Vilma232 Vilma232 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha ode mě dostává "plný počet". Tentokrát obzvlášť za úžasné pohledy ze stran jednotlivých postav.

22.11.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtení knihy mě doslova "vcuclo". Tolik nešťastných postav. Až mě děsí, kolik podobných rodinných hrůz může probíhat kolem nás a nikdo o nich neví. Kromě cácory mě nejvíc zasáhl příběh Jakuba. Škoda, že mu nebyl věnován větší prostor.

09.06.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Románová kronika z míst, která neznám a z období, o které jsem se nikdy moc nezajímala. Teď je to jinak a už se těším na další díl.

18.07.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Připojuji se k pětihvězdičkovým. V téhle rodině bych fakt nechtěla vyrůstat....

19.12.2020 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Zase jeden příběh o tom, jak církev dokáže ničit lidské životy . Neustálé ohánění se pojmy "hřích" a "hříšnice" a k tomu spousta nešťastných osudů. A není to nijak vzdálená minulost. "Nikdo, a rozhodně ne církev, se nikdy nezajímal o jednotlivé životy svých svěřenkyň."

04.04.2021 4 z 5

Pasáže přísně historické jsou odděleny, doplnění o fotografie. Další úžasný počin pro připomenutí méně známé historie. Děkuji!

11.08.2022 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Zajímavá žena, zajímavý život a osud. Její až umanutost jít cestou, kterou si vysnila a vybrala je neuvěřitelná.

25.04.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Obsáhlé dílo sledující několik linek, které se - pro mne bohužel - nakonec setkají. Všechna ta spojení, náhody a dokonce i zázraky... velmi málo uvěřitelné. Ale jinak velice dobře zpracovaná tématika. Sama pro sebe bych ze všeho nejvíc potřebovala vědět, co všechno v knize odráží skutečnost a co je fikce.

29.09.2022 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Příběh uvěřitelný. Vlastně nejmíň zajímavý mi přišel ten "románek" s mladíkem. To ostatní byl čistokrevný život. Asi nejsrozumitelnější mi tentokrát přišla postava sestry.

10.01.2021 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Podle mého názoru se pokračování Milénia drží tématu i původního autora a je podařené. Knihu jsem četla hned po vydání a teď jsem si ji zopakovala jako audio, abych mohla navázat dalším dílem.

22.11.2019 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Příběh čtivý, konec trochu pohádkový.... Nicméně jako u všech autorčiných děl je pro mě největším přínosem historické pozadí příběhu.

01.02.2024 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Čtení na dovolenou. Místy napínavé, ale žádné "krváky". Moje třetí kniha od autorky - opakující se motivy zatajování -nikdo nikomu neříká pravdu, všichni něco tají....

03.08.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Naposloucháno - P.Batěk výborný. Příběh uvěřitelný, srozumitelný, žádné černobílé postavy. Jenom trochu moc medicíny - je poznat, že je to prostředí dobře známé paní spisovatelce.

16.09.2021 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Vynikající příběh, uvěřitelné postavy zasazené do reálných míst. Oceňuji hlavně začlenění krutých událostí ze Švédských šancí. Je to relativně nedávno, kdy se o těchto zločinech začalo otevřeně mluvit....

01.02.2024 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Naposloucháno. S velkým potěšením musím konstatovat, že nejen Miko Syrový, ale i Marek Vráz - novinář mě zaujal. A dokonce se mi podařilo začít prvním dílem! Zmizení mladé ženy na cestě s diskotéky a odhalení až po mnoha letech - dobrý námět, výborné zpracování i načtení.

09.08.2023 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Naposloucháno. Konečně jsem se dostala k Martinu Goffovi a budu zcela jistě pokračovat. Postavy uvěřitelné, srozumitelné vzorce chování. Výborná interpretace.

17.01.2023 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nejzajímavější je nápad vydat knihu psanou z pohledu dvou hlavních osob a vytisknout ze dvou stran. Jinak oddechové čtení s výrazným množstvím málo pravděpodobných situací.

25.04.2022 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Detektivka má spád, vyšetřování se logicky posunuje.

06.04.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl stejně úžasný jako první. Mám ráda příběhy se skutečným historickým pozadím.

16.09.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zajímavý příběh několika generací, podaný velmi příjemným stylem. Jen jsem se někdy trochu mezigeneračně ztratila v množství postav.

11.09.2019 4 z 5