Duch děvky I.

První díl rozsáhlé fresky trochu ve stylu Forresta Gumpa. Pomineme-li chybějící komediální stránku věci, zůstane stejně zajímavá mozaika složená z reálných událostí, historických i fiktivních postav a smyšleného silného a přesvědčivého příběhu. Autor nabízí styl zkušeného vypravěče, zajímavé hrdiny a atraktivní prostředí špionážního zákulisí mezinárodních mocenských bojů. Vypravěčem příběhu je člověk, bilancující svůj život v zoufalé osobní situaci. Prostředí vyzvědačské a diplomatické elity, která tahá za nitky na jevišti dějin, je na základě důkladného studia popsáno věrohodně a realisticky, ale přesto zůstává především kulisou lidskému příběhu, v němž hlavní roli hraje láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12980/duch-devky-i-XkY-12980.jpg 3.732
Vydáno, Jota

Harlot's Ghost, 1991

Kniha Duch děvky I.

KD_
11.10.2018

Tak tohle je dost ztracený čas. Fiktivní životopis zabalený do spousty nedokončených zápletek jen velmi hrubě zasazených do dějiných událostí. Za mne 0.

MKrat
28.11.2016

přikláním se, že autor vládne skvěle jazykem tudíž i velmi výstižný překlad, i jako audio se příjemně poslouchá..

LenaDonan
03.05.2014

Vskutku brilantné. Čo mu chýba v hovorenom prejave, to bohato kompenzuje svojím "písacím" umením. Plasticky, zreteľne, zaujímavo, neostýchavo a popravde tak nedokonalo dokonale, že je ťažko mu niečo vytknúť. Pri ňom sa posúvajú osobné preferencie do závratných výšok a šírok. Hubbardovi zdar!

Vikina333
17.09.2013

Knížka není nijak přehnaně megačtivá, ale není špatná. Není to lehké, odpočinkové čtení. Mě rozhodně neurazila, ale pobavila a vrhám se na další díl.

kadgam
08.02.2012

Fantastické rozprávačské umenie. Vie pútavo opísať, ako začínal s horolezectvom, dom s bunkrom aj príbuzenské vzťahy. Som iba v tretine dielu I. a druhý nemám - rada by som knihu prečítala, aspoň teraz si to myslím. Mal by niekto záujem mi ju požičať resp. predať second hand? v knižnici majú iba I. a kupovať novú sa mi nechce.
Rozhlasové spracovanie znamená skrátenie a zhutnenie príbehu, ktorým by som prišla o dušu knihy, je však dobré, hm teatrálne páči sa mi v ňom výber hudby.

pajonek

kurec palec- tohle jsem nemohl sežvejkat !!! až nyní :stanice Vltava nám každou neděli dopoledne hezky pěkně pouští do ouška zbrusu nový desetidílný seriál podle knihy........ /mluví - Hartl,Postránecký,Šťastný,Frej,Dlouhý a další plejáda skvělých hlasů........
první dva díly se objevily na Ulozto - a už sedíc tichounce v koutku si hezky poslouchám..........