Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž

Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435328/mid_synove-severu-proti-besneni-vikingu-cok-435328.jpg 4 12 6

Nastaly kruté časy, kdy celou zemi pustoší krvelační válečníci, kteří se nezaleknou ničeho, ani samotné smrti. Jediný král Alfréd stále věří, že dokáže Vikingům vzdorovat a postavit království opět na nohy. Řady vyčerpaných vojáků však značně prořídly, proto pověří nebezpečným úkolem mladého mnicha Mathewa. To, jak zvládne riskantní misi, rozhodne o výsledku nadcházející bitvy.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Blood and Destiny

mythos91
mythos91
27.12.2022 3 z 5

Historický román zasazený do středověké doby vlády krále Alfreda, usilujícího o sjdenocení jednotlivých království na britských ostrovech a eliminaci vikinských nájezdníků. Celkově nebyla kniha špatná. A ano, taky jsem cítil rukopis psaní Bernarda Cornwella, ale občas mi dělalo problém se plně začíst a užívat si dobrodružství hlavního hrdiny naplno. 3,5 *

vincek1
vincek1
21.12.2021 4 z 5

Komentář za mne napsal čef a musím říci, že jsem nevěděl, jak vyjádřit své pocity po přečtení. Takže díky čef. Uvidíme co ukáže autor u další knihy.

čef
čef
11.11.2020 4 z 5

Historický román, který jakoby psal Bernard Cornwell, ale malinko nesoustředěný nebo co. Opravdu je to ploché, scény nejsou tak fascinující, historických detailů je docela málo. Ovšem, že se to dá dobře číst, je zde mnohý boj, smutné umírání i láska páska. Děj je tak nějak neukončený, zřejmě se chystá pokračování, tak snad bude lepší.

Ladygeront
Ladygeront
07.10.2020 2 z 5

Přečetla. Ovšem mám dojem, že kniha je z velké části napsána podle Bernarda Cornwella. Historie se měnit nedá a tak se musí trochu změnit hlavní hrdina a ostatní postavy. A je hotovo. Kdo nezná Cornwella, tomu se to líbit bude. Kdo ho zná, ten rychle zjistí, že Cornwell je ne o jeden, ale nejméně o dva levely výš.

orinka3
orinka3
17.08.2020 4 z 5

Já jsem s knihou spokojená. Deváté století, nájezd krvelačných Vikingů do sídla krále Anglosasů a zpustošení Chippenhamu vinou zrádce, který Vikingům otevřel jeho Jižní bránu. Nejde o nějaké významné válečné tažení, ale spíš o komorní příběh, bitvu. Bratři, z nichž mladší na prahu církevní kariéry musí změnit svou životní dráhu a dát se cestou bojovníka. Nouzový tábor krále Alfréda uprostřed bažin, kdy v naprostém oslabení chystá odplatu Vikingům, roztahujících se v jeho Chippenhamu. Sledujeme sílící odvahu nezkušeného Matouše, který musí překonávat sám sebe a učit se za pochodu. Velkou oporou je mu starší bratr, zkušený válečník Edwin, který ho učí zacházet se zbraní. Matouš je králem vyslán na výzvědy do nepřátelského tábora, kam se mu podaří proniknout a ještě než se tak stane, odhalí toho zrádce a znemožní mu páchat další škody. Ke konci knihy skutečně dojde k rozhodujícímu boji mezi Guthrumovými a Alfrédovými bojovníky, když ještě předtím Alfréd dokázal na řece porazit obávané berserky i s jejich vůdcem. Konec knihy mě trošku zarazil, připadá mi otevřený, což mi tak trochu neladí s úvodní stránkou knihy. Ale možná se mýlím.

wiedzmin88
wiedzmin88
06.08.2020

Zkoušel jsem, ale nemohl jsem se začíst. Hrubá dějová linie bez detailů. Dialogy velmi kostrbaté. Objevují se postavy, které mají společnou minulost s hlavními hrdiny, ale jakou těžko říct, protože je popsána jednou, maximálně dvěma větami, takže se vlastně nic nedozvíme...
Takže jsem vzdal a již v četbě nepokračoval.

Vikingové 1. století dějiny Anglie

Autorovy knížky