vincek1 vincek1 komentáře u knih

Bohové, hroby a učenci Bohové, hroby a učenci C.W. Ceram (p)

Srozumitelně napsaná kniha o archeologii .
Poté, kdy jsem získal palce nahoru za svůj komentář, musím ještě připsat.
Kniha je napsaná srozumitelně a díky kresbám a fotografiím dokáže toto vědní odvětví přiblížit běžnému člověku. Pro mně bylo impulsem pro její zakoupení, přečtení knihy C.W.Cerama -Oživená minulost, kterou jsem dostal k narozeninám. Mimochodem od doby, kdy jsem se naučil číst byla, je a bude kniha nejlepším dárkem jaký mohu dostat. Toť vše a přeji hezké zážitky při četbě, nejen těchto knih.

17.11.2011 5 z 5

Prokletá knížata Prokletá knížata Miroslav Skačáni

Pěkně napsaná kniha, která se snaží nahlédnout do dávných časů naší minulosti. Ačkoli se autor na začátku omlouvá, že neumí příliš květnatě a umělecky psát, čtenář nic podobného necítí. Tedy abych nepřeháněl, tím čtenářem jsem myslel sebe a na ostatních je, jestli se připojí. Jediné co mi vadilo, jsou překlepy, jakoby nikdo knihu před tiskem nečetl. Ale to je vše z minusů. Doporučuji.

10.03.2023 4 z 5

Zrádcové Říma Zrádcové Říma Simon Scarrow

Opět, alespoň pro mne, výborná kniha. Hrdinové opět excelují a prožívají zajímavá, pokud to s nimi nemusíte prožít "naživo", silná dobrodružství. Mám připravenou další, následující knihu a moc se na ni těším. Nejdříve si, ale přečtu něco současného, aby mozek trochu pracoval a nesoustřeďoval se jen na to jak mne uchovat při životě. Doporučuji.

20.02.2022 5 z 5

Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Josef Bernard Prokop

Prví kniha autora, kterou jsem četl. Popis života na dvoře Rudolfa II. byl celkem zajímavý i když se mi císař neustále vybavoval, jak ho ztvárnil pan Werich. Možná to pomohlo číst dále. Další dobrodružství hlavní postavy mi přišly tak nějak "rozcuchané". Měl jsem dojem, že kdyby se autor zakousl, mohlo být slušné pokračování části na dvoře Rudolfa II. Takhle to chvílemi připadalo chaotické a jaksi nedodělané. Přečtěte a uvidíte.

07.01.2022 3 z 5

Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Chris Bishop

Komentář za mne napsal čef a musím říci, že jsem nevěděl, jak vyjádřit své pocity po přečtení. Takže díky čef. Uvidíme co ukáže autor u další knihy.

21.12.2021 4 z 5

Mokrý hrob Mokrý hrob Helena Reich

Knihu jsem přečetl. Co napsat z počátku obrovský zmatek, který vlastně trval až téměř do konce. Jména, která se chvílemi těžko přiřazovala k jednotlivým osobám. Proč? Nebudu prozrazovat. Navíc jména dosti exotická i když se příběh odehrával v naší vlasti. Občas tendenčně vedený popis. Oblečení osob v divadle bylo fádní, ale zakrátko z divadla vycházeli elegantně oblečení návštěvníci. Nevíme proč rodiče autorky emigrovali, ale z tohoto bylo znát, že život zde jim asi opravdu nevoněl. Nevím proč se lidé poddávají často zkresleným informacím o životě u nás před rokem 1989 no a u spisovatelky bych čekal pečlivější, nestrannou přípravu. Občas jsem si říkal, jestli se v těch všech propletenců autorka vymotá. Nakonec se vše povedlo, ale dočíst, byla pro mne opravdu "fuška". Toť vše i když bylo toho více, ale nechci odrazovat. Záleží na každém, jak se s tím srovná.

14.12.2021 3 z 5

Římská krev Římská krev Simon Scarrow

Můj oblíbený autor, stejně tak jako dva hrdinové knihy. No a proto jen chválím, čtenář si i při těch potocích krve při četbě odpočne od dnešních problémů a že je jich až dost. Máte-li rádi historii a nevadí-li Vám některé nepřesnosti, přečtěte si tuto knihu.

17.11.2021 5 z 5

Králové ve stínu Králové ve stínu Zdeněk Grmolec

Do knihy jsem se zpočátku nedokázal začíst. Zřejmě díky zvláštnímu stylu, kterým je kniha napsaná a který mi připomínal novinové články. Toto trvalo, ale jen krátce, na styl jsem si zvykl a nakonec jsem ho kvitoval jako efektivní. Nevím proč, ale sedlo mi to. Doporučuji, protože se jedná o období, které sice známe díky osobnostem, ale podrobnosti, které se zde popisují, až tak moc ne. Tedy alespoň mě to tak připadá.

26.05.2021 4 z 5

Volání přízraku Volání přízraku Kevin Sands

Bohužel, jak se mi často stává přečetl jsem, aniž bych četl předchozí 2 části. Tím pádem nevím o co jsem přišel. Co ale vím je, že kniha se čte pěkně a příběh je poutavý. Po celou dobu, a nebyla dlouhá, co jsem četl mi něco vrtalo hlavou. Až po přečtení jsem na technické stránce přečetl, že kniha je doporučená čtenářům od 10 let. No a právě to se mi honilo hlavou. Kniha je podle mého psaná slohem, který odpovídá i mnohem a mnohem mladším čtenářům. Tím nechci nic zlehčovat, ale jen popsat své pocity při četbě. Konečně v mém věku už mám skoro blíže k této, uvedené kategorii čtenářů. Pěkná kniha přečtěte si ji také.

26.06.2020 4 z 5

Legendy: Praga caput regni Legendy: Praga caput regni Michael Bronec

Také jsem chtěl něco napsat, ale už je vše napsané od čtenářů pode mnou. Tak alespoň, přečtěte a uvidíte.

28.04.2020 5 z 5

Vládcové Říma Vládcové Říma Robert Fabbri

Autor dokáže člověka vtáhnout do děje a když už je té krve až příliš, návrat do Říma. Docela jsem si oddechl a začal číst část zabývající se další "parketou" života v tehdejší společnosti.
Pěkně napsané, rozhodně lepší než učebnice dějepisu. Psal jsem to již v souvislosti s dějinami naší země. Dobře napsaný příběh zasazený do tehdejších reálií, zvýšení atraktivnosti dějin a zvýšení zájmu o ně.

01.03.2020 4 z 5

Šípy zběsilosti Šípy zběsilosti Anthony Riches

Knihu jsem přečetl a asi se mi usadí na nějakou dobu v hlavě. Popis života a hlavně strastí tehdejších bojovníků je to co v těchto románech dokáží trochu "naředit" potoky krve v příběhu obsažené. Také jsem kvitoval mapku, která názorně ukazuje cestu bojovníků i když občas jsem v ní nenašel popisovanou lokalitu. Asi se nevešla. Již několikrát jsem napsal, že bych si rád přečetl knihu z té doby, ale psanou "z druhé strany", ústy tzv "barbarů". Uvidím, možná na něco narazím. Jen poznámka na okraj, před nějakou dobou jsem četl podobný příběh, ale nechci prozrazovat o co jde, aby případní čtenáři nebyli předem informováni o ději. Jen prozradím, že šlo o hlavního hrdinu a jeho problém. V knize se vyskytl obrat, téměř tenisový, zasáhl protivníka bekhendem. V takovéto knize jsem toto označení boje četl poprvé. Možná je autor, nebo překladatel fanda tenisu a přenesl to do knihy. Ještě jeden obrat a nečetl jsem ho poprvé, "Stáhnu ho z kůže". Nevím jak kdo, ale představa, že někoho stáhne z kůže, dle mého znamená, že dotyčný ležel na kůži a byl stažen. Nevím, ale dle mého by byl lepší obrat "Stáhnu z něho kůži", kdo někdy chystal k obědu králíka, ví o čem je řeč. To jen na odlehčení a možná upřesnění. Knihu doporučuji a těším se na další část série, ale před tím zase něco z našich luhů a hájů.

12.02.2020 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Pro mne zmatek nad zmatek, chvílemi jsem se ztrácel v propletených případech. Když jsem se srovnal, přišel velký počet osob a přeskakování v čase i šetřených případech. Podobně jako Dango-hlavní vyšetřovatel zde působil dojmem občasného návštěvníka. První knihu jsem nečetl a upřímně, nevím jestli přečtu.

28.12.2019 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Kniha napínavá, ale chvílemi až moc melodramatická a závěr poněkud překvapivý, alespoň pro mne a to ve stylu operetky. Uvidím jestli sáhnu po další knize autorky.

17.12.2019 3 z 5

Ve službách hyení bohyně Ve službách hyení bohyně Paul Doherty

Zajímavé a "slušně zamotané" čtení. Je vidět, že detektivové to neměli v žádné době snadné. Vlastně čím dále do "hlubin" historie, tím těžší. Moje první kniha tohoto autora a brzy bude další.

03.09.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem dostal, ale mně kniha tak nějak moc nedostala. Příběh se dle mého táhl, chvílemi začínal být slušně tajemný, ale u toho tajemna zůstal. Nemám rád příliš nadpozemské bytosti, pokud se nejedná o ufo, ale tady mi přece jen nějaká trochu hmatatelná chyběla. Celkový dojem, docela jsem se večer občas bál, čtu totiž převážně večer a byl jsem rád, že příběh se odehrával daleko od mého domova. Rozporuplný komentář, ale vyvolala ho kniha sama. Mám připravenou knihu Tma, ale ta musí chvíli počkat.

19.08.2019 4 z 5

Strážci víry Strážci víry Tucker Malarkey

Začátek takový, dle mého nic moc. Poté se příběh trochu rozjel, ale stejně jsem se musel občas "prokousávat" a těšil jsem se na konec. Důvod nebyl rozuzlení, ke kterému skoro nedošlo, ale přečíst si něco svižnějšího. Zdálo se mi, že některé pasáže se v knize opakovaly a ta věčná láska mi šla trochu na nervy. V tomhle typu knihy bych jí tolik nemusel. No, ale nechci odrazovat, přečtěte a napište co vy na to.

15.06.2019 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

O příbězích hrdinky jsem kdesi a kdysi četl, časem jsem zapomněl a ejhle v knihovně ležela kniha na pultu, právě vrácená. Přečetl jsem ji v poměrně rekordní době, děj má docela spád, jak píše čtenářka, čtenář (kvůli genderu, abych nenarazil) pode mnou tak trochu do červena. Přesto jsem dočetl a pustím se i do dalšího dílu. Popis doby osidlování východní části dnešního Německa je zajímavý i zmínkami o Češích i když většinou ne právě dobrých, ale v té době to asi nebylo jednoduché. Boj o místo a suroviny, ostatně i z nynější doby podobné praktiky známe i když si myslíme, že jsme rozumnější. Shrnuto celkem pěkné oddechově poučné čtení.

17.05.2019 4 z 5

Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Jan Bauer

Pravda je, že se jedná o dva, již dříve vydané příběhy. Protože jsem je četl už před delším časem a hlavně, proto, že jsem starší člověk, přečetl jsem si je znovu a četl jsem s chutí. Někdy není zapomnětlivost na překážku:-)

07.04.2019 4 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Jako obvykle dobře odvedená práce, ale trošku slabší než ostatní knihy s J. Adamem.
Ve skutečnosti i v přeneseném významu. Pro mne, jako fandu p. Vondrušky standart.

08.07.2018 4 z 5