Vikina333 Vikina333 komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Dvojka Cormoran a Robin má zcela určitě svoje kouzlo. Nesedla jsem si z toho sice "na prdel", ale bylo to velice příjemný počteníčko, které dokáže vtáhnout do děje.

06.04.2017 4 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Krásné kresby, avšak méně záživné popisky...

21.02.2017 3 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Murakami je prostě boží! Nevim jak to dělá, ale já si připadám, že po pár stránkám postavy znám a chápu je a "prožívám" to... Prostě si ho vychutnávám..

29.11.2016 5 z 5

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Mně se to líbilo, jen mi tam chybělo trošku šoku a překvapení, co jsem u Chucka zvyklá. Kresby jsou bombový.. Jen bych to nebrala jako druhej díl, ale spíš takovou "soukromou" oslavu Chucka po deseti letech.

03.11.2016 4 z 5

Ochlazení: Špionážní thriller z blízké budoucnosti Ochlazení: Špionážní thriller z blízké budoucnosti Michael Žantovský

Hustá a ne chladná, ale mrazivá atmosféra je podpořená reálnými události posledních let. Výborný námět!!

08.10.2016 4 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Divná forma, příliš krátké, postava těžko pochopitelná.. Brutální a masochistický..

15.09.2016 2 z 5

Zpověď hochštaplera Felixe Krulla Zpověď hochštaplera Felixe Krulla Thomas Mann

těžko se mi četlo a hlavní postava mi nepřirostla k srdci..

09.09.2016 3 z 5

My, zvířata My, zvířata Justin Torres

Mno autor si musel očividně zažít své... Oslovilo mě to, ale neuchvátilo..

20.08.2016 4 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Zajímavé i když červenoknihovnické příběhy z éry studené války. Pro mě poutavé Rusko a méně poutavá Amerika. Jen ten konec mi přišel hodně "osekaný" a chudý na emoce.

17.08.2016 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Murakami mě opět pohtil do svého světa. I když v této povídce jen na chvilku, což je škoda. Věřím, že z tohoto námětu by mu šel napsat boží román. Grafika taky na jedničku. Perfektní povídka i celkově zpracovaná knížka..

22.07.2016 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Co mi přišlo škoda, že postavy byly velice černobílé a Vélin je až moc "přehnanej klaďas"... Jinak dobrý a doufám, že další díl se rozvine dle recenzí a komentářů, už mám nakoupeno.

17.07.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dokonale vykreslené postavy (ať už ty hlavní nebo vedlejší), mírně zdlouhavé a zápletka sice ne nějak úchvatná, ale zajímavá.. Znovu číst nehodlám, ale do Hedvábníka se časem pustím ráda.

02.06.2016 4 z 5

Na čem dnes záleží Na čem dnes záleží Gary Hamel

Kombinace managementu a řízení lidských zdrojů za mě pojatá trochu moc utopisticky...

02.06.2016 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Na druhou stranu - na takhle mladou autorku dobrý. Jen jsem četla lepší knihy a méně útrpné a pardon "ufňukané".. A i bez toho šíleného utrpení byly ohromující..

02.06.2016 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasově geniální! Jak poučné..

"Do rady pro doškolování se zpočátku velmi aktivně zapojila kočka. Jednoho dne byla viděna, jak sedí na střeše a rozpráví s vrabci, kteří byli téměř v jejím dosahu. Povídala něco v tom smyslu, že všecha zvířata jsou si nyní soudruhy a kterýkoli vrabec že k nímůže přijít a sednout si jí na tlapku. Vrabce to však nepřesvědčilo.. :)"

16.05.2016

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tak dobře napsané až tomučlověk věří. Boží:)

11.04.2016 5 z 5

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Přesně tak, jak se níže píše. Každá povídka by se dala hodnotiti zvlášť. Jiný autor, jiný styl psaní a jednoduše každá povídka je i jinak líbivá. Četla jsem ji na etapy, aby mě neomrzela. Většinou to bylo příjemné počtení, jsem však na delší příběhy a hlubší proniknutí do děje..

12.03.2016 3 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Oddechová knížka s velkým nádechem červené knihovny - ovšem plná historických faktů a zajímavostí. Hezky se četla, jediné co mi vadilo, že chování fiktivních postav bylo často dost předvídatelné..

28.02.2016 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Vyzdvihla bych hlavně popis Austrálie a dokonalý popis hlavních postav. Člověk jako by je znal osobně.. Detektivní zápletka byla taková zvlášnější a napětí tam bylo slabší. Ale hezké počtení.

26.02.2016 4 z 5

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Nejdrsnější je, že historie se neustále opakuje. Velice mě upoutal příběh morisků, křesťanů a muslimů. Opět napsán nádherný příběh plný historických faktů. Dluhé leč krásné :)

26.02.2016 5 z 5