A v tu chvíli je po lásce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor volně zachycuje životní cesty Juniora, který přijíždí jako chlapec s matkou a bratrem za otcem do USA, přes jeho první citová a tělesná vzplanutí, pověstné sukničkaření až po nevěru, která mu zásadně změní život – přijde o snoubenku a není schopen se z toho ani po letech vybabrat. Může za to jízlivý, téměř nepřítomný otec, jehož kratičké okamžiky přítomnosti v chlapcově životě mají spíš ničivý účinek? Nebo matka upřednostňující vymodleného staršího bratra? Nebo komplikovaný vztah se starším bratrem, k němuž Junior nikdy nenašel cestu, ale přesto se nedokáže vyrovnat s jeho smrtí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196134/a-v-tu-chvili-je-po-lasce-rYN-196134.jpg 3.828
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Argo
Orig. název

This Is How You Lose Her, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha A v tu chvíli je po lásce

Přidat komentář
Fabian00
předevčírem

Nádherná kniha. Úchvatně napsané, až se nelze odtrhnout.

PetrCepek
12.12.2019

Pro středoevropana nadmíru poučné povídky z dominikánského ghetta v New Yorku nejen o lásce. Problematika přistěhovalectví je zde popsána krásně srozumitelným způsobem. Je moc škoda, že od tohoto autora zatím u nás vyšly pouze dvě knihy.


Jizi
22.03.2017

Pokud se nepletu, tak jen jedna z povídek není o Juniorovi, zbytek nejsou ani tak jednotlivé povídky, jako obrazy z Juniorova pěkně divokého a zároveň pěkně zpackaného (milostného) života. Obsah není nijak objevný, co mě ovšem naprosto dostalo je jazyk. Je v něm tolik energie, že až skoro jiskří na jazyku (trochu jako blahý paměti praskavá lízátka) - zoufalství je hmatatelné, bolest surová, beznaděj dusivá, láska bolestná, budoucnost nejasná a přesto přese všechno je to knížka plná života. Je to dokonale vykreslený kontrast mezi chudou Dominkánskou republikou a okolními pestrobarevnými ostrovy, plnými chudoby, ale i živelnosti, kde se celé dny na ulicích tančí merengue a sněhem pokrytými, ledovými Spojenými státy, kam odjíždí latinos hledat lepší život, ale většinou najedou jen dřinu, dřinu a dřinu, předsudky, ústrky a budoucnost stejně šedivou jako zimní newyorské nebe.
Překladatelka odvedla skvělou práci (a že to muselo být sakra těžký) a autentičnost textu ještě posilují španělské výrazy, kterými je prokládaný - a i když nerozumím ani slovu a jsem jen hloupá blanquita, neuvěřitelně jsem si čtení užívala. Jen by mě zajímalo, nakolik jsou povídky autobiografické...

tweed
31.01.2017

Přestože je knížka napsána dobře a navnadila mě k přečtení další autorovy knihy, rozhodla jsem se poslední dvě povídky ze svého života vyřadit. Příběhy nepřináší nic nového (pokud žijete život i mimo Disney), popisují vztahy takové jaké jsou - takže na hovno, motivy se opakují, nic vás nepřekvapí. Ja jsem se teda překvapila akorát tím, když jsem dala knížku přečíst kámošce, ať ji přejdou její osamělé chmury a ona si v polovině knihy zařídila Tinder.

fanciulla
19.02.2016

Aj keď je mi málokto tak protivný ako namachrovaný macho, poviedky sa čítali veľmi dobre. Je to živé a svojím spôsobom úprimné rozprávanie.

Vikina333
25.07.2014

Neřekla bych, že je to jen o lásce, ale je to "kurva" o životě. Je to "kurva" dobře napsaný a prostě "kurva" dobrý... a nepřijde mi to nějak urážlivě šovinistický... Skvělý na letní relax a zamyšlení nad přistěhovalcema, který, zdá se, maj to zatraceně těžký...

bosorka
18.04.2014

O lásce na všechny způsoby, o touze po lásce, lásce nenaplněné, lásce sourozenecké i rodičovské. To vše rychle a zběsile. Junot Díaz má bezesporu vypravěčský talent, žene se překotně dopředu, člověk ho úplně vidí sedět u skleničky a slyší ho vyprávět. Umí si představit jeho kulometnou řeč s občasným smíchem, je mu blízký, skoro jako by ho znal. Je nadčasový, temperamentní, přitom jak soused odvedle. Ač vypráví o Dominikáncích žijících v Americe, klidně by se jeho příběhy mohly odehrávat kdekoli jinde na světě, třeba i v Dolním Záblatíčku.

Štítky

americká literatura

Autor a jeho další knihy

Junot Díaz
dominikánská, 1968

Kniha A v tu chvíli je po lásce je v

Přečtených38x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených6x
Knihotéce7x
Chystám se číst11x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x