Vikina333 Vikina333 komentáře u knih

Žert Žert Milan Kundera

Velice zajímavě (nejen formou) napsaný román. Líbí se střídání postav, jejich popis charakteru. Zajímavě popsána smutná padesátá léta, trocha filozofie... Hezký...

05.09.2012 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Velmi hezká a dobře napsaná kniha plná vtipných přirovnání a krásných hyperbol. Stále jsem sice ateista, ale četbu jsem si užila. Zajímavé, doporučuji...

01.07.2012 5 z 5

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

Šokující. Výborné. Není co dodat. Pokud máte odvahu a nemáte předsudky vzhůru do toho!!

22.06.2012 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Nejraději bych dala pouze 50% (což bohužel nejde) a to jen proto, že jsem ji dočetla (seč s obtížemi). První část pro mě začala být zajímavá po asi 140 stránce a neustálém boji knížku odložit. Druhá mi přišla naivní a "nedospělá". Není to vůbec můj vkus.

22.06.2012 1 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Velice zajímavá kniha (možná bych jí označila za příjemně uchylnou, ale zároveň jemnou - rozhodně ne vulgární). Je sice obsáhlá, ale téměř neustále se v ní něco děje. Není až tak šokující, ale překvapivá a plná moudrých myšlenech. Doporučuji na dlouhé zimní večery.

12.06.2012 4 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Knížka mi přijde ne netradiční, ale béčkově napsaná... Děj by možná nebyl špatnej, kdyby ho napsal někdo jinej.

20.05.2012 3 z 5

Jako vždy Murakami je hustej! Silně působivé vsuvky z období války jsou geniální!

05.03.2018 4 z 5

Temná energie Temná energie Juli Zeh

Výborná myšlenka, výborný scénář. Jen se mi trochu hůř četlo.

15.11.2017 4 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Trošku mi lezla na nervy forma, kterou je knížka psaná (jmenovité popisy značek, kdo co má na sobě a jakou značkou pera píše byly na každé třetí stránce..) Námět by byl jinak dobrej..

04.11.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

70% za mě.. Knížka mě hodně bavila téměř do půlky a potom už mi příběh přišel překombinovaný a že všichni okolo Henryho jsou natvdlý..

04.11.2017 4 z 5

Kniha o biči Kniha o biči Vladimír Páral

Rozhodně zajímavý námět :) Mně se to vcelku líbilo.

13.08.2017 4 z 5

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Prostě mě to nechytlo.. Nedokázala jsem se vcítit a četlo se mi to pomalu..

24.05.2017 2 z 5

Zmrzlinář Zmrzlinář Katri Lipson

Moc se mi líbila forma kterou je knižka psaná. Rozhodně má své své kouzlo, i přestože je decentně depresivní není ukňouraná. Bavila mě a určitě doporučuji přečtení s upozorněním, že se nejedná o jednoduchý a prostoduchý příběh..

23.04.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Dvojka Cormoran a Robin má zcela určitě svoje kouzlo. Nesedla jsem si z toho sice "na prdel", ale bylo to velice příjemný počteníčko, které dokáže vtáhnout do děje.

06.04.2017 4 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Krásné kresby, avšak méně záživné popisky...

21.02.2017 3 z 5

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Mně se to líbilo, jen mi tam chybělo trošku šoku a překvapení, co jsem u Chucka zvyklá. Kresby jsou bombový.. Jen bych to nebrala jako druhej díl, ale spíš takovou "soukromou" oslavu Chucka po deseti letech.

03.11.2016 4 z 5

Zpověď hochštaplera Felixe Krulla Zpověď hochštaplera Felixe Krulla Thomas Mann

těžko se mi četlo a hlavní postava mi nepřirostla k srdci..

09.09.2016 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Zajímavé i když červenoknihovnické příběhy z éry studené války. Pro mě poutavé Rusko a méně poutavá Amerika. Jen ten konec mi přišel hodně "osekaný" a chudý na emoce.

17.08.2016 4 z 5

Na čem dnes záleží Na čem dnes záleží Gary Hamel

Kombinace managementu a řízení lidských zdrojů za mě pojatá trochu moc utopisticky...

02.06.2016 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Na druhou stranu - na takhle mladou autorku dobrý. Jen jsem četla lepší knihy a méně útrpné a pardon "ufňukané".. A i bez toho šíleného utrpení byly ohromující..

02.06.2016 3 z 5