsiál Simpsonovi: Zuby jektající děsiál Matt Groening

Jedním slovem - klamání. Čekal jsem od toho aspoň o trochu víc. Normální Simpsonovi jsou mnohem lepší, než toto "strašidelné" vydání.

20.11.2017 2 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Knížku jsem četl bříšku a pak malému, když se narodil. Krátké kapitoly, pěkné obrázky, lehce pochopitelné a příjemné počtení. Sice je Večerníček lepší, ale na cesty a nebo večer před spaním je to ideální.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila! Týpek, samotář a trochu psychopat/ magor/ fanatik, který je nenápadný, splyne s davem, má jednu obyčejnou a druhou nudnou práci, je chytrý, vypočítavý a má přehled o tom, co dělá a ví přesně, za čím si jde a jak to bude. Nevadilo mi ani, že od začátku znám vraha, spíš jsem čekal, co ještě vymyslí a co se bude dít dál. Toto byla moje první kniha z této série, časem se snad dostanu na další. A jsem také velice zvědav na seriál! :-)

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knížku jsem dostal jako dárek od snoubenky, již delší dobu mě na ni lanařila. Byl jsem velice mile překvapen, že toto dílo pochází z ČR! Knížka mě chytla hned od začátku, dobrý děj, žádné velké okecávání a umělé výplně, místy napínavé, celé si to dokáže člověk živě představit. Občas hodně vysvětlování a náznaků, ale třeba se to v dalším díle dozvíme :-)

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Tahle knížka se mi dostala do rukou úplnou náhodou, nicméně nelituji a opravdu doporučuji! Kolikrát jsem se v těch obrázcích přímo viděl, jindy jsem tam poznal zase někoho blízkého :-D Příjemná oddychovka, která neurazí a určitě pobaví.

26.08.2017 5 z 5

Pán Stínů Pán Stínů Darren Shan (p)

Docela psycho díl, velmi čtivý, napínavý a bylo tam dost překvapení. Něco se dalo odhadnout a něco bilo přímo do očí už delší dobu. Nicméně nenudil jsem se a moc se mi to líbilo!

26.08.2017 4 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Tak jsem z toho tak nějak v rozpacích. Závěr celé série jsem si představoval trochu jinak, některé věci se daly předvídat a jiné byly jasné. Jen ten závěr knížy mi vůbec neseděl a tak nevím, co si o tom myslet. Celkově ale spokojenost!

26.08.2017 4 z 5

Jezero duší Jezero duší Darren Shan (p)

Teda, tohle jsem opravdu nečekal. Je vidět, že pan Sudd je intrikář nejvyššího řádu, má zvláštní životní styl a opravdu jedinečné hobby! Jinak dost dobrý díl série!

16.08.2017 5 z 5

Zabijáci úsvitu Zabijáci úsvitu Darren Shan (p)

Knížka byla celá svižná, napínavá a konec mě opravdu dostal (svým zvratem a nečekanými okolnostmi)!

16.08.2017 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Zase jsem chytl nějakou opici, která to psala, protože tam bylo tolik zbytečných překlepů, až to bylo trapné! Proto jen 3 hvězdy, škoda!!! Jinak kniha velice dobrá, jen jsem měl trochu problém se začíst. Doktor Spánek a Osvícení bych dal asi na stejnou úroveň.

07.08.2017 3 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

Skalpy mi doporučila slečna knihovnice, ať si to prý přečtu "na zkoušku". Chytlo mě to a snad budu mít brzy štěstí na další díly. Samá akce, trochu jatka a kliďas Zlý kůň tomu jen dodává grády!

07.08.2017 5 z 5

Ženská, pro kterou bych vraždil Ženská, pro kterou bych vraždil Frank Miller

Prostě BOMBA!!!

07.08.2017 5 z 5

Na hraně - Můj životní příběh Na hraně - Můj životní příběh Richard Hammond

Pozor, spojler! Abych byl upřímný, je toto můj první životopis, jaký jsem kdy četl. Nicméně je to velmi zajímavé a místy až mrazivé čtení! První zhruba čtvrtinu píše Hammond o svém dětství, jaký to byl "kaskadér" a komik, předchozích pracích, jak šel na pohovor do BBC a také o tom osudném tryskovém autě. Další půlku knížky píše jeho žena Mindy - od chvíle, kdy jí zavolali, že měl její muž nehodu, přes veškeré zajišťování, shánění, různé přesuny, role matky a manželky atd. Pak utajený přesun na ještě tajnější místo na tolik potřebnou rekonvalescenci - to jsem si připadal jak v akčním filmu (vycvičení muži, kteří dříve pracovali u speciálních jednotek, neoznačené terénní auta, doprovodná vozidla, atd - operace Joystick ). Poslední čtvrtinu knížky píší Richard a Mindy společně, každý ze svého úhlu pohledu. Pokud čekáte nějaké zábavné věci ze světa Top Gearu a nebo Hammondovi nějaké vtipy a fórky, tak to tu nenajdete. Ale místy se můžete zasmát, jako já. I když se daná epizoda TG v ČR nevysílala, já si ji našel na netu a byla to opravdu síla, člověku v tu chvíli zatrnulo!

06.07.2017 4 z 5

Spřeženci noci Spřeženci noci Darren Shan (p)

Pozor, spojler! Abych se přiznal, tento díl mě zatím asi nejvíc překvapil svým dějem, zvraty a taky akcemi. Setkáváme se tu se zrádcem S. Leopardem, chudák Darren musí zase do školy, potkává svou první lásku Debbie jako učitelku a asi největší překvapením byl Regáč Vegáč, který nejen, že vůbec přežil, ale má místo rukou háky a je úplně vyšinutý! :-)

30.06.2017 5 z 5

Lovci z přítmí Lovci z přítmí Darren Shan (p)

Tedy, musím říct, že takové zvraty jsem opravdu nečekal!

27.06.2017 4 z 5

Upíří kníže Upíří kníže Darren Shan (p)

Musím říct, že jsem byl nejednou zaskočen dějem i zvraty. I celkové vyvrcholení byl šok! :-)

25.06.2017 4 z 5

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Nemohu hodnotit jinak, než plný počet - prostě Sin City! Super prostředí, prvotřídní postavy, perfektní kresby, bomba děj, rvačky, občas trošku jatka a hlavně "kliďas" Marv! :-)

20.06.2017 5 z 5