Vikina333 Vikina333 komentáře u knih

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Moc hezky popsaná nálada Berlína 50.let. Zvláštní příběh, dá se říci, šokující, který je poutavě popsán. Jen nevím, byl Leonard ňouma nebo psychouš schopny všeho??

17.05.2014 4 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Nádherný jazyk, velice poutavě popsaná doba i sociální rozdíly... Navíc krásný a dojemný příběh Marie, je to knížka svižná a i přes svou délku velice čtivá. Super, doporučuji, klobouk dolů před paní Davenportovou!!

03.05.2014 5 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Občas mi to připadalo jako prostoduchej americkej film, "akčňák" z devadesátých let.. Některý pasáže nebyly až tak špatný a bylo to docela napínavý. Ale já jsem s tímto autorem asi skončila, není to můj styl, rozčilujou mě neohrožení hrdinové typu Reachera..

03.05.2014 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

"Pokud něčemu nerozumíš i bez vysvětlování, nemá cenu ti to vysvětlovat vůbec."

22.03.2014 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Knížka mi přišla nerealistická, ba přímo naivní, jakoby napsaná pro náctileté. Příběh byl fajn, jen kdyby byl jinak napsán. Přijde mi "levná" :(

22.02.2014 2 z 5

Labyrint Labyrint Pavel Renčín

Začátek mě nadchl, prostředek byl trochu slabší a závěr pěkný. Úsměvný a dějově nabitý sci-fi příběh.

22.02.2014 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

vtipné a některé nezapomenutelné příběhy.. moc hezké..

22.02.2014 5 z 5

Šest hvězdiček Šest hvězdiček Joost Zwagerman

Překvapivá knížka, ve které se řeší nejen rodinné vztahy, ale i vztahy milostné a v neposlední řadě rozebírá vinu a výčitky sebevraždy a to vše velice poutavě a přirozeně. Pěkná novelka.

28.12.2013 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Pro mě až moc lehká a levná literatura..

21.10.2013 2 z 5

Duch děvky I. Duch děvky I. Norman Mailer

Knížka není nijak přehnaně megačtivá, ale není špatná. Není to lehké, odpočinkové čtení. Mě rozhodně neurazila, ale pobavila a vrhám se na další díl.

17.09.2013 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

První část knihy dobrá, od 300. stránky jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem naprosto skvěle vtažená do děje. Domovina báječně popsaná.. Paráda.. Jenom mě mrzí, že budeme čekat další 2 roky na další díl..

16.09.2013 4 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Angličtina mi nevadí, ale v této knížce je tak trapná!! Námět není originální, bylo toho na toto téma napsáno více (i zfilmováno), konec není překvapivý a styl psaní je nevyzrálý... K dobrému promyšlenému thrilleru to má daleko a já mám pocit, že jsem si nalítla dobrému marketingu o skvělých severských thrillerech...

04.08.2013 1 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Máma by řekla: "Je to krásná literatura pro pouze zasvěcené". Čímž by myslela: Zamysli se, chceš a máš na to, to vůbec číst?!

Jen jsou ještě lepší knihy od Palahniuka. Nedoporučuju číst jako prvotinu... Jinak je "pekelně boží" jako vždy!!

31.07.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ano pěkná skoro detektivka, která se hezky čte. Líbilo se mi, že je nenásilně protirežimní a vzhledem k lehkému čtení bych jí klidně doporučila mládeži. Nemá na to být povinnou četbou, ale není zase tolik knih, které poutavě s příběhem pomohou poznat politické prostředí 20. století v Československu. Za minulého režimu to lidské "svině" měly jednoduché, jak snadné je "převléci si kabát".. (pardon za vulgaritu, ale nenapadá mě slušné synonymum)..

26.07.2013 4 z 5

Francouzky se umí otáčet Francouzky se umí otáčet Mireille Guiliano

Některé kapitoly jsou zajímavé, ale nejedná se o překvapivá megamoudra... Autorka je beze sporu úspěšná, ale téměř celou knížku mě provokovala přehnanou sebechválou. (paní Dokonalá, kterou bych doma mít rozhodně nechtěla :) )

19.07.2013 2 z 5

Skála Skála Peter May

Hezky, čtivě napsaný vlastně životní příběh, který je poutavě emocionálně laděný. Vražda samotná je skoro jen kulisou této knihy. Samotný děj není až tak překvapivý, ale autor umí poutavě vtáhnout čtenáře do děje.

18.07.2013 4 z 5

Nesnadno se tato knížka čte - rozhodně se nejedná o odpočinkovou četbu - je to náročné. Je psaná bez emocí a nezávisle shrnuje fakta. Je krutá a syrová, přesto pro náročné čtenáře doporučuju! Jinak 2015 bude dotočený film na námět této knihy, režie: Todd Field!!!

18.07.2013 4 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Pro mě to bylo příliš náboženské a mystické!! Dávám 2 * za styl psaní - to umí, to se musí nechat.. (kéž by psal o něčem "jiném", dějově poutavém bez mystiky - byl by dobrej :) )

28.06.2013 2 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Přesně jak mnozí již napsali, celková pointa je slabší (na mě moc "levicově filozofická" ?! - ve sci-fi budoucnosti často omílané téma) Ale jednotlivé příběhy (hlavně ty sci-fi) psané různou formou jsou opravdu dobrý!! Některé se mi líbily více, jiné maličko méně, ale fakt dobrý.. Myslím, že je to hezká uspokojivá knížka pro široké spektrum čtenářů.

Jinak film je hezky zpracovaný, ale spoustu věcí mi tam chybí (jako vždy - knížka je prostě knížka :) )

27.06.2013 4 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

"Hezká" a čtivá novelka! Překvapivý děj, trochu depresivní, ale o to více reálný! Vztah otce a syna (v první části spíše syna a otce) může být opravdu velice komplikovaný. Doporučuji, čte se svižně!

27.06.2013 4 z 5