Vikina333 Vikina333 komentáře u knih

& synové & synové David Gilbert

Je to kniha zmatená, ale i je zajímavá. Celá o vztazích a pocitech, o podivném celoživotním přátelství Andrewa (hlavní postavou) s Charliem, který na začátku knihy zemře a poté je na začátku každé kapitoly odhalen dopis z minulosti psaný Andrewem (hlavní postavou) Charliemu. Knihou částečně provází rodinný přítel a syn Charlieho, takový zakomplexovaný podivín.. A ještě je do toho zamotaný sci-fi kousek s klonem. Tento kousek mě překvapil a dal se rozvinout možná i v dobrý příběh. Zmatené to prostě je, ale špatný to taky není..

31.01.2016 3 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Vůbec se nejedná o klasickou detektivku. Syrový příběh poněkud zoufalého oodělení vražd po sametové revoluci a cikánského psychopata. Barvitě napsáno, dobrý námět, avšak chybělo mi napětí, překvapení...

10.10.2015 3 z 5

Kainovo znamení Kainovo znamení Tom Knox (p)

Velice oddychová knížka, takový "béčkový film".. Scenérie popsány bez fantazie a dobrého popisu, těžko představitelné..

08.09.2015 1 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

S postupným nádechem červené knihovny (což vůbec nebylo na škodu) moc hezky propracovaný příběh. Maličko mi tam vadila naivita některých postav, ale dobrý, pěkný.. Proč ne?! Hezky se to četlo..

20.08.2015 4 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Velice naivní a oddechové...

20.08.2015 1 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Ach. Ty věčné narážky na snoby a snobství a "svět bohatých a mocných" byly tak přehnané (ufňukané - "jak je ten svět strašnej"..), že se to dalo sotva číst! Námět výborný, ale vadilo mi zpracování..

05.08.2015 2 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Knížku jsem dlouho odládala, bála jsem se, že bude depresivní (přeci jenom je to ze zajateckého tábora..), ale nebyla až takovým mučivým způsobem. Je o něčem jiném než jen o utrpení - o lidské povaze, psychice, davu.. Do toho všeho s propracovaným příběhem/příběhy..

09.07.2015 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Narozdíl od předchozích knížek se mi nepodařilo vtáhnout do děje. Nebyla pro mě tolik přitažlivá ani uvěřitelná. Možná jsem se až moc těšila.. :(

21.06.2015 3 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Moc akční, málo čtivé...

03.06.2015 2 z 5

Jako u každé knihy u Murakamiho - naprosto mě pohltil svět Cukura.. I když témata jsou psychologické i trochu sociální, jsou geniálně současné.. Je to prostě autor, který mi sedne jako poklice na kolo :) Dodá šmrnc a naťukne k zamyšlení..

19.05.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mírně "americké", ale dobrý ... A musím se přiznat trochu jsem Amy fandila :D, je to koumák

11.05.2015 4 z 5

Poněkud "smutné" shnutí 20.století... Lidé jsou vážně zvláštní... Zajímavé, poučné, kvalitní dílko.

30.04.2015 4 z 5

Podoba Podoba Tana French

Poněkud rozvleklejší detektivní románek. Hlavní postava Cassie mi bohužel nepřirostla moc "k srdci", chvilkama mi přišla trochu "náctiletá". Jinak se to dalo číst..

21.09.2014 3 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Velice rozmanité povídky, které mě převážně bavily.. Velmi dobrá knížečka..

29.08.2014 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skála nebyla špatná kniha, ale Muž z ostrova Lewis mě nadchla ještě víc! Klobouk dolů, podle mě se autor ještě zdokonalil a rozepsal.. Lepší forma i propracovanější příběh.. Za mě fakt dobrý a nejen krimi, což se musí v poslední době ocenit:)

25.08.2014 4 z 5

Pilíře Země Pilíře Země Ken Follett

Kdybych nepřečetla mnohem více lepších knih, možná bych dokázala tuto knihu více ocenit, ale za mnoho knihami pokulhává (obsahově i formou)... Nevím, zda je to překladem, ale některé věty (i pasáže) mi přišly jako pro náctileté... Děj byl částečně předvídavý, i když rozmanitý...

04.08.2014 3 z 5

A v tu chvíli je po lásce A v tu chvíli je po lásce Junot Díaz

Neřekla bych, že je to jen o lásce, ale je to "kurva" o životě. Je to "kurva" dobře napsaný a prostě "kurva" dobrý... a nepřijde mi to nějak urážlivě šovinistický... Skvělý na letní relax a zamyšlení nad přistěhovalcema, který, zdá se, maj to zatraceně těžký...

25.07.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Je pro mě šokující, že je tato knížka napsaná v roce 1979 - od tý doby se dost posunuly hranice reality show. Nevěřím/nedovedu si představit sice onen utopický svět připomínající 1984, ale je to fakt zajímavá myšlenka... Vcelku dobrý počteníčko, i když smutný a to především zamyšlením se nad lidskou povahou..

15.06.2014 4 z 5

Bosá královna Bosá královna Ildefonso Falcones

Drsná pohádka. Trošku takového "cikánského Romea a Julie"... :) Pěkné.. Dějově bohatý i zajímavými informacemi nasycený - pro mě novými - poutavý román.

11.06.2014 5 z 5

Fikce / Alef Fikce / Alef Jorge Luis Borges

Pardon, nemám na to sílu :( Až moc fabulace..

26.05.2014 1 z 5