Vincenzoci Vincenzoci komentáře u knih

Krtek a zahrádka Krtek a zahrádka Kateřina Miler

Obrázky pěkné, děj nic moc, celkově docela slabé. U synů se to nesetkalo s pozitivním ohlasem, prý je to divné, ale některé obrázky je zaujaly.

18.09.2022 3 z 5

999 turistických zajímavostí České republiky 999 turistických zajímavostí České republiky Petr David

Kniha je dobrá pro všechny, kteří rádi obdivují krásy naší republiky (a nebo shání tipy na výlety), které si mohou vyhledat přes mapu uvnitř (rozdělená standardně na sektory) a nebo abecedně - obě varianty jsou super nápad a jsou krásně přehledné! Trochu nevýhoda je omezený prostor informací, uvítal bych spíš odstavce a ne v jednom chulmu, kde se to lehce ztratí. I když je knížka starší, pořád dobře poslouží a je dobře udělaná!

14.09.2022 4 z 5

21.12. - Kletba jaguářího krále 21.12. - Kletba jaguářího krále Dustin Thomason

Dobrý příběh na velice zajímavé téma, konec slabší (nezajímavý), charaktery postav tam pěkně sedly. I přes pár překlepů se to dobre četlo. Opět to bude kniha, kterou přečtu jen jednou a půjde do světa.

08.08.2022 3 z 5

Koralína (komiks) Koralína (komiks) P. Craig Russell (p)

Nebudu srovnávat s filmem, který jsem viděl jako první a to před několika lety. Nicméně komiks se mi opravdu líbil, povedené a výstižné kresby, poutavý příběh.

28.07.2022 4 z 5

Můj život a dílo Můj život a dílo Henry Ford

Opravdu velice zajímavá kniha, která se však těžko hodnotí - na jedné straně je to propagace a to nelze popřít, na druhé straně je to jen ukázka, že stačí chtít a u práce přemýšlet. Samozřejmě musíme mít na paměti, v jaké době se vše dělo, za jakých podmínek a okolností (na domácí půdě i ve světě), což v mnoha ohledech bylo přínosné i přitěžující. Chvílemi jsem si připadal jak při čtení Tomáše Bati (asi tím, že oba byli průkopníky v mnoha ohledech, měli vize, přemýšleli a také se dívali do budoucnosti). Trochu těžko se mi to četlo, ale zase bylo dobré doplnění články z novin, prohlášení atd.

Jeremyho farma nejen zvířat Jeremyho farma nejen zvířat Jeremy Clarkson

Napsal bych, že je to klasický sloupkařský Jezza a svým samozřejmě je to pravda. Ovšem nastala malá změna - dal se na farmaření. Až na pár překlepů velice dobré, jen místy bylo znát, že převládá únava a jiný druh myšlení (možná starostí a úkolů), než jsem zvyklý. Nicméně musím smeknout, že se zrovna tento jedinec, který zná jediný způsob oprav (a to kladivem!) dal na něco takového, opravdu se tomu plně věnoval a hlavně ho to začalo bavit! Doporučuji, příjemné čtení, super oddychovka!

Velká kniha traktorů John Deere Velká kniha traktorů John Deere Don Macmillan

Hodnocení této knihy/encyklopedie je velice složité. Líbí se mi, že se kniha věnuje značce celkově, její historii, je doplněna opravdu pěknými fotkami, prospekty, dobovou reklamou a jsou zde všechny modely (dohledání i podle rejstříku vzadu), což mě mile překvapilo. Co mi chybí je aspoň pár fotek interiéru moderních a novějších traktorů, nakouknutí pod kapotu (novější, starší, speciály) a hlavně totální absence příslušenství! Ale stejně ji doporučuji aspoň prolistovat!

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Velice zajímavá knížka, doporučení / donucení ke čtení - potřebné k výchově našich 2 synů. Líbí se mi, že autoři nechodí kolem horké kaše a daný problém neřeší ze 100 různých pohledů, představitelů psychologie / sociologie a jiných. Prostě je dána situace a problém, víme proč, tohle je řešení a hotovo! Jen je škoda, že se člověk nedozví úplně tu prvotní příčinu. Za mě doporučuji přečíst, velmi zajímavé a poučné! PS: doufám, že se mi podaří dostat se někdy na aspoň 1 přednášku! :-)

16.07.2022 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Sice mi to doplnilo nějaké věci z Panemu a kolem Hladových her (historie, souvislosti, okolnosti), ale čekal jsem od této knihy v mnoha ohledech podstatně víc. Kniha byla zbytečně zdlouhavá a ten narychlo udělaný konec opravdu nevypadá dobře. Možná by byla audiokniha lepší (na tu zdlouhavost), těžko říct.

29.08.2021 3 z 5

Brutální byznys Brutální byznys Richard K. Morgan

Opět kniha, kterou zařadím mezi ty, co si přečtu jen jednou. První od tohoto autora. Líbilo se mi popsání zchudlého a lehce zvráceného Londýna (a poměrů v něm) na straně jedné a bohatých korporací, které si za peníze mohou dělat cokoli na straně druhé a taky závody aut ve stylu hry Carmageddon, ale nic extra od toho neočekávejte (stáří pařani zmíněné hry, ať tuhle knížku ani nezkouší, nastalo by hodně velké a zbytečné zklamání). Místy mě kniha nebavila a k dočtení jsem se doslova dokopával, jindy to mělo slušný spád.

02.01.2021 3 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Postapo svět, člověk dělá vše pro přežití, potká různé lidi a ledacos zažije. Dobře se to četlo, příběh mohl mít místy víc šťávu, ale zase není to Hollywood. Film jsem neviděl, nemohu srovnat. Kniha na doporučení.

06.10.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Moje první setkání s tímto autorem, na doporučení, formou cz audioknihy. Chvílemi mi ale přišlo, že je možné udělat i z popisu lesa "horor" a jindy zase to znělo, jak čtení počasí v novinách a to je tam extra vypětí situace! Nicméně mohu doporučit, hlavně audioknihu třeba kolem 22hod na tu správnou atmosféru! :-D

06.10.2020 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Kniha byla velice čtivá, děj měl spád, samá akce a ne tolik politické pletichy. Mnohé vysvětlilo z prvního dílu. Zajímavé postavy, světy i pohled na ten "náš". Jen místy to bylo lehce chaotické a zbytečně komplikované.

03.10.2020 4 z 5

Van life - Život na kolech Van life - Život na kolech Foster Huntington

Fotky pěkné, ale přišly mi občas umělé a příběhy povrchní. Čtenář se o tomto způsobu života dozví víc na benzince na kávě než z této knihy. Některé úpravy vozidel byly ale velmi povedené, jen u nás nereálné (EU, STK, řidičské oprávnění a jiné). Určitě bych si tuto knihu nekoupil, inspirací je nespočet na internetu a u firem se specializací na tyto úpravy se toho dozvím mnohem víc. Odpad to není, jen takové lehké odpolední čtivo a zasnění se.

08.08.2020 2 z 5

Tam - Jedeme do Afriky Tam - Jedeme do Afriky Busny

Tahle kniha pro mě byla výzva, ale také docela utrpení. Shodnu se s komentářem uživatelky "soukroma", pěkně to celé vystihla. Jen bych lehce doplnil k bodu 3 a tím jsou finance - aspoň nám cestovatelé ukázali, že je vše o penězích a že nestačí vzít pár tisícovek, ty směnit na danou měnu a vše bude OK. Vše je o penězích, penězích pro lidi (úplatky a poplatky) a "strýčka příhodu". Ale mít na tom z velké části postavenou knihu a zážitky, no nevím. Jinak špatně se mi to četlo, ty myšlenkové pochody nahazené do sebe taky nic moc. Ovšem nejhorší byly fonetické přepisy z angličtiny, to byla hrůza a otrava. Za mě průměr, stačilo přečíst jednou.

16.07.2020 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Ilustrace bomba, příběh slabší.

03.01.2020 3 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Oproti prvnímu dílu je to citelně slabší, ale i tak dobré čtení. Guvernér je prohnilý magor, Lilly nevýrazná, Bob v lihu a zbytek se tu o něco pokouší - většinou přežít. Místy zajímavé a plné akce, jindy nuda a předvídatelné.

10.08.2019 3 z 5

Běsné město Běsné město Dana Rusková

Pro mě opět knížka, kterou si stačí přečíst jednou a dost. Některé povídky lepší a jiné slabší. Je škoda, že se minimálně využilo toho, co povídky nabízely (spíš kniha jako taková), místy děj zbytečně osekaný. Nicméně je to příjemné oddychové čtení.

31.07.2019 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Čtenář je hozen do děje, informace a souvislosti se dozvídá s postupem času a za běhu. Místy jsem se v tom docela ztrácel. Začátek trochu chaotický a místy nudný, pak se to pěkně rozjede.

06.07.2019 4 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Musím říct, že jsem byl velmi nadšený! Vše kazí nějaké nelogočnosti (něco kolem a v podstatě přesný čas, zvuky přitahující zombie a oni pomalu řežou na cirkulárce a vůbec je to netrápí a jiné srandy - je tam toho víc). Ale jinak děj, charaktery postav, prostředí a příběh super! Doporučuji!

PS: 115. strana, asi v půlce, máte totální blbost- Cadillac Escalade má pouhých 50 koní??? WTF???

06.07.2019 4 z 5